Naše zkušenost s depilací

Vždy jsem si přála mít sametově hebkou pokožku bez chloupků. Pokud možno, co nejdéle. Jenže jak toho dosáhnout bez zarudlé pokožky a bolesti, které mám s depilací spojené?

Depilace na veletrhu

Letos v březnu jsem překonala svůj strach a vyzkoušela bezplatnou depilaci na veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 v Praze v Letňanech. Procházela jsem kolem stánku, kde slečna nabízela depilaci Vámi vybrané partie. Nevěřila jsem, že budu odcházet s hebkou, nepodrážděnou pokožkou (přece jen už jsem v minulosti depilaci zkusila a bolest i zarudlá pokožka mě přesvědčila, že depilace není nic pro mě). Kolem mě stál hlouček zvědavých návštěvníků, kteří sledovali, jak se rozhodnu (pravděpodobně také váhali, zda mají depilaci zkusit). A pak také usmívající se slečna, slibující, že nebudu chodit po veletrhu se zarudlým obličejem, jelikož jsem se rozhodla pro depilaci chloupků nad horním rtem. S obavami jsem si lehla na lehátko a čekala, co se bude dít, a jaký bude výsledek. Slečna mi vysvětlila, že mi nanese speciální předdepilační tonikum, aby vyčistila depilovanou oblast. Poté pokožku ještě přepudrovala, tím se pokožka odmastila a vytvořil se na ní ochranný film, díky kterému je depilace prakticky bezbolestná a pokožka minimálně podrážděná. Aspoň to slečna slibovala a já se jen dívala do stropu a přála si, aby to bylo rychle za mnou, a nevypadala jsem jako rajče. V dalším kroce už přišlo na řadu nanesení depilačního vosku pomocí dřevěné špachtle. Za přibližně 5 vteřin došlo k strhnutí vosku. Celý proces se opakoval ještě 2krát. Na závěr slečna odstranila zbytky vosku podepilačním olejem a potřela depilovanou oblast tonikem s mírně chladivým efektem.

Depilace vybráné oblasti

A výsledek? V nabídnutém zrcadle jsem uviděla hladkou pokožku bez chloupku a bez zarudnutí! A bolest? Přirovnala bych ji k trhání obočí, takže nic hrozného. Z veletrhu jsem odcházela s taškou, která obsahovala kromě několika barevných UV gelů i kilový pytel zrnkového depilačního vosku, ohřívač, dřevěné špachtle na nanášení vosku a potřebnou předdepilační (tonikum a pudr) a podepilační péči (olej a azulénové tonikum). Milé dámy, depilace už pro mě není noční můrou a holení pomocí žiletky minulostí!

Předdepilační a podepilační přípravky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení