Výdejní místo: Tusarova 11, Praha 7 | Otvírací doba Po-St-Pá 9:00 - 15:00, Út-Čt 9:00 - 18:00

Depilace postup

Jelikož sametově hladká pokožka je snem snad každé ženy, tak přicházíme s návodem, jak toho docílit pomocí šetrné depilace. Přejete si mít pokožku bez chloupků na delší dobu než jen několik dní, ale neumíte si představit, jak toho dosáhnout bez bolesti a zarudnutí? Pravdou je, že depilace nemusí být nic nepříjemného, pokud použijete správnou kosmetiku, která pokožku ochraní a zklidní. Navíc při dlouhodobém odstraňování depilačním voskem se chloupky stávají jemnějšími a poroste vám jich daleko méně.

Proto pojďte do toho s námi a vyzkoušejte depilaci na vlastní kůži. Uvidíte, že budete výsledkem mile překvapena.

Depilace pro hladké nohy

Druhy depilace

Pokud se rozhodnete pro depilaci, tak pravděpodobně zjistíte, že je více možností, které mají povětšinou obdobný pracovní postup, jen se liší vlastnostmi či složením použitého materiálu.

Zde jsou druhy depilace:

Depilace voskem v roll-onu

Vosk se rozehřívá v mono ohřívači 30 – 40 minut podle hustoty a následně se aplikujeme na depilovanou oblast. Na nanesený vosk přiložíme depilační papír a trhneme proti směru růstu chloupků. Doporučujeme používat předepilační přípravky, které pokožku odmastí a zklidní. Na závěr opět použít speciální podepilační tonikum, gel nebo krém.

Depilace voskem z plechovky

Depilační vosky tohoto typu jsou charakteristické řidší hustotou, která je ideální na velké plochy (nohy, ruce), a pro tenké a slabé chloupky. Tyto vosky mají vynikající přilnavost. Před začátkem depilace tonikem odmastíme vybranou plochu a pokožku přepudrujeme, abychom na ní vytvořili ochranný film. Poté depilační vosk zahřejeme na 38 - 39°C. Aplikujeme v tenké vrstvě pomocí dřevěné špachtle na chloupky po směru růstu. Na nanesený vosk přiložíme depilační papír a přitlačíme. Poté strhneme depilační proužek proti růstu chloupků. Po depilaci pokožku ošetříme podepilačním přípravkem.

Depilace zrnkovým depilačním voskem

Zrnkový depilační vosk je středně hustý a se vyznačuje vysokou plasticitou a zároveň nevytváří elastické nitě. Vhodný na depilaci silných a krátkých chloupků. Před začátkem depilace tonikem odmastíme vybranou plochu a pokožku přepudrujeme, abychom na ní vytvořili ochranný film. Poté depilační vosk zahřejeme na 42°C a aplikujeme v tenké vrstvě pomocí dřevěné špachtle na chloupky po směru růstu. Na konci aplikované vrstvy vosku ponecháme tzv. „oslí ucho“, za které vosk po zatuhnutí (cca 10 vteřin) uchopíme a strhneme proti směru růstu chloupků.

Cukrová pasta

Cukrová pasta je hmota na přírodní bázi obsahující pouze vodu, cukr a citrón. Tudíž si hmotu můžeme připravit i doma. V drogérii je k dostání podle velikosti balení od 250 Kč do 800 Kč. Rozehřátou pastu naneseme na zvolenou plochu. Můžeme použít depilační papír nebo jen na konci nanesené pasty vytvoříme "oslí ucho", za které následně pastu strhneme po směru růstu chloupků. Cukrovou pastou můžeme depilovat celé tělo, ale nejčastěji se s ním depilují intimní partie a podpaží. Tento druh depilace intimních partií najdete v salonech v nabídce pod názvem brazilská depilace.

Připravili jsme pro Vás návod na depilaci nohou.


Co budete na depilaci potřebovat:

  • Ohřívač vosku
  • Depilační vosk
  • Depilační papír nebo dřevěnou špachtli při použití vosku z plechovky
  • Předepilační gel (pouze na malé plochy – tvář, podpaží, oblast bikin) nebo předepilační tonikum
  • Předepilační pudr (lze použít i po depilaci)
  • Podepilační olej na odstranění zbytků vosku a podepilační tonikum (na zklidnění pokožky)

 

Návod na depilaci nohou:

1. Chloupky by měly být dlouhé 1 – 1,5mm.
2. Očistěte nohy předdepilačním tonikem naneseným na vatovém tampónku nebo bavlněném hadříku. Pokud máte pokožku citlivou, můžete ještě použít předdepilační pudr, kterým přepudrujete vybranou oblast těsně před depilací. Snižíte tím bolestivost a vytvoříte na pokožce ochranný film.
3. Než vosk začnete nanášet, doporučujeme vyzkoušet teplotu na zápěstí. Vosk na nohy naneste pomocí aplikátoru nebo špachtle. Voskem dobře pokryjeme depilovanou oblast, ale pozor vrstva nesmí být příliš silná!
4. Přitiskněte depilační papír na vosk a párkrát jej přejeďte rukou ve směru růstu chloupků, část depilačního papíru ve směru růstu chloupků ponechte volný, abyste za tento konec mohla papír uchopit. Počkejte, než se depilační vosk mírně ochladí.
5. Uchopte volný konec depilačního papíru. Podržte jednou rukou napnutou kůži a rychlým tahem v opačném směru růstu chloupků strhněte celý depilační papír. Pohyb při odstraňování by měl být veden, co nejblíže u pokožky.
6. Postup opakujte, dokud neodstraníte chloupky z požadovaných oblastí.
7. Zbytky vosku odstraňte pomocí podepilačního oleje, který nanesete na buničinu nebo vatový tampónek.
8. Na závěr použijte zklidňující podepilační chladivý gel nebo tonikum. Případně můžete použít i pudr.

Tipy:

Před první depilací doporučujeme navštívit lékaře, který Vám sdělí, zda je depilace pro Vás vhodná pokud máte křečové žíly či jiné kožní problémy.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.