S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Water marble pro zdobení nehtů, část 1.

Kouzlete pomocí Water marble! 1.část

Udržované a pěstěné nehty jsou naší vizitkou, ale nemusíme se omezovat, fantazii se meze nekladou a jednou za čas se můžeme pořádně rozjet a vyzkoušet netradiční způsob zdobení nehtů. Jednou z nich je metoda Water marble, je jednoduchá, levná a velmi hravá.

Water marble

Neboli doslova „mramorované“ nehty za pomocí laku a vody. Tato technika je velmi jednoduchá, za to však velmi efektivní. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, budete chtít zkoušet nové a nové vzory!

K technice Water marble potřebujete:

 • laky na nehty – řídké laky jsou ideální, husté laky se tolik nerozpíjí, ale k některým efektům se také krásně hodí.
  (Můžete si vybrat z našich laků těchto značek: Cedro, Enii-nails, Golden rose, Nailee nebo Tasha)
 • kelímek s vodou, do kterého budete laky kapat
 • špejli, pomerančové dřívko či jiný ostrý předmět, pomocí kterého budete „malovat“
 • ubrousky
 • vazelínu na ruce a nehty
 • odlakovač na nehty
 • čirý vrchní lak

Postup zdobení nehtů etodou water marble

Postup zdobení nehtů metodou water marble:

 1. Kelímek naplňte vodou (nemusí být plný, bude stačit na délku ponořeného nehtu).
 2. Připravte si laky na nehty, s kterými budete na vodní hladině tvořit své umělecké dílo. Doporučujeme míchat i barvy kontrastní pro lepší efekt.
 3. Další fází je ochrana prstů před zabarvením lakem. Je často doporučováno oblepit nehty a prsty páskou, ale tento proces je zbytečně zdlouhavý. Stačí si velmi pečlivě nanést okolo prstu a nehtu vazelínu, kterou nakonec setřete ubrouskem.
 4. Nyní kápněte na hladinu kapku odlakovače. Poté kápněte kapku laku doprostřed vodní hladiny. Lak se krásně rozpije v kruhu po celé vodní hladině. Laky můžete střídat jak je libo. Nakonec se z barev vytvoří obrazec podobající se terči.
 5. Ostrým předmětem (nebo špejlí či pomerančovým dřívkem) můžete docílit dalších efektů, když obrazec budete pomocí špejle rozdělovat na menší části. Doporučujeme shlédnout nějaké video na internetu, které vám krásně ukáže jak na to. Některé postupy se snadněji pochopí z videa než z popisu :-) Na youtube.com po zadání hesla „water marble“ jich vykoukne opravdu hodně.
 6. Když máte připravený „obrázek“ je ten správný čas, abyste jej obtiskli na nehet. Nechejte chvíli ponořený a zbývající lak ve vodě kolem prstu odstraňte např. pomocí vatové tyčinky, aby se nepřichytil na kůži. Ještě dobrá rada na závěr: najednou můžete máčet klidně dva prsty.

S touto úžasnou metodou se ale nemusíte omezovat pouze na své nehty, dá se využit i jiným, kreativním, způsobem. Přečtěte si více v 2. části tohoto článku.

Kelímek s laky na nehty na zdobení nehtů pomocí water marble
Laky připravené na nanesení na nehet.