Výdejní místo: Tusarova 11, Praha 7 | Otvírací doba Po-St-Pá 9:00 - 15:00, Út-Čt 9:00 - 18:00

Parafínový zábal

Parafínová lázeň

působí blahodárně zejména na suchou a popraskanou pokožku, kterou vyživuje, zvlhčuje a zjemňuje. Příznivě působí také na bolesti kloubů, svalů a zklidňuje nervovou soustavu.

vanaupravaCo je to parafín

Parafín používaný pro zábaly je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou úžasnou schopností zadržovat teplo. Může být obohacený o vitamín E. Při aplikaci na kůži při teplotě 52-62°C pozvolna prohřívá a prokrvuje danou oblast, uvolňuje tkáně, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, zlepšuje krevní oběh, otevírá póry a změkčuje také ztvrdlou kůži. Póry, pak lépe vstřebávají hydratační a vyživující složky obsažené v parafínu. Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce nebo nohy. Před aplikací zábalu je možné použít kostivalový krém pro zintenzivnění účinku zábalu. Délka trvání je 20 - 30 min.

parafínoliva

Využití parafínu

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Parafínové zábaly působí blahodárně na celou nervovou soustavu a poskytují ochranu drobným kloubům. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení pokožky a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, jemné a sametově hebké.

V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a prokrvení ošetřované pokožky.

Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásně jemné hedvábné pokožky, její viditelné a okamžité omlazení, ale dojde i k uvolnění bolestivých kloubů a ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci na počítači.

Přínosy parafínu:

• prokrvuje pokožku
• prohřívá svaly
• uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby
• změkčuje ztvrdlou kůži
• pomáhá při odstraňování celulitidy

Parafínové zábaly jsou vhodné na:

• artritidu
• revmatismus
• bolesti rukou a kloubů
• choroby pohybového aparátu
• chronickou revmatoidní artritidu
• choroby drobných kloubů končetin
• zpevní a ošetří nehty a jejich okolí
• zhrublou, mozolovitou, suchou nebo popraskanou pokožku rukou či nohou
• svalová kontraktura, ztuhlost svalů
• chronické stavy revmatického a traumatického původu
• vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení
• dobře působí na nervovou soustavu, parafínový zábal se může stát i příjemnou relaxací
• mohou částečně pomoci při chorobách pohybového aparátu

Parafínové zábaly nepoužívejte při:

• akutní zánět
• vysoký krevní tlak
• horečnatá infekční onemocnění
• akutní onemocnění kůže

Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (léčbu teplem), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí též blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

Parafínové zábaly se hojně využívají též v kosmetické péči pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější aplikace parafínu patří zábaly rukou: na péči o ruce se často zapomíná a přitom stáří ženy se vždy dobře pozná právě podle rukou... Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové. Při aplikaci se využívá pomalého předávání tepla a účinných minerálů do těchto oblastí. Svou neprodyšností a teplotou zábal zvyšuje prokrvení pokožky, nahrazuje obklady, změkčuje kůži, zvyšuje její tonus a má blahodárný vliv na klouby. Nanáší se pomocí parafínové lázně. Zábaly se mohou aplikovat současně s prováděním dalších kosmetických procedur. Po parafínové kúře jsou ruce hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. Parafínové zábaly se používají také při odstraňování tukových polštářků a celulitidy.

Parafínová vana s příslušenstvím

Blahodárný a příjemný účinek parafínové lázně si můžete dopřát i v pohodlí domova. Parafínová vana s příslušenstvím obsahuje 450ml parafínu, 1x frote návlek na ruku a 1x návlek na nohu, mřížku a štětec pro nanášení rozehřátého parafínu na místa, která nelze potopit do vaničky (záda, ramena, atd.). K parafínové vaně s příslušenstvím doporučujeme dokoupit 3 ks parafínu.

Postup na parafínový zábal

Před parafínovým zábalem se ruce nejdříve očistí, vydezinfikují, aplikuje se na ně peeling a poté se ruce ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Ruce se zabalí do plastikových sáčků a froté návleků na 20 až 30 minut Poté se parafín z pokožky lehce stáhne a nanese se výživný krém.
Aplikace parafínového zábalu na ruce je ideální v době, kdy žena odpočívá při kosmetickém ošetření.
Čas, který tak žena v kosmetickém salonu stráví, je mnohem efektivněji využit, což řada časově vytížených klientek jistě ocení.
Parafínový zábal na ruce intenzivně regeneruje namáhanou pokožku rukou. Při aplikaci zábalu dochází k významnému kosmetickému efektu, kterého dosahujeme zvýšeným prokrvením pokožky v důsledku jejího prohřátí, za současného zajištění neprodyšnosti po dobu aplikce zábalu. Prokrvení kůže urychluje látkovou výměnu.

Parafínový zábal rukou extra

Teplé zábaly a obklady pomáhají onemocněním pohybového aparátu využitím teplého vosku (více než 50 °C), který přenáší své teplo na kůži a hlouběji do měkkých tkání, čímž dochází k jejich prokrvení. Zároveň uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby.
Parafín se na postižené místo nanáší při ponoření do speciální nádoby. Parafín kombinuje zdravotnické a estetické účinky.
Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají i jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

Aplikace parafínu není nijak limitována, můžete si ji dopřávat, jak často budete chtít. Účinné je opakovat parafínový zábal alespoň 1 x za 4 týdny v rámci celkového ošetření pleti.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.