Roztančete své nehty!

Dámy a pánové, zadejte se! Začínají taneční kurzy, a to nejen pro mládež. Dnes všechny taneční školy nabízejí kurzy i pro dospělé a obvykle i seniory. Tančit tak může skoro každý. A kdo si přece jen přímo na taneční parket netroufá, ten nechť sleduje televizní show Star Dance, která začíná právě tento víkend.

 

Gelove_nehty_plesove_10

 

V letech minulých stávali rodiče fronty - dokonce i přes noc, aby své děti - zejména dívky - dostali do tanečních. Prostě byl přetlak. Mladí pánové museli mít bílé rukavičky, slečny musely mít šaty nebo sukně, do tanečních chodívaly maminky a babičky jako garde. Dnes je to trochu jiné a o dost jednodušší. Přihlášení do tanečních obstará internet, bílé rukavičky už obvykle nejsou pro chlapce vyžadovány a slečny mohou dnes tančit i ve společenských kalhotech. V některých tanečních kurzech je dokonce povoleno normální oblečení. Mladé pány už do tanečních nedoprovází nikdo a slečny mají garde obvykle jen na prodloužené nebo plesy. Společenský tanec ale stále táhne, a to je dobře.

To správné oblečení do tanečních se dnes sežene všude. My se dnes zaměříme na úpravu nehtů, a to jak na rukou, tak na nohou.

 

Tipy pro úpravu nehtů do tanečních

 

Do tanečních se chodí obvykle v šestnácti letech. Slečny jsou v té době na středních školách a gymnáziích a je třeba si uvědomit, že taneční se konají obvykle během pracovního týdne, takže volba úpravy nehtů by měla odpovídat tomu, jaké nehty je vhodné nosit i do školy. Jak na to?

- pokud máte přírodní nehty, o víkendu před tanečními anebo den před tanečními je vždy upravte do požadovaného tvaru - pomocí pilníku a promyslete si, jaké šaty si ten týden vezmete do tanečních - jde hlavně o barvu a styl - a podle toho nehty dále upravte - nejjednodušší bude je nalakovat pomocí laku na nehty.
Co třeba zkusit veganský lak na nehty Benecos?

- v případě, že nechcete nic moc řešit a máte pěkné přírodní nehty - zvolte třeba metodu p.shine - nehty vydrží naleštěné minimálně týden a hodí se ke všemu. Navíc je to metoda šetrná a přírodní.

- volíte-li barvu a nevadí vám, že musíte použít UV nebo LED lampu - zvolte gel lak. Vydrží i několik týdnů, neolupuje se a je po celou dobu krásně lesklý

- ráda si nehty zdobíte? Pak aplikujte nějaké drobné ozdoby nebo si prostě vyhrajte s barvami - fantazii se meze nekladou - i když zase je třeba myslet na to, že nehty upravujeme i na běžné denní nošení a taneční jsou jen jednou týdně

- doprovází vás do tanečních maminka nebo starší sestra nebo babička? Není to vůbec nic nemoderního nebo něco, za co byste se měla stydět. Jednou na to budete ráda vzpomínat. Co takhle upravit si nehty společně - každý víkend si uděláte takový holčičí nehtový dýchánek - to nezní špatně, ne?!

- co s nehty na nohou? Samozřejmě musí být upravené také. I když do tanečních nosíte boty s plnou špičkou a punčochy, nezapomínejte na pedikúru a vhodnou úpravu nehtů na nohou.

- společenský tanec je natolik intimní záležitost, že je třeba věnovat zvýšenou pozornost i depilaci. Tak na to nezapomeňte.

- kde najít inspiraci? Zkuste naši fotogalerii nehtů do tanečních.

 

Krásné nehty na prodlouženou nebo ples

 

Na prodlouženou nebo ples se hodí všechny tipy výše uvedené, jen si třeba budete více chtít sladit nehty s plesovou nebo společenskou róbou. Využijte zdobení, ale nepřehánějte to a pamatujte, že méně je někdy více. Navíc předlouhé a přezdobené nehty muže - a zejména mladé muže - spíše odradí, než přilákají. Takže opatrně. Nevíte přesně, co by se vám líbilo? Na to máme na Nehtíku jeden lék - zkuste naše fotogalerie - a zejména tu plesovou.