Depilace postup

Jelikož sametově hladká pokožka je snem snad každé ženy, tak přicházíme s návodem, jak toho docílit pomocí šetrné depilace. Přejete si mít pokožku bez chloupků na delší dobu než jen několik dní, ale neumíte si představit, jak toho dosáhnout bez bolesti a zarudnutí? Pravdou je, že depilace nemusí být nic nepříjemného, pokud použijete správnou kosmetiku, která pokožku ochraní a zklidní. Navíc při dlouhodobém odstraňování depilačním voskem se chloupky stávají jemnějšími a poroste vám jich daleko méně.

Proto pojďte do toho s námi a vyzkoušejte depilaci na vlastní kůži. Uvidíte, že budete výsledkem mile překvapena.

Depilace pro hladké nohy

Druhy depilace

Pokud se rozhodnete pro depilaci, tak pravděpodobně zjistíte, že je více možností, které mají povětšinou obdobný pracovní postup, jen se liší vlastnostmi či složením použitého materiálu.

Zde jsou druhy depilace:

Depilace voskem v roll-onu

Vosk se rozehřívá v mono ohřívači 30 – 40 minut podle hustoty a následně se aplikujeme na depilovanou oblast. Na nanesený vosk přiložíme depilační papír a trhneme proti směru růstu chloupků. Doporučujeme používat předepilační přípravky, které pokožku odmastí a zklidní. Na závěr opět použít speciální podepilační tonikum, gel nebo krém.

Depilace voskem z plechovky

Depilační vosky tohoto typu jsou charakteristické řidší hustotou, která je ideální na velké plochy (nohy, ruce), a pro tenké a slabé chloupky. Tyto vosky mají vynikající přilnavost. Před začátkem depilace tonikem odmastíme vybranou plochu a pokožku přepudrujeme, abychom na ní vytvořili ochranný film. Poté depilační vosk zahřejeme na 38 - 39°C. Aplikujeme v tenké vrstvě pomocí dřevěné špachtle na chloupky po směru růstu. Na nanesený vosk přiložíme depilační papír a přitlačíme. Poté strhneme depilační proužek proti růstu chloupků. Po depilaci pokožku ošetříme podepilačním přípravkem.

Depilace zrnkovým depilačním voskem

Zrnkový depilační vosk je středně hustý, vyznačující se vysokou plasticitou, který ovšem nevytváří elastické nitě. Je vhodný na depilaci silných a krátkých chloupků. Je schopný vytrhnout chloupky v délce jen 2 mm. Zrnkový depilační vosk ItalWax nabízí spoustu druhů všech svých produktů a není tomu jinak ani u zrnkového depilačního vosku. Film Wax italwax je vhodný spíše pro malé plochy těla, jako je obličej, bikiny či podpaždí. Hlavní složkou je přírodní pryskyřice. Rozehříváme na teplotu 40-42°C, natíráme dřevěnou špachtlí po směru růstu chloupků. Na konci aplikované vrstvy vosku ponecháme tzv. „oslí ucho“, za které vosk po zatuhnutí uchopíme a strhneme proti směru růstu chloupků.

Pojďme si zrnkové vosky postupně představit:

Azulene - Azulene tuhne ze všech vosků nejrychleji a to jen 3-4 vteřiny. Je zaměřený na dlouhé chloupky, takže ideální je třeba na pánskou hruď. Tím, že Azulene tuhne nejrychleji, je vhodnější pro zkušenější z vás, kteří již s depilací mají zkušenosti.

White Chocolate – Tento vosk tuhne o něco déle a sice 6-7 vteřin. Je velmi oblibený, neboť má velmi silné aroma a je v podstatě univerzální. Používá se na všechny typy chloupků. Vosk White Chocolate je nejprodávanější.

Pour Homme – Nesmíme opomínat mužský element a proto je vosk Pour Homme určen primárně pro muže. Je určený na tvrdé chloupky, takže ideální na pánské vousy. Samozřejmě tento vosk mohou používat i ženy.

Rose, Plum, Natural – Doba tuhnutí u těchto třech vosků je 10-12 sekund. Při natírání rozehřátého vosku je důležité vosk pořádně zatlačit do pokožky, aby obalil i nejkratší a nejjemnější chloupky.

Pokud trpíte alergií na pryskyřici, nevěšte hlavu. I pro Vás je tu řešení a to syntetické vosky Film Wax Top Formula, které jsou hypoalergení a určeny na velmi citlivou pokožku. Skvělé na obličej a kraťounké chloupky. Syntetické vosky rozehříváme na teplotu 38-40°C.

Poměrně novinkou jsou celotělové vosky Cleopatra a Nirvana, kterými můžeme depilovat plochy celého těla.

Všechny zrnkové vosky jsou samostržné.

Po samotné depilaci není potřeba, dokonce není ani vhodné dát na pokožku mastné přípravky. Můžou mít za následek zarůstání chloupků. Co ale doporučíme, je nanést emulzi z orchideje, která zpomaluje následný růst chloupků.

.

Cukrová pasta

Cukrová pasta je hmota na přírodní bázi obsahující pouze vodu, cukr a citrón. Tudíž si hmotu můžeme připravit i doma. V drogérii je k dostání podle velikosti balení od 250 Kč do 800 Kč. Rozehřátou pastu naneseme na zvolenou plochu. Můžeme použít depilační papír nebo jen na konci nanesené pasty vytvoříme "oslí ucho", za které následně pastu strhneme po směru růstu chloupků. Cukrovou pastou můžeme depilovat celé tělo, ale nejčastěji se s ním depilují intimní partie a podpaží. Tento druh depilace intimních partií najdete v salonech pod názvem „brazilská depilace“.

 

Co je velmi důležité před každou depilací, jakékoliv partie, je důkladná očista těla. Nejprve musíme pokožku odmastit a dezinfikovat. Následně nanést pudr či olej. Pudr nanášíme na místa, kde se hodně potíme, jako je obličej, podpaždí nebo bikiny. Pozor, je důležité, aby jste nanesli pudr určený přímo pro depilaci, ideálně pudr ItalWax. Dětský pudr je hrubší a má jiné účinky, než které my potřebujeme. Pudr rozetřeme rukou. Při depilaci můžeme vosk nanášet na pokožku víckrát, ale vždy před nanesením další várky vosku, potřít danou plochu pudrem. Na místa, kde se nepotíme, použijeme olej. To znamená na větší plochy těla, jako jsou nohy či ruce. Olej rozehřejeme třením v rukách, naneseme na pokožku, promasírujeme a následně otřeme osuškou, aby pokožka nezůstala příliš mastná.

Jak je známo, po depilaci není vhodné vystavovat depilovaná části těla slunečnímu záření. Ovšem asi většina žen chce být krásně upravená hlavně v období jara a léta, kdy můžeme z našeho šatníku vyndat letní outfity a sluníčku se zkrátka neschováme. Pokud je to možné určitě doporučujeme alespoň den se sluníčku vyhnout, jestliže ale přeci jen víte, že se sluníčku nevyhnete, v takovém případě doporučujeme olej po depilaci, který má ochranu proti slunečnímu záření.

Připravili jsme pro Vás návod na depilaci nohou.


Co budete na depilaci potřebovat:

  • Ohřívač vosku
  • Depilační vosk
  • Depilační papír nebo dřevěnou špachtli při použití vosku z plechovky
  • Předepilační gel (pouze na malé plochy – tvář, podpaží, oblast bikin) nebo předepilační tonikum
  • Předepilační pudr (lze použít i po depilaci)
  • Podepilační olej na odstranění zbytků vosku a podepilační tonikum (na zklidnění pokožky)

 

Návod na depilaci nohou:

1. Chloupky by měly být dlouhé 1 – 1,5mm.
2. Očistěte nohy předdepilačním tonikem naneseným na vatovém tampónku nebo bavlněném hadříku. Pokud máte pokožku citlivou, můžete ještě použít předdepilační pudr, kterým přepudrujete vybranou oblast těsně před depilací. Snižíte tím bolestivost a vytvoříte na pokožce ochranný film.
3. Než vosk začnete nanášet, doporučujeme vyzkoušet teplotu na zápěstí. Vosk na nohy naneste pomocí aplikátoru nebo špachtle. Voskem dobře pokryjeme depilovanou oblast, ale pozor vrstva nesmí být příliš silná!
4. Přitiskněte depilační papír na vosk a párkrát jej přejeďte rukou ve směru růstu chloupků, část depilačního papíru ve směru růstu chloupků ponechte volný, abyste za tento konec mohla papír uchopit. Počkejte, než se depilační vosk mírně ochladí.
5. Uchopte volný konec depilačního papíru. Podržte jednou rukou napnutou kůži a rychlým tahem v opačném směru růstu chloupků strhněte celý depilační papír. Pohyb při odstraňování by měl být veden, co nejblíže u pokožky.
6. Postup opakujte, dokud neodstraníte chloupky z požadovaných oblastí.
7. Zbytky vosku odstraňte pomocí podepilačního oleje, který nanesete na buničinu nebo vatový tampónek.
8. Na závěr použijte zklidňující podepilační chladivý gel nebo tonikum. Případně můžete použít i pudr.

Tipy:

Před první depilací doporučujeme navštívit lékaře, který Vám sdělí, zda je depilace pro Vás vhodná pokud máte křečové žíly či jiné kožní problémy.