S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Naše zkušenost s depilací

Vždy jsem si přála mít sametově hebkou pokožku bez chloupků. Pokud možno, co nejdéle. Jenže jak toho dosáhnout bez zarudlé pokožky a bolesti, které mám s depilací spojené?

Depilace na veletrhu

Letos v březnu jsem překonala svůj strach a vyzkoušela bezplatnou depilaci na veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 v Praze v Letňanech. Procházela jsem kolem stánku, kde slečna nabízela depilaci Vámi vybrané partie. Nevěřila jsem, že budu odcházet s hebkou, nepodrážděnou pokožkou (přece jen už jsem v minulosti depilaci zkusila a bolest i zarudlá pokožka mě přesvědčila, že depilace není nic pro mě). Kolem mě stál hlouček zvědavých návštěvníků, kteří sledovali, jak se rozhodnu (pravděpodobně také váhali, zda mají depilaci zkusit). A pak také usmívající se slečna, slibující, že nebudu chodit po veletrhu se zarudlým obličejem, jelikož jsem se rozhodla pro depilaci chloupků nad horním rtem. S obavami jsem si lehla na lehátko a čekala, co se bude dít, a jaký bude výsledek. Slečna mi vysvětlila, že mi nanese speciální předdepilační tonikum, aby vyčistila depilovanou oblast. Poté pokožku ještě přepudrovala, tím se pokožka odmastila a vytvořil se na ní ochranný film, díky kterému je depilace prakticky bezbolestná a pokožka minimálně podrážděná. Aspoň to slečna slibovala a já se jen dívala do stropu a přála si, aby to bylo rychle za mnou, a nevypadala jsem jako rajče. V dalším kroce už přišlo na řadu nanesení depilačního vosku pomocí dřevěné špachtle. Za přibližně 5 vteřin došlo k strhnutí vosku. Celý proces se opakoval ještě 2krát. Na závěr slečna odstranila zbytky vosku podepilačním olejem a potřela depilovanou oblast tonikem s mírně chladivým efektem.

Depilace vybráné oblasti

A výsledek? V nabídnutém zrcadle jsem uviděla hladkou pokožku bez chloupku a bez zarudnutí! A bolest? Přirovnala bych ji k trhání obočí, takže nic hrozného. Z veletrhu jsem odcházela s taškou, která obsahovala kromě několika barevných UV gelů i kilový pytel zrnkového depilačního vosku, ohřívač, dřevěné špachtle na nanášení vosku a potřebnou předdepilační (tonikum a pudr) a podepilační péči (olej a azulénové tonikum). Milé dámy, depilace už pro mě není noční můrou a holení pomocí žiletky minulostí!

Předdepilační a podepilační přípravky