Byznys nehty pro úspěšné i začínající manažerky a podnikatelky

Dnes se zaměříme na úpravu nehtů pro úspěšné i začínající podnikatelky a manažerky. Podíváme se na to, jaké nehty se hodí na obchodní jednání, konference a veletrhy. Jak vypadají "business" nebo psáno (ne)hezky česky, byznys nehty?

 

Ženy podnikatelky a manažerky často investují velké peníze do značkových outfitů, do kadeřníka, a zapomínat by neměly ani na perfektně upravené nehty. Pěkně si to shrneme, protože byznysmenky jsou přece zvyklé na prezentace, přehledy a "summary".

Business_nehty_uvodni

 
Praktické a přitom dokonalé
 

Poslední dobou se ženy možná více odklánějí od akrylových a gelových nehtů a raději si pěstují krásné přírodní nehty a lakují je třeba jen klasickými laky na nehty. Je to velmi variabilní, ale ne vždy praktické. Ženy pohybující sev  byznysu nechodí domů v pět odpoledne, ale klidně i před půlnocí, protože po pracovním dni je třeba ještě čeká obchodní večeře, a ruku na srdce... komu by se chtělo ještě lakovat nehty a přemýšlet při tom, co si druhý den vzít na sebe, aby to ladilo .. Jak to tedy s těmi laky je?

Výhody laků na nehty

- malá velikost, vejde se do kabelky a v případě potřeby můžete nehty kdykoliv opravit
- jednoduše se odstraní a nanesou nové, snadná obměna barev
- nepotřebujete UV/LED lampu
- nižší pořizovací cena proti gel lakům.

Nevýhody laků na nehty

- kratší životnost proti gelům a gel lakům
- nehty nezpevní tak jako gely a gel laky

Byznys ženy pak volí nejčastěji gel lak. Nehty vydrží klidně i 3 týdny lesklé a nehty ještě zpevní. To také není od věci, protože přírodní nehty jsou krásné, ale snadno se mohou zlomit, což je pohroma třeba těsně před důležitým jednáním. Nejedna z nás to pak řeší třeba náplastí a předstíraným zraněním prstu.. Gel lak má samzřejmě také své výhody a nevýhody.

Výhody gel laku

- vhodný pro jakýkoliv typ a délku nehtů
- dlouhá životnost - vydrží na nehtech až 3 týdny
- snadná aplikace na přírodní nehty
- šetrný pro přírodní nehty
- šetrnější odstraňování než při klasické gelové modeláži


Nevýhody gel laku

- cena – je vyšší než u klasického laku na nehty
- nehty nelze pouze za pomoci gel laku uměle prodloužit
- je třeba pro jeho vytvrzení použít UV/gel lampu

 

Elegantní, ale ne příliš extravagantní

 

Bude určitě rozdíl mezi stylem ženy manažerky banky a majitelky umělecké galerie. Druhá jmenovaná si jistě může dovolit větší extravaganci jak v oblékání, tak třeba ve zdobení nehtů. Obecně lze říci, že u byznys nehtů bude platit zlaté pravidlo, že čím méně, tím lépe. Střídmé, možná i strohé nehty se budou hodit na vaše obchodní jednání nejlépe. Velmi vhodné jsou zejména:

- pro přírodní nehty - úprava p.shine
- gelová Francie
- babyboomer
- jednobarevné krátké nehty

Pro byznys nehty raději zapomeňte na laciné zdobení, třpytky a kamínky. Byznys nehty se musí hodit na denní i večerní nošení - někdy se nestíháme ani převléknout, natož měnit nehty. Volte tedy spíše neutrální odstíny, které se hodí k vašemu líčení. Na Nehtíku najdete nejrůznější barevné variace gel laků.

Pro více inspirace se podívejte do naší fotogalerie byznys nehtů.

 
Co to třeba zkusit sama?

 

Máte tolik práce, že nestíháte chodit na nehty do salonu? Nezvládáte ani návštěvu manikérky ve vaší kanceláři? A najdete si jednou za 3 týdny třeba o víkendu hodinu času na nehty? Pokud ano, pořiďte si jednoduchou sadu na gelové nehty, tj. UV/LED lampu, pilníky, odstraňovač gel laku, několik barevných gel laků, nadlak/podlak. Můžete si tak nehty dělat kdy se vám zlíbí a jak se vám zlíbí. Je to snadné a ušetří vám to nejen peníze, ale hlavně čas.

Podívejte se na naše sady, které by vám mohly vyhovovat. Třeba sada od enii nails nebo sada od Rocklac

 

sada Rocklac

 

foto: úvodní a ilustrační: www.pexels.com