S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Gelové nehty se třpytkami

Glitry - třpytky patří již několik let mezi velmi oblíbené a již klasické zdobení nehtů. Třpytky se nabízí v různých hrubostech a nesčetném množství odstínů. Třpytky můžeme na gelové nehty nanášet různými způsoby.

Aplikace třpytek na gelové nehty

UV glitrové gely na gelové nehty

Nejjednodušší způsob aplikace třpytek na nehty je použít glitrové gely. Před použitím doporučujeme gel promíchat. Glitry se usazují na dně kelímku. Glitrový gel si můžete snadno vytvořit přidáním třpytek do modelovacího gelu.Gely se dají použít na potažení celého nehtu nebo jen špiček.

Posypáním nehtů třpytkami

Metoda posypání nehtů třpytkami se hodí i pro jemné zdobení nehtů. Třpytky můžeme sypat přímo z dózy, pokud máme třeba třpytky v tubě. Pro posyp z širší dózy se hodí např. pomerančová dřívka, kovový zatlačovač nebo jakýkoliv nástroj s "ploškou". Třpytky se také dají nanášet pomocí štětce. Je ale potřeba mít zvlášť štětec na gel a další na třpytky, ať se nemusíte zdržovat čištěním. Nezapomeňte dát pod zdobený nehet list papíru, aby jste pak mohla snadno sesypat přebytečné třpytky zpět do dózy. Nedoporučujeme posyp provádět rukou z důvodu snadného přilnutí třpytek k pokožce, špatně se pak odstraňují.

Ponoření nehtu do třpytek

Další způsob, jak aplikovat třpytky na gelové nehty, je nehet s naneseným gelem namočit přímo do kelímku se třpytkami. Tímto způsobem naneseme třpytky rovnoměrně na celý povrch nehtu. Proto je tato metoda vhodná pouze pokud chceme mít třpytky po celém povrchu v poměrně silné vrstvě. Při troše praxe můžete zkusit i vytvoření glitrové francie, ale tento způsob nanášení není úplně pohodlný pro částečné pokrytí nehtu. Třpytky nanášíme do výpotku modelovacího gelu. Po namočení je důležité přebytečné třpytky z nehtu důkladně oklepat, aby jste si neušpinila štěteček při nanášení vrchního gelu. Doporučujeme použít štětec na oprašování.

Nanášení třpytek na nehty namočením

Jako další způsob můžete vyzkoušet nanést gel na nehty v nějakém tvaru nebo vzoru a ten následně posypat nebo ponořit do třpytek. Veškeré tyto postupy můžete aplikovat i do klasického laku na nehty.

Příklady použití glitrů na gelové nehty