S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Parafínový zábal na ruce

Parafínová lázeň působí blahodárně zejména na suchou a popraskanou pokožku, kterou vyživuje, zvlhčuje a zjemňuje. Příznivě působí také na bolesti kloubů, svalů a zklidňuje nervovou soustavu. Parafín používaný pro zábaly je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou úžasnou schopností zadržovat teplo. Může být obohacený o vitamín E. Při aplikaci na kůži při teplotě 52-62°C pozvolna prohřívá a prokrvuje danou oblast, uvolňuje tkáně, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, zlepšuje krevní oběh, otevírá póry a změkčuje také ztvrdlou kůži. Póry, pak lépe vstřebávají hydratační a vyživující složky obsažené v parafínu.

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce nebo nohy. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (léčbu teplem), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních.

Parafínová vanička

Parafínovou vanu si můžete koupit domů - její použití je snadné a můžete si tak dopřávat relaxaci vždy, kdy se vám zachce.

 

Parafínová lázeň - postup

Před aplikací zábalu je možné použít kostivalový krém pro zintenzivnění účinku zábalu. Délka trvání celé procedury je 20 - 30 min.

• Nejdříve se připraví parafín – postupujeme přesně podle návodu výrobce parafínové vany. Vosk musí být před aplikací zcela rozpuštěný.
• Před parafínovým zábalem se ruce nejdříve vydezinfikují, aplikuje se na ně peeling a očistí se.
• Poté se ruce pomalu ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Opakujeme vícekrát a vždy necháme parafín trochu zaschnout. Ruce se poté zabalí do plastových sáčků a froté návleků na 20 až 30 minut.
• Poté se parafín z pokožky lehce stáhne (už jej nepoužívejte znovu - nevracejte do vany) a nanese se výživný krém.

Aplikace parafínu není nijak limitována, je možné si ji dopřávat, jak často jen chceme. Účinné je opakovat parafínový zábal alespoň 1 x za 4 týdny

Kontraindikace:

Kdy parafínovou vanu nepoužívat

Parafínové zábaly nejsou vhodné pokud máte:

  • akutní zánět,
  • vysoký krevní tlak,
  • horečnatá infekční onemocnění,
  • akutní onemocnění kůže.