S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Ošklivé gelové nehty - to nechceš!

Buďme upřímní. Ne vždy se nám zadaří. Jak tenká je hranice mezi extravagancí a úletem? Co je ještě akceptovatelné a co je už za hranou? Tak na to se dnes společně podíváme.

V Nehtíku se občas potkáváme se zákaznicemi, které za sebou mají nepříjemný zážitek a zničené nehty. A proto s třeba rozhodly, že se gelovou modeláž nehtů naučí samy. Není vůbec žádným pravidlem, že u různě poškozených nehtů se musí vždy jednat jen o levná nehtová studia. I z renomovaného salonu si můžete odnést plíseň na nehtech. Spíš než plísně nás ale dnes bude zajímat nehtařské umění, které někdy samozvané profesionálky prezentují. Žádný učený z nebe nespadl, a tak když vám nehty dělá kamarádka doma, jistě nečekáte zázraky. Někdy však právě kamarádka, která dlouhé roky dělá nehty doma po večerech, může být mnohem lepší, než vycházející hvězdička nehtařského nebe po dvouměsíčním rekvalifikačním kurzu (v tom lepším případě), která vám propiluje nehty až do "masa".

Aby nevznikla mýlka. My neodsuzujeme kvalitně provedené nehty, které jsou třeba z našeho pohledu nevkusné nebo příliš extravagantní, ale jsou dobře a profesionálně vytvořené. Vadí nám ale špatně odvedená práce. A před tou vás dnes chceme varovat.

Čím více, tím lépe

Možná jste je už viděli. Boule. Každá manikérka/nehtařka, a to profesionálka nebo amatérka, ví, co je to C oblouk a jak ho vytvořit. Ze začátku se to třeba nedaří, po několika desítkách nehtů už do ruky dostanete ten správný "grif" a jde to skoro samo. Jen zkušená nehtařka ale ví, jak C oblouk vytvořit tak, aby nebyl přehnaný a nevkusný. Důležitá je také finální úprava tvaru pilníkem. Navíc při velkém množství gelu si minuty v UV lampě dost protrpíte .... Pokud vidíte, že sama nehtařka má nehty tlusté a nevkusné, nohy na ramena. Protože jinak vám na rukou vytvoří třeba tohle ... A u gelu pravidlo - čím více, tím lépe, rozhodně neplatí!

 nepovedene_gelove_nehty_boule_1

 

Čím delší, tím lepší

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo nosí nehty krátké a někdo dlouhé. Přehnaně dlouhé, zahnuté nehty v zásadě nepovažujeme za vkusné. Pomineme-li fakt, že jsou velmi nepraktické, vsadíme se, že minimálně 9 z oslovených 10 mužů na dotaz, zda se mu něco takového líbí, odpoví NE a možná rovnou utečou. Nepřehánějte to proto s délkou nehtů. Pokud máte rády nehtové tipy, odolejte jejich délce a zkraťte je na délku únosnou a vhodnou. Jiné to bude u tanečnice v nočním klubu a jiné nehty si zase může dovolit manažerka v bance. Mějte to na paměti.

nepovedene_gelove_nehty_dlouhe_1

 

Ploutve

Gelové nehty, které se rozšiřují jako ploutvičky nepovažujeme - až na čestné výjimky - za vkusné. I tady je ale třeba mít na paměti, že pokud se jedná o umělecký záměr a cílenou extravaganci, pak v případě, že je profesionálně provedena, nelze jí nic vytknout a ponechat na uvážení zákaznice, zda takto bude chtít prezentovat svou osobnost. U špatně provedených nehtů, které se rozšiřují jen proto, že nehtařka neumí správně nehty zapilovat a dát jim správný a rovnoměrný tvar, tam nemáme slitování. Stejně tak u nevkusného pokusu o umění. Tohle by se nikdy nemělo stát.

nepovedene_gelove_nehty_ploutve_3

Zde je ta jediná čestná výjimka.Tvar do ploutve nebude každému vyhovovat, ovšem zpracování je z našeho pohledu velmi kvalitní.

povedene_gelove_nehty_ploutve

 

Přehnané, laciné a neprofesionální zdobení

Gelové nehty, které svítí a září, až oči přecházejí si můžeme dovolit opravdu jen výjimečně. Jiné nehty proto volte na speciální události - plesy, večírky, maškarní bály, a jiné zase pro běžné každodenní nošení. Máme rádi zdobení, ale opět připomínáme, že hranice mezi vkusem a laciností je v tomto případě velice tenoučká. Nepřehánějte to tedy zbytečně s kamínky a glitry. Neprovrtávejte si nehty, ani si na ně nedávejte kožešinky. Pěkný gel lak nebo barevný gel, případně umírněné zdobení pomocí malého kamínku nebo glitrového gelu vždy funguje lépe.

nepovedene_gelove_nehty_ploutve_5

Pro nohy platí totéž

Přehnaně dlouhé nehty na nohách jsou rovněž velmi nepraktické a hlavně velmi nevkusné. Soustřeďte se na pravidelnou pedikúru, na pravidelné hydratování a promazávání nohou. Nezapomeňte odstraňovat přebytečnou kůži na patách a hlavně si nehty pravidelně zkracujte. Pěkný barevný lak na nehty nebo gel lak k dokonalosti úplně stačí. Mimochodem, do jakých bot se s tímto "modelka" vejde? :-)

nepovedene_gelove_nehty_nohy_7

Extravagance a kuriozity

Na závěr zajímavost. Tohle vážně není pro každého. Pokud si ale rádi hrajete, klidně to vyzkoušejte. Upozorňujeme, že není legrace takové nehty vytvořit. Obrňte se také trpělivostí. Jen pak neručíme za to, že bez problémů projdete bezpečnostním rámem při odletu na dovolenou :-)

kuriozni_gelove_nehty_1

 

Přejeme pěkné letní dny a jak se říká - všeho s mírou! Více nepovedených gelových nehtů, případně kuriozit, najdete v naší "kuriózní a nepovedené" fotogalerii.