Bruska na nehty

Máte-li umělé nehty, určitě víte, že je velmi nesnadné a únavné brousit je klasickým pilníkem. Práci vám až o polovinu může zkrátit bruska na nehty. Slouží k rychlému, pohodlnému, a hlavně efektivnímu obroušení vašich přírodních, akrylových nebo gelových nehtů. Brusky jsou vhodné i k pedikúře, pro dobroušení či naleštění tvrdých nehtů nebo mozolů.

10-25jpg-3832-300x172

Použití brusek

Brusky na nehty, které se prodávají pro profesionální využití, jsou přizpůsobeny celodennímu režimu v nehtovém studiu. Do těchto brusek se vyplatí investovat, a hlavně zde je třeba řádně zhodnotit tichost chodu a míru vibrací. Větší výkon a počet otáček pak vaší práci ještě urychlí.

Jestli upravujete nehty pouze příležitostně, vystačíte si s jednodušší bruskou. Brusky pro domácí užití nejsou vhodné pro práci v příliš prašném prostředí, částice prachu by totiž mohly poškodit motůrek. Navíc tyto brusky nemají takovou výdrž a při nadměrném broušení by se mohly zničit, proto opravdu dbejte na správný výběr. Tyto jednodušší brusky se dají sehnat do tisícikoruny.

brusne-valecky-stredni-10-ks-150150-227-300x256

Možnosti brusek

Při výběru brusky byste si nejprve měla ujasnit, jak často ji budete používat a jaký typ nehtů budete upravovat. Pak už se budete řídit počtem otáček, a intenzitou broušení. Dále se můžete orientovat podle hlučnosti, vibrací a ergonomiky rukojeti. Práce vám zkrátka musí vyhovovat a k tomu vám dopomůže dostatečné příslušenství a například šlapací pedál pro pohodlnější práci. Dejte si pozor také na nabíjení – u brusky, která se dobíjí adaptérem nemusíte řešit baterie.

Nástavce pro brusky

Dnešní nabídka karbidových frézek je opravdu široká, máte tedy mnoho možností, z čeho vybírat. V první řadě můžeme frézky rozdělit podle tvaru, ten však není pro práci to hlavní. Nejdůležitější je vybrat správný materiál podle toho, jaké nehty budete brousit. Příliš tvrdý nástavec může vašim nehtům totiž uškodit.

karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty-833

První možností jsou takzvané kloboučky, které upevníte na příslušný nosič. Kloboučky jsou kvůli hygienickým důvodům pouze jednorázové a používají se hlavně na odstranění tvrdé kůže a mozolů. Mezi nejjemnější frézky patří safírové a diamantové, ty můžete použít na své přírodní nehty a stejně jako kloboučky se hodí také na pedikúru. Pro jemné i hrubé opracování gelových nehtů můžete použít frézky karbidové, které jsou k dostání nejčastěji. Nejtvrdší frézky jsou ty z titanu, a proto se hodí na broušení akrylových nehtů. Díky pomalému zahřívání se s nimi lépe pracuje. Novinkou na trhu jsou frézy keramické, které z řady vyčnívají jemným broušením bez vibrací a hluku. Využít můžete také frézy leštící, které vaše nehty zbaví posledních nedokonalostí.

karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty-858

Bruska na nehty Marathon 5000 EI 10-28

Větší komfort při práci nabízí naše moderní bruska Marathon 5000 EI 10-28 v bílém provedení. Rychlost otáček lze snadno regulovat pomocí otočného potenciometru a nebo nožního pedálu, a to v rozmezí 0 - 30 tis. otáček. Díky brusné ručce TWIST - LOCK zvládnete frézku vyměnit jednou rukou. Hlavice váží necelých 150 gramů, je tedy lehce ovladatelná. Výkon je 35 W, což vám práci ještě ulehčí.

bruska-marathon-5000-2729-500x270