Výdejní místo: Tusarova 11, Praha 7 | Otvírací doba Po-St-Pá 9:00 - 15:00, Út-Čt 9:00 - 18:00

Gelové nehty postup

Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu. Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev UV gelu na přírodní nehty. Vrstvy se vzájemně spojí a ztvrdnou v pevný gelový nehet. Gelové nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě. Mezi umělými nehty mají gelové nehty nejpřirozenější vzhled - vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější a lak na nich vydrží opravdu dlouho. Gelové nehty vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.

uvlampauprav

Gelové nehty můžete vytvořit pomocí jednofázového nebo třífázového systému, který se liší pouze množstvím použitých UV gelů.

V jednofázovém systém použijete jeden UV gel na podklad, modelaci i jako vrchní gel.

V třífázovém systému budete potřebovat tři rozdílné UV gely (podkladový, modelovací a vrchní).

Modeláž nehtů gelem - postup

1. Požádáme zákaznici, aby si odložila šperky a umyla ruce. Na konečky prstů naneseme desinfekci (Septoderm, Spitaderm) a jemně vmasírujeme. Provedeme vizuální kontrolu zabarvení, tvaru a bolestivosti nehtu. V případě podezření na plíseň máme právo zákaznici odmítnout. Deformace nehtu, ale může být způsobena i jinými faktory a nemusí být infekční. Po zaschnutí desinfekce naneseme na kůžičku v dostatečném množství změkčovač kůžičky a necháme 3-4 min. působit.

gelovyodstranovackuzickyuprava

Na zatlačování doporučujeme používat pusher (kovový zatlačovač), který má hned dvě výhody oproti pomerančovému dřívku a to: můžeme jej vydezinfikovat (Incidur, Kodan), a tím pádem opakovaně používat a je ostřejší, takže s ním perfektně odstraníme i mikro kůžičky, které by v případě neodstranění mohly negativně ovlivnit přilnavost materiálu. Kůžičku zatlačíme a nečistoty otíráme do buničiny. Na odmaštění nehtu nepoužíváme čističe nehtů, které nehty zbytečně hydratují, a taktéž snižují přilnavost.

2. Pilníkem opracujeme volný okraj nehtové ploténky tak, aby kopírovala drážku nalepovacího tipu a její délka nepřesahovala 1mm (pilník 180/180). Pro každý nehet vybereme nejvhodnější tip, který musí kopírovat přírodní nehet. Tipy nalepíme speciálním nehtovým lepidlem a necháme 1min. proschnout. Pomocí gilotiny tipy zkrátíme do požadované délky. Optimální délka je v poměru dvě třetiny nehtové lůžko a jedna třetina volný okraj. Přechod tipu na přírodní nehet přepilujeme tzv. doztracena tak, aby se barva lůžka a tipu sjednotila.

sada-pilnik-na-nehty-jumbo-cerny-80-80-10ks

3. Na přírodní část nehtu u kůžičky naneseme odmašťovadlo (Nail Prep) a necháme dobře zaschnout. Dále naneseme Eco UV Super Stick (šetrnější pro nehty, s menším obsahem kyselin) nebo Primer (nedoporučujeme, ale pro slabé nebo poškozené nehty). Takto jsou nehty připraveny pro aplikaci jakéhokoliv materiálu.

ecosuperstickuprava

4. Podkladový UV gel slouží k lepšímu přilnutí modelovacího gelu v druhé fázi. Je řídký a tak se lépe zapije do keratinové ploténky. Nanášíme v tenké vrstvě ("vmasírujeme" do nehtů) jako lak a na všechny prsty najednou. Necháme na 2min. vytvrdit v UV lampě. Nepilujeme, nestíráme!

5. Modelovací gel je hustší konzistence proto se nám lépe modeluje C-oblouk. Nanášíme na celý nehet od kutikuly k volnému okraji. Polymerujeme 3min. v lampě. Setřeme disperzní film tzv. výpotek lihovým čističem a pilujeme do dokonalého tvaru ( pilník 100/100).

6. Vrchní gel je řidší a nanášíme podobným způsobem jako nanášíme lak na nehty, tenkou vrstvou od kutikuly až po volný okraj, opět všechny prsty najednou. Vrstva musí mít „mokrý vzhled“. Polymerujeme 2-3min., setřeme výpotek. Delší dobou polymerizace můžete u některých vrchních UV gelů dosáhnout většího lesku, např. Jednofázový UV gel Original průhledný, Vrchní UV gel Enii vždy lesklý.

7. Na kůžičky naneseme olejíček a do konečků prstů vmasírujeme.

 

Související články:

Akryl nebo gel
Návod na akrylové nehty

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.