S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Způsoby depilace

Odstraňování chloupků je populární už od dob starověkého Egypta či antického Řecka. Tehdy používaly ženy poněkud drastické metody, jako například upalování chloupků svíčkami či jejich odřezávání. Dnes mají ženy na výběr z mnoha různých metod, více či méně bolestivých.

Depilace teplým voskem

Depilace teplým voskem zajistí vytrhnutí chloupků i s kořínky, tudíž má dlouhodobější efekt, přesto je nutné tuto metodu opakovat každých 4-5 týdnů. Protože při aplikaci horkého vosku hrozí popálení, je lepší tuto metodu absolvovat u profesionála.

Na pokožku je nejprve nanesen speciálním aplikátorem horký vosk, na který se poté přitiskne textilní depilační proužek. Je potřeba ho odtrhávat proti směru růstu chloupků. Po aplikaci vosku by měla být pokožka ošetřena protizánětlivým pudrem nebo pěnou, abychom předešli zarudnutí a nepříjemným vyrážkám.

Před depilací musí být pokožka čistá a suchá, nesmí na ní tudíž být žádné tělové mléko, ale ani otevřené rány, ekzémy, vyrážky, lupénka atd. Po zákroku se nedoporučuje pobyt na sluníčku, koupání ve chlorované vodě nebo návštěva solária. V době menstruace může být depilace bolestivější, kvůli větší citlivosti pokožky.

Kromě toho, že je tato metoda bolestivá, hrozí i alergická reakce. Další nevýhodou pro mnoho žen je také to, že chloupky se musí před depilací nechat dorůst do délky 5-8mm.

depilace-krasne-nohy

Depilace voskem se používá téměř na všech částech těla – na obličeji, v podpaží, na rukou, na zádech, v tříslech, ale nejčastěji samozřejmě na nohou. Některá místa však mohou být citlivější, např. třísla.

Návod, jak postupovat při depilaci.

Pomůcky, které budete k depilaci potřebovat, můžete zakoupit na našich stránkách v kategorii depilace.

Depilace studeným voskem

Jaký je rozdíl mezi depilací studeným a teplým voskem? Depilace studeným voskem je vhodná především na oblast obličeje, nepojme totiž tolik chloupků, jako depilace teplým voskem. Aplikace probíhá pomocí speciálních pásek, které se chvíli zahřejí třením rukou, poté se nalepí a rychle strhnou. Aplikace tím samým proužkem se může několikrát opakovat.

Depilace studeným voskem je proto vhodnější při aplikaci doma. Rozhodně se ale nedoporučuje odstraňovat doma chloupky z intimních partií, je potřeba správně napnout kůži, jinak hrozí poškození kůže.

Depilace studeným voskem

Depilační krémy

Další velmi snadnou metodou, která je vhodná na domácí použití, jsou depilační krémy. Odstranění chloupků je velmi snadné, stačí nanést depilační krém, nechat ho podle návodu působit a poté s pomocí přiložené špachtle setřít.

Vždy je nejprve potřeba vyzkoušet krém na malém kousku pokožky, aby nedošlo k silné alergické reakci. Je potřeba mít chloupky alespoň 5 mm dlouhé, jinak je krém odstranit nezvládne. Tvrdší chloupky se ale nemusí odstranit napoprvé. Další nevýhodou je, že je potřeba tuto metodu opakovat zhruba každých 10 dní, chloupky rychle dorůstají.

Na druhou stranu je však tato metoda velmi rychlá a bezbolestná, je vhodná pro všechny partie. Depilaci depilačním krémem zvládne opravdu každý během několika minut.

Depilační krémy

Holení žiletkou

Stále nejvíce rozšířenou metodou je určitě klasické holení žiletkou. Tato metoda je velmi dostupná, rychlá a jednoduchá. Na druhou stranu často dochází k zarudnutí kůže, vyrážkám, zanícení chloupků nebo říznutím. Největší nevýhodou je však nutnost častého opakování, jednotlivé chloupky dorůstají téměř okamžitě, navíc mohou ztmavnout a ztvrdnout.

Je potřeba hlavně dbát na to, abychom se neholili tupou žiletkou nebo na sucho. Vždy byste se měli holit po směru růstu chloupků, přestože efekt nemusí být vždy stoprocentní. Jinak hrozí ošklivé zarudnutí či hnisavé vřídky.

Tato metoda je na druhou stranu vhodná pro holení nohou, intimních partií či podpaží. Pro ženy určitě není dobré používat žiletku na citlivou pokožku obličeje.  Nohy je nejlepší holit ráno, protože pokud si je oholíte večer, ráno už není pokožka úplně hladká. Naopak podpaží by se mělo holit večer, není dobré bezprostředně po oholení používat antiperspirant.

Doporučujeme osvědčenou značku Gillette.

Holení žiletkou

Depilace cukrovou pastou

V poslední době je velmi rozšířeným trendem depilace cukrovou pastou. Je to méně bolestivé oproti depilaci voskem a zároveň stejně účinné. Cukrová pasta je vyrobena pouze z cukru, vody a citronu, tudíž je 100% přírodní a lze ji zakoupit už hotovou, nebo podle návodu vyrobit doma.

Aplikace cukrové pasty je snadná, stačí ji nanést na čistou pokožku, strhnout a místo omýt čistou vodou. Strhává se po směru růstu chloupků, tudíž strhávání téměř nebolí, zvládne také odstranit i velmi krátké chloupky (1-2mm). Nedochází ani k zarůstání chloupků

Nevýhodou je však časová náročnost a oproti vosku i vyšší cena. Cukrovou pastu lze však použít na všechny partie, i na velmi citlivá místa, tudíž je možné použít ji i na odstranění chloupků na obličeji nebo v intimních partiích.

Pokud se chcete o depilaci cukrovou pastou dozvědět více, přečtěte si o ní článek na našem webu.

Depilace cukrovou pastou