S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Necháme vítr cudně rozevlát naše sukně

"Rozsvítíme slunce štěstí, pro každého bude hřát,poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát" - tolik úryvek z budovatelské písně z roku 1955 autorů Vaclava Čtvrtka a Aloise Paloučka (*). Tuto dobu máme (naštěstí) už dávno za sebou, ale téma je stále živé. Jistě už každý slyšel, jak se třeba v Číně vyvolává dešť jako obrana proti zničujícímu suchu anebo naopak, jak se rozhánějí mraky - například se to osvědčilo při pořádání olympiády v Pekingu v roce 2008. Nás v Nehtíku zajímá vítr třeba z pohledu rozevláté sukně, pod kterou vykouknou krásné upravené nohy. Anebo z pohledu větru, který dokonale umíme zkrotit při modeláži gelových nebo akrylových nehtů. Cože? Čtěte dál a dozvíte se! 

Věděli jste, že vítr má také svůj světový den? Ano, 15. června si připomínáme Světový den větru. Je to den, kdy si máme uvědomit jeho sílu a možnost využití. Víte, jaké jsou druhy větru? Podle tzv. Beaufortovy stupnice je jich dvanáct - po bezvětří je první stupeň vánek, následují větřík, slabý vítr, mírný vítr, čerstvý vítr, silný vítr, mírný vichr, čerstvý vichr, silný vichr, plný vichr, vichřice a poslední - velmi ničivý - je orkán. (**).

Jak Světový den větru společně oslavíme? Pokusíme se ho zkrotit a využít v náš prospěch.

Vysajeme prach

Pokud máte nehtové studio, odsávačky prachu jistě máte. Samostatně stojící nebo vestavné. Důvody k pořízení jsou zdravotní, hygienické i estetické a praktické. Odsávačka vám prostě ušetří i dost práce s úklidem. Navíc, když používáte pravidelně brusku na nehty, pak je to v podstatě nutnost. Pokud si nehty děláte jen doma pro sebe nebo maminku či kamarádku, je na zvážení, zda do ní investovat. Máte-li ale prostor a zbyly nějaké finance (v řádu stovek korun), pak si ji určitě pořiďte. Odsávačky jsou omyvatelné, takže se snadno čistí a dezinfikují a zbaví vás zdlouhavého uklízení všudypřítomného prachu z odpilovaného gelu nebo akrylu. Drobné částečky prachu při práci v podstatě nevdechujete. Odsávačky mají vyměnitelné sáčky na zachycený prach. Tak co? Rozbijete prasátko a pořídíte si ji?

Roztočíme vrtule

U brusek na nehty je to podobné, jaké u odsávaček. Nehtová studia a profesionální manikérky je určitě mají. Bruska velmi urychlí práci. Pro domácí použití je to už větší investice v řádu jednoho až dvou a více tisíc korun. Jsou vhodné pro přírodní, gelové i akrylové nehty a pro použití na manikúru i pedikúru. Zejména u akrylových nehtů brusku oceníte! Chcete si pořídit brusku a nevíte jakou? Přečtěte si nejdříve náš článek.

bruska-marathon-5000-2729-500x270

Poodhalíme nohy

"Depilace se v různých koutech světa vyvíjela velmi rozdílně. V zemích blízkého východu má depilace velmi dlouhou tradici, oproti tomu v USA a moderní Evropě je odstraňování chloupků záležitost až posledního století. První zmínky o odstraňování chloupků můžeme najít už ve spisech z doby bronzové, ze starověkého Egypta, Mezopotámie i Řecka. Tehdy šlo spíše o hygienickou záležitost, než estetickou. Ochlupené tělo se považovalo za nečisté. V Britském muzeu můžete nalézt sbírku z Egypta z doby 1900 - 1450 let př.n.l., kde se nacházejí jakési škrabky z bronzu či mědi, pinzety a břitvy. Nejspíše náhodou přišli na fakt, že cukr velmi dobře depiluje. Cukrová pasta je nejstarší depilační hmotou, ale také nadčasovou."(***)

Jak jste na tom s depilací vy? Žiletka nebo vosk nebo cukrová pasta? My v Nehtíku jsme na toto téma dobře připraveni a hlavně vybaveni. Jestli to letos prostě chcete vyzkoušet - začněte třeba s naší startovací sadou Italwax. Najdete v ní vše potřebné. Máme také podrobné návody a články, a to jak pro depilaci cukrovou pastou, tak i jiné druhy a dokonce i konkrétní zkušenost jedné zákaznice.

ital-wax-depilacni-pasta

Necháme vítr rozevlát nám vlasy

Nakonec něco opravdu výjimečného. Pokud vyznáváte zdravý životní styl a zajímají vás kosmetické přípravky v bio kvalitě, možná oceníte vyživující šampon s kopřivou a kobylím mlékem značky Wegwartehof. Více o rakouské farmě Wegwartehof se můžete dočíst v našem článku.

Tento vyživující šampon je vhodný pro všechny typy a délky vlasů a je vhodný i pro děti. Má blahodárné účinky obzvláště na citlivou pokožku, při problémech s lupy a pocitech svědění.

A nakonec si vítr vyrobíme samy. Jak?

Zamrkáme!!

Permanentní prodloužení řas za použití trsů znamená, že k přírodním řasám se lepí celé svazky řas. Jedná se celkem o snadný a rychlý způsob jak vlastní řasy zahustit a prodloužit. Trsy řas jsou většinou vyrobeny z pravých lidských vlasů nebo mohou být i umělé  Nevýhodou je trochu komplikovanější údržba. Také jejich trvanlivost je o něco kratší, než je tomu například u metody řasa na řasu. Jedná se o další způsob zahuštění nebo prodloužení řas, kdy je proces v podstatě stejný jak u lepení, tak u odstranění jako u řas v celku, pouze se nalepují trsy postupně od vnitřku oka do vnějšího koutku. Nezapomeňte si k trsům a lepidlu zakoupit i dobrou pinzetu!

ar_indivi_long_hr_full_small

Tak co myslíte? Je to tak, i my umíme větru poručit ...

 

(*) https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/autor-nazev-pisne-kde-najit-cely-text

(**) https://cs.wikipedia.org/wiki/Beaufortova_stupnice

(***) https://www.depilujeme.cz/zajimavosti/historie-depilace/