Oranžový Halloween

U nás se prý Halloween moc neslaví, ale vyřezané dýně a oranžové dekorace, případně netopýři, pavouci a strašidla všech rozměrů přece jen v tomto ročním období potkáme skoro na každém kroku. Jak se vybavit na Halloweenskou strašidelnou party anebo co oranžového si pořídit?

 

Halloween se slaví 31. října, tedy před našimi "dušičkami". Datum Halloweenu je každý rok stejný. Mezi symboly Halloweenu patří dýně, kostýmy, strašidelné masky a všudypřítomná strašidelná výzdoba. V anglosaských zemích má velkou tradici. "Název halloween je zkratkou spojení All Hallows‘ Eve, kterým se ve staroangličtině označoval předvečer dne všech svatých. Lidé si ten den připomínají své zesnulé předky. První zmínky o svátku sahají přibližně do roku 1745, jméno se v průběhu let komolilo, až vznikl Halloween.Historie Halloweenu sahá k slavnostem Samhain, kdy skotští Keltové slavili konec žní a příchod zimy, temnější části roku. Od 16. století bylo zvykem chodit v kostýmech stavení od stavení a výměnou za básničku či koledu vybírat potraviny. Strašidelné kostýmy měly představovat duše zemřelých. Do Ameriky se Halloween rozšířil s masovou imigrací Irů a Skotů v 19. století. Puritáni (angličtí reformovaní protestanti) z Nové Anglie na východě USA byli zpočátku proti oslavám Halloweenu." (*)

Americké děti i v dnešní době chodí "koledovat" sladkosti. Koledníci zvoní po domech a koledují bonbony a vykřikují: "Trick or treat", což se u nás překládá jako "dejte koledu, nebo vám něco provedu" . Asi je vám jasné, jak takoví koledníci obvykle dopadnou. Po Halloweenu se týden konzumují jen sladkosti :-)

Na Halloween večer jsou všude vyřezané dýně, hoří svíčky, zamotat se můžete do falešných pavoučích sítí.  Strašidelné dekorace v domácnostech jsou třeba v USA velmi nápadité, ať už jsou to strašidelní psi, kteří na vás vyskočí z boudy, když to nejméně čekáte, nebo pavouk, co se na vás nečekaně spustí, v neposlední řadě i hrob, co se sám otevírá. Za tyhle - pro nás možná blbosti - zrovna právě Američané utratí obrovské peníze a už od začátku září se otevírají celé supermarkety zaměřené jen na halloweenské zboží. Jsou tam stovky nejrůznějších kostýmů pro děti i dospělé, stovky pavouků, strašidel, celé strašidelné instalace, umělé hroby, kostry, lebky, brouci a červi, myši .. pro nás je to opravdu téměř nepředstavitelné, co všechno si lidé na jeden svátek koupí.

Na Halloween se zejména v USA v rodinách připravují i speciální strašidelné pokrmy - například moučník ve tvaru mozku nebo vydloubaných zkrvavených očí, dýňové koláče s pavoučími sítěmi a pavouky, případně umělými červy, míchají se speciální - obvykle velmi nechutně vypadající - drinky, oblíbené jsou také třeba pokrmy ve tvaru lebky, kostí, atd. Tohle je prostě svátek, na který se tam lidé poměrně dlouho připravují a velmi si ho užívají. V amerických obchodech se těsně po Halloweenu spustí vánoční manévry - všude je výzdoba, obchody se předhánějí v nabídkách vánočních slev a všude už uslyšíte tradiční vánoční písně.

Halloween2

Co takhle vyrazit na Halloweenskou party?

Halloweenskou barvou je jednoznačně oranžová. To nám vůbec nevadí, protože i naše podzimní dekorace jsou v barvách spadaného listí nebo dýní, které právě dozrávají i u nás. Abyste na Halloweenské party jednoznačně zazářila, máme pro vás několik tipů. Zkuste třeba gel laky Nailee - samozřejmě v barvách oranžové nebo zelené.

Zapamatujte si 4 x 2 - neboli 4 x 2 minuty a máte hotovo.

1) nanést nadlak-podlak a vytvrdit 2 minuty

2) nanést první tenkou vrstvu gelu a vytvrdit 2 minuty

3) nanést druhou tenkou vrstvu gelu a vytvrdit 2 minuty

4) nanést finální vrstvu nadlaku- podlaku a vytvrdit 2 minuty

Pro odvážnější dekorace se nebojte využít třeba Gel lak na nehty Nailee č. 07 v černé barvě nebo třeba Gel lak na nehty Nailee č. 08 stříbrná - metalická anebo Gel lak na nehty Nailee č. 18 v barvě šedé. Můžete je využít na kreslení pavučin nebo pavouků. K tomu si pořiďte opravdu tenký štětec, Také nezapomeňte na kvalitní podlak/nadlak - např. Gel lak na nehty Nailee - podlak/nadlak.

Když gel lak nevyhovuje a zajímá vás více UV gel - potom zkuste třeba UV gel Nailee č. 13. Je bezvýpotkový a hned po vytvrzení je lesklý. To je příjemné.

Pokud rády zdobíte, podívejte se do naší sekce Zdobení - máme třeba krásné podzimní oranžové listy nebo barevná kolečka v podzimních barvách

Oranzove_listy_na_nehty

Pro inspiraci si určitě otevřete naši Halloweenskou fotogalerii.

Užijte si hřejivý parafínový zábal

Před Halloweenskou party si také pořádně odpočinte. Teď na podzim, když už je venku zima a sychravo, přijde vhod třeba parafínový zábal. Co říkáte? Nyní si jej můžete dopřát i v pohodlí svého domova, protože parafínové vany si u nás můžete koupit. Tato investice se vám rozhodně vyplatí. Zábal si můžete dopřávat kdykoli, stačí jen vanu zapnout a počkat, až se parafín rozehřeje a pak už si jen užíváte hřejivý zábal, který nejen, že zjemní a hydratuje vaši pokožku, ale pomáhá i vašim kloubům. Lze jej použít i na nohy, ale pozor, do vany se nesmí stoupat - jen opatrně namočit.

Vše potřebné k parafínové vaně naleznete zde, v našem článku. A má to ještě jeden bonus - parafínovou vanu nabízíme v bílo-oranžové barvě, takže se nám krásně hodí k podzimní pohodě.

parafinova-vanicka

 

Osvěžte své ruce pomerančem

Teď na podzim je pravidelné mazání rukou povinností. My v Nehtíku na to samozřejmě myslíme, a proto jsme rozšířili naši nabídku také např. o krémy na ruce značky Enii. Naši oranžovou přehlídku dnes zakončíme krémem na ruce od Enii nails s vůní pomeranče. Obsahuje přírodní oleje a bambucké máslo, takže ruce krásně zvláční.

Enii_krem_na_ruce_pomeranc

 

Tak se o víkendu na ten Halloween pořádně připravte! Vše potřebné na to u nás v Nehtíku jako vždy najdete.

 

(*) zdroj: https://chcidoameriky.cz/svatek-halloween-symboly-zvyky-a-tradice