Depilace cukrovou pastou

Cukrová pasta je velice známá pomůcka při brazilské depilaci. Používá se zejména na depilaci větších ploch těla, ale i k depilaci intimních partií. Depilace cukrovou pastou, nebo také cukrová depilace, si v poslední době získává stále větší popularitu. Není to ale žádná novinka, v Orientu se používá již několik tisíc let. Je velice oblíbená zejména pro svoji šetrnost a menší bolestivost oproti depilaci voskem.

Depilace cukrovou pastou je polotrvalou metodou depilace. To znamená, že na rozdíl od depilace laserem, nám chloupky dorostou zpět do několika týdnů. Princip je takový, že cukrová pasta přilne k chloupkům a odumřelým kožním buňkám, a proto nehrozí poranění pokožky a také je minimalizováno riziko vzniku zarudlých zanícených pupínků (to můžete ještě minimalizovat krémem s niauli, doporučujeme ho hlavně po depilaci intimních partií).

Depilace cukrovou pastou je vhodná pro všechny partie těla. Můžete na ni jít buď do kosmetického salónu nebo si ji udělat sama doma. Lze ji totiž zakoupit jako hotový výrobek anebo si ji připravit doma podle receptu. Cukrová pasta je lepkavá hmota čistě na přírodní bázi - jde pouze o směs cukru, vody a citronu.

Depilace cukrovou pastou

Výhody depilace cukrovou pastou oproti depilaci voskem

 • Vosk je většinou připravován s chemickými přísadami zatímco cukrovou pastu můžeme připravit z běžných domácích přírodních ingrediencí. Pokud tedy máte citlivou pokožku či alergie na různé kosmetické výrobky, zvolte raději cukrovou pastu nebo některý z přírodních vosků pro citlivou pokožku, jinak vám hrozí podráždění kůže.
 • Metoda cukrové depilace je považována za méně bolestivou a to z toho důvodu, že pasta nepřilne na kůži jako vosk a také nemusí být horká jako některé druhy vosků.
 • Z výše popsaných důvodů je tato metoda zvláště vhodná pro depilaci na citlivých místech a oblíbená pro brazilskou depilaci (tedy odstranění chloupků z intimních partií).
 • Další výhodou depilace cukrovou pastou je snadné omytí zbytků pasty. Je totiž na rozdíl od vosku rozpustná ve vodě.

 

Depilace cukrovou pastou

Cukrová pasta pro depilaci Ital wax

Tato pasta je nanášena na pokožku proti směru růstu chloupků, ale samotné trhání jej již prováděno po směru. Tímto způsobem je tedy zajištěna maximálně nízká bolestivost.Jedná se o hypoalergenní produkt a obsahuje pouze jedlé cukry a kukuřičný škrob. Neobsahuje žádnou kyselinu citronovou, která je jednou z hlavních složek způsobující alergické reakce. Pasta má unikátní konzistenci a je velmi pružná měkká, ale zároveň se nerozmazává a nelepí, takže je práce s ní je velmi pohodlná.

ital-wax-depilacni-pasta

 

Postup depilace cukrovou pastou

 1. Otevřete plechovku.
 2. Vložte plechovku do ohřívače, zahřejte na pracovní teplotu do 40 ° C (variantu Ultra Soft je možné použít bez ohřevu).
 3. Pro odmaštění pokožky a nad zdvihnutí chloupků aplikujte na pokožku předdepilační přípravek, osušte pokožku.
 4. Pokožku lehce napudrujte kosmetickým pudrem.
 5. Vezměte malé množství cukrové pasty a prsty vytvarujte tvar kuličky
 6. Pastu naneste na vámi zvolené místo proti směru růstu chloupků
 7. Pastu odstraňujte po směru růstu chloupků pouze za pomoci prstů
 8. Po depilaci ošetřete pokožku podepilačním přípravkem. Různé typy cukrové pasty Italwax můžete při depilaci kombinovat.

 

Krásné nohy po depilaci cukrovou pastou

S touto pastou je velice vhodné pracovat v rukavicích. Je navržena pro práci v dobře chlazeném prostředí a jako ostatní pasty je naprosto hypolargenní a tím tedy vhodná pro alergiky nebo lidi s citlivou pokožkou. Můžete si vybírat hned z několika druhů těchto past, které je možné i společně kombinovat. My doporučujeme práci s pastou Italwax. Snadno se používá, ale nezapomeňte, že i přesto je důležité při jejím použití dodržovat pravidla postupu a vyhnout se tak riziku poranění pokožky.

Přejeme vám krásné léto a hladké nožky :)