S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Gelové nehty doma

Jak si udělat nehty doma sama?

Je více způsobů, jak si můžeme doma sami udělat hezké nehty bez pomoci manikérky.
První a nejjednodušší způsob je manikúra s klasickým lakováním.

Postup manikúry:

 1. Zatlačíme si kůžičku pushrem, nebo plastovým kopýtkem a přebytečnou kůžičku odstřihneme kleštičkami a vyčistíme volný okraj nehtů.
 2. Vezmeme si pilník o hrubosti 180/180, nebo 240/240. Tato hrubost se používá na přírodní nehty. Nehty zpilujeme do požadované délky a tvaru (tvary máme kulatý, hranatý, mandle a další).
 3. Vezeme si libovolnou barvu laku na nehty a začínáme lakovat od nehtového valu k volnému okraji nehtu. Hladkého lakování docílíte dlouhými jednotnými tahy štětečkem od nehtového valu až po okraj nehtu.
 4. Necháme lak zaschnout minimálně 10 minut. Můžeme si dobu čekání zkrátit vysoušečem laku, prodávají se buď s rozprašovačem anebo s kapátkem.
 5. Na závěr potřeme kůžičky kolem nehtu olejíčkem na kůžičku.

Druhým oblíbeným způsobem je zkrášlení nehtů pomocí UV/LED Gel laků, do kterých patří Gel laky One Step nebo s podkladem.

One Step:

Tento způsob je velmi šetrný k nehtům, protože nemusíme zbrušovat nehtové lůžko, což mnoho žen ocení. U One Stepu se také nepoužívá žádná podkladová báze ani závěrečný top a nemá výpotek, který bychom museli na závěr stírat. Aplikace je velmi jednoduchá a rychlá. Aplikaci One Stepu doporučujeme na silné a zdravé nehty. Pokud mají ženy svoje nehty nekvalitní, lak na nehtech nedrží dobře a má tendenci se odlupovat. One Step vydrží na nehtech přibližně 14 dní. Sundání One Stepu také trvá několik minut, které zvládnete hravě při sledování svého oblíbeného pořadu.

Postup aplikace One Stepu:

 1. Zatlačíme si kůžičku pushrem, nebo plastovým kopýtkem a přebytečnou kůžičku odstřihneme kleštičkami. Odstranění kůžičky je velmi důležité, pokud kůžičku dostatečně neodstraníme, nebude nám One Step dobře držet a začne se odlupovat.
 2. Vezmeme si pilník o hrubosti 180/180, nebo 240/240. Tato hrubost se používá na přírodní nehty. Nehty zpilujeme do požadované délky a tvaru.
 3. Aplikujeme One Step na nehet a vytvrdíme ho v UV/LED lampě. Po nalakování jednoho nehtu ihned vytvrzujeme. One Stepy i Gel laky mají vlastnost stahování. Doba vytvrzení záleží na síle lampy. Pokud máte doma slabší lampu, která má např. 24 W, nechte materiál vytvrdit alespoň 1 minutu, u lampy o výkonu 48 W stačí doba vytvrzení 30 vteřin.
 4. Na závěr potřeme okolí nehtu olejíčkem na kůžičku.

Odstranění One Stepu:

Barvu narušíme pilníkem o hrubosti 100/100. Na buničinu nalijeme remover, přiložíme na nehet a zabalíme do alobalu na 15 minut. Aplikujeme na všechny nehty, po uplynutí doby 15 minut stáhneme barvu pushrem a nebo pomerančovým dřívkem. Pokud se nám barva na volném okraji nehtu dobře nerozpustila, odstraníme ji jemně pilníkem o hrubosti 180/180.

Gel lak:

Tento způsob využívají ženy asi nejvíce, protože na nehtech vydrží 3-4 týdny a drží i velmi dobře ženám, které nemají od přírody kvalitní nehty. Na rozdíl od One Stepu musíme jemně zbrousit nehtové lůžko, nanést podkladovou bázi, top a na závěr je nutné stírat výpotek. Díky aplikaci více vrstev gel lak déle vydrží na nehtech a vy se nemusíte starat o jeho přelakování každý týden. Doba vytvrzení se odvíjí podle síly lampy. Jeho sundání je stejně jednoduché jako u zmiňovaného One Stepu.

Postup aplikace gel laku:

 1. Zatlačíme si kůžičku pushrem, nebo plastovým kopýtkem a přebytečnou kůžičku odstřihneme kleštičkami. Odstranění kůžičky, je velmi důležité, pokud kůžičku dostatečně neodstraníme, nebude nám Gel lak dobře držet a začne se odlupovat.
 2. Vezmeme si pilník o hrubosti 180/180, nebo 240/240. Tato hrubost se používá na přírodní nehty. Nehty zpilujeme do požadované délky a tvaru.
 3. Aplikujeme přilnavač gelu a necháme ho zaschnout na vzduchu 1 minutu. Aplikujeme na nehet podkladovou bázi a vytvrdíme ji v UV/LED lampě 30 vteřin, pokud Vaše lampa má výkon alespoň 48 W, při menším materiál alespoň 1 minutu. Dále aplikujeme barvu a ihned vytvrdíme po nanesení na nehet. Gel lak má tendenci stahovat se. Jako poslední naneseme top, který krásně zafixuje barvu a dodá lesk vašim nehtům. Top vytvrdíme v lampě a setřeme výpotek nail cleanerem.
 4. Na závěr setřeme výpotek Nail cleanerem z nehtů a potřeme kůžičky olejíčkem.

Odstranění gel laku:

Barvu narušíme pilníkem o hrubosti 100/100. Na buničinu nalijeme remover, přiložíme na nehet a zabalíme do alobalu na 15 minut. Aplikujeme na všechny nehty, po uplynutí doby 15 minut, stáhneme barvu pushrem a nebo pomerančovým dřívkem. Pokud se nám barva na volném okraji nehtu dobře nerozpustila, odstraníme ji jemně pilníkem o hrubosti 180/180.

Nehtová modeláž:

poslední způsob, kterým si můžeme doma sami udělat krásné nehty je nehtová modeláž UV gelem. Pokud se vaše nehty často třepí, lámou a nechtějí Vám narůst do požadované délky, bude tato varianta pro vaše nehty nejlepší. Díky UV gelu docílíte krásných dlouhých nehtů. Postup je ale o něco složitější a časově náročnější než předchozí varianty. Existují 2 způsoby jak si prodloužit nehty: první způsob je za pomocí papírových šablon a druhý za pomocí tipů.

Postup nehtové modeláže:

Gely rozdělujeme na jednofázový a třífázový systém:

Jednofázový systém: pokud zvolíme tuto metodu, modelujeme celý nehet pouze 1 gelem.
Třífázový systém: u tohoto systému modelujeme za pomocí báze, modelovacího gelu a topu. Jako první naneseme na přírodní nehet bázi, vymodelujeme nehet do požadované délky a tvaru modelovacím gelem a na závěr aplikujeme na nehet top gel.

 1. Zatlačíme si kůžičku pushrem, přebytečnou kůžičku odstřihneme kleštičkami a vyčistíme volný okraj nehtů. Pokud máte doma frézku na kůžičku, můžete dokonale odstranit kůžičku za pomoci frézky. Kůžička musí být opravdu dobře odstraněná, protože je mastná. Pokud kůžičku dobře nezatlačíte, gel dobře nepřilne k nehtu a vznikne nám odchlip.
 2. Vezmeme si pilník o hrubosti 180/180 a zkrátíme nehet úplně po volný okraj. Je to z toho důvodu, abychom mohli dobře nastavit šablonu na prodlužování nehtů.
 3. Jemně zbrousíme povrch nehtu bufferem o hrubosti 180/220 anebo kostkou 180/180.
 4. Nehet potřeme dezinfekční fází Nail prep a 1 minutu necháme zaschnout. Dále nehet potřeme přinavačem gelu (Super stick, nebo Ultrabond primer) a necháme 1 minutu zaschnout na vzduchu.
 5. Připravíme si papírovou šablonu a přilepíme ji pod nehet. Za pomocí štětce vymodelujeme gelem nehet do požadovaného tvaru a délky. Při modeláži nesmíme zapomenout modelovat do oblouku C, který nám zajistí, že nehet bude vypadat přirozeně a vydrží nápor na nehty při každodenní činnosti. Začínáme modelovat od malíčku a každý nehet dáme ihned vytvrdit do UV/LED lampy. Pokud máte doma silnou lampu, která má alepoň 48W vytvrdíme gel 30 vteřin. U lamp s menším výkonem vytvrdíme materiál 1 minutu. Po vymodelování všech nehtů setřeme výpotek z povrchu nehtů Nail cleanerem. Pokud máme na vymodelovaném nehtu nějaké nerovnosti, srovnáme je pilníkem o hrubosti 100/100, nebo kostkou 100/100.
  Pokud se rozhodneme, že si nehty prodloužíme přes tipy, kápneme trošku lepidla na tip a přilepíme na nehet. Musíme si dávat dobrý pozor, jestli se nám pod tipem nevytvořila vzduchová bublina. Pokud se bublina vytvoří pod tipem, vznikne odchlip a nehet nám odpadne. Pilníkem 100/100 zbrousíme tip do požadovaného tvaru a délky. Za pomoci štětce vymodelujeme oblouk C. Začínáme modelovat od malíčku a každý nehet dáme ihned vytvrdit do UV/LED lampy. Pokud máte doma silnou lampu, která má alepoň 48W vytvrdíme gel 30 vteřin. U lamp s menším výkonem vytvrdíme materiál 1 minutu. Po vymodelování všech nehtů setřeme výpotek z povrchu nehtů Nail cleanerem. Pokud máme na vymodelovaném nehtu nějaké nerovnosti, srovnáme je pilníkem o hrubosti 100/100, nebo kostkou 100/100.
  6) Nehet očistíme od prachu oprašovačem a můžeme začít nanášet barvu. Na gelové nehty můžeme použít buď gel lak a nebo color gel. Barvu nanášejte od kořene nehtu, dlouhými tahy štětcem až k volnému okraji nehtu. Vytvrdíme v UV/LED lampě.
  5) naneseme top, který vám krásně zafixuje barvu a dodá lesk vašim nehtům. Vytvrdíme v UV/LED lampě. Pokud použite top s výpotkem, nezapomeňte výpotek setřít nail cleanerem.
  7) na závěr aplikujeme olejíček na kůžičku kolem nehtu

 

 

Doplnění gelových nehtů
1) za pomocí brusky a frézky, zbrousíme barvu z nehtů. Musíme si dávat pozor na odstranění všech odchlipů. Odchlip je malá bublinka pod gelem, která se tvoří u kořene nehtu.
2) zatlačíme kůžičky pusherem a odstřihneme přebytečnou kůžičku kleštičkama
8) jemně zbrousíme odrost bufferem o hrubosti 180/220 u nehtového lůžka. Odrost nehtu potřeme dezinfekční fází Nail prep a 1 minutu necháme zaschnout na vzduchu Dále nehet potřeme přinavačem gelu (Super stick, nebo Ultrabond primer) a necháme 1 minutu zaschnout. Pozor: nepotírejte vodičkou celý nehet kde máme gel, ale pouze odrosty. Při doplnění by nám gel dobře nepřilnul.
3) Vymodelujeme oblouk C
4) Setřeme výpotek a zbrousíme nerovnosti na nehtu
5) nalakujeme nehet gel lakem a nebo color gelem
6) nehet přetřeme topem a setřeme výpotek
7) na závěr naneseme olejíček

Odstranění nehtové modeláže:
Nehty odstraníme za pomocí brusky a frézky. Musíme být velmi opatrní, abychom nepoškodili přírodní nehtové lůžko. Modeláž odstraníte během pár minut.
Nehtovou modeláž můžeme odstranit také pilníkem o hrubosti 100/100, ale tento způsob je velmi zdlouhavý.