Parafínový zábal na ruce

Parafínová lázeň působí blahodárně zejména na suchou a popraskanou pokožku, kterou vyživuje, zvlhčuje a zjemňuje. Příznivě působí také na bolesti kloubů, svalů a zklidňuje nervovou soustavu. Parafín používaný pro zábaly je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou úžasnou schopností zadržovat teplo. Může být obohacený o vitamín E. Při aplikaci na kůži při teplotě 52-62°C pozvolna prohřívá a prokrvuje danou oblast, uvolňuje tkáně, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, zlepšuje krevní oběh, otevírá póry a změkčuje také ztvrdlou kůži. Póry, pak lépe vstřebávají hydratační a vyživující složky obsažené v parafínu.

Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce nebo nohy. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (léčbu teplem), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních.

Parafínovou vanu si můžete koupit domů - její použití je snadné a můžete si tak dopřávat relaxaci vždy, kdy se vám zachce.

parafinova-vanicka

Parafínová lázeň - postup

Před aplikací zábalu je možné použít kostivalový krém pro zintenzivnění účinku zábalu. Délka trvání celé procedury je 20 - 30 min.

• Nejdříve se připraví parafín – postupujeme přesně podle návodu výrobce parafínové vany. Vosk musí být před aplikací zcela rozpuštěný.
• Před parafínovým zábalem se ruce nejdříve vydezinfikují, aplikuje se na ně peeling a očistí se.
• Poté se ruce pomalu ponoří do lázně s teplým parafínem. Vosk okamžitě přilne na pokožku. Opakujeme vícekrát a vždy necháme parafín trochu zaschnout. Ruce se poté zabalí do plastových sáčků a froté návleků na 20 až 30 minut.
• Poté se parafín z pokožky lehce stáhne (už jej nepoužívejte znovu - nevracejte do vany) a nanese se výživný krém.

Aplikace parafínu není nijak limitována, je možné si ji dopřávat, jak často jen chceme. Účinné je opakovat parafínový zábal alespoň 1 x za 4 týdny

Kontraindikace:

Kdy parafínovou vanu nepoužívat

Parafínové zábaly nejsou vhodné pokud máte:

  • akutní zánět,
  • vysoký krevní tlak,
  • horečnatá infekční onemocnění,
  • akutní onemocnění kůže.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení