S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Gel mléčný nebo průhledný - to je otázka!

Víte, jaký svátek si připomínáme na konci května? Podle některých zdrojů je to 4. pondělí v květnu, podle některých 3. úterý v květnu - nicméně, letos by to mělo vyjít na 28. května. Je to Mezinárodní den mléka. Tento den je zejména důvodem k zamyšlení nad významem mléka a mléčných výrobků v naší  každodenní výživě. Mléko poskytuje řadu nezbytných živin pro lidský organismu - např. vápník, ale např. také kyselinu listovou  A aby se to nepletlo, Světový den mléka se slaví 1. června. Tento víkend se tedy na ty "mléčné" významné dny musíme pořádně přichystat! Gely a laky potečou proudem :-)

Víte, že největším světovým producentem kravského mléka je Evropská Unie? Pokud bychom ale jednotlivé státy EU brali samostatně, pak by největším producentem byly Spojené státy americké. Na druhém místě je Indie, která by do cca 10 let EU měla předběhnout jako celek.(*). Česká republika ročně vyprodukuje přibližně 3 miliony tun mléka (včetně mléčných výrobků, ale bez másla), což nás řadí v rámci EU mezi středně velké producenty. Spotřeba mléka a mléčných výrobků z mléka (bez másla) je poměrně stabilní. V roce 2015 byla v ČR spotřeba mléka (včetně mléčných výrobků, ale bez másla) 242,3 kg na obyvatele. Mléka samotného vypije průměrný Čech přibližně 58,7 litru, z toho kravského mléka 58,6 litru. Kozího mléka ročně průměrný Čech vypije jen jeden decilitr. Od roku 1989 se spotřeba mléka a mléčných výrobků snížila o více než 30 litrů. Naopak sýrů spotřebujeme o více než 5 kilogramů - 13,1 kg. (**)

Mléčný nebo průhledný gel?

Tolik statistiky. Jak jste na to vy? Pijete mléko? Kolik si myslíte, že ho za rok spotřebujete? Nebo dáváte přednost spíše rostlinným náhražkám - třeba tzv. nemléku - tedy výrobku z mandlí nebo máku s přidanou vodou? Řešíte, zda je mléko zdravé nebo nezdravé? Máte na mléko alergii nebo trpíte laktózovou intolerancí? My v Nehtíku si podobné otázky klademe také, ale trošku jinak. Na Mezinárodní den mléka si zejména klademe otázku: Mléčné gely nebo gely průhledné či růžové/kamuflážní?

babyboomer_gelove_nehty_4

PRO mléčné modelovací gely:

- skvěle se hodí pro tzv. Babyboomer nehty. Víte, jak se babyboomer efekt dělá? Nejdříve se na připravený opilovaný nehet nanese kamuflážní gel a nechá se vytvrdit. Houbičkou se pak nehet od špičky "poťupává" bílým gelem a nechá se vytvrdit v UV lampě. Na tuto vrstvu se nanese Milky builder gel, kterým se vytvoří C oblouk. Nakonec se nehet upraví do finálního tvaru a nanese se vrchní gel a vytvrdí. A je hotovo! Výsledkem jsou krásné mléčné nehty.

- mléčné gely se hodí pro nehty, které nejsou 100% dokonalé, je možné jimi zakrýt mírné nedostatky

material-na-gelove-nehty

 

PRO průhledné modelovací gely:

- průhledné nebo růžové (pink) gely se hodí pro nehty, u kterých nepotřebujeme zakrývat nedokonalosti. Hodí se pro modelování C oblouku, v UV lampě se vytvrzuje 2 minuty a nabízíme různé druhy - více husté, více řídké ... jak je libo. 

- ideální pro tzv. gelovou Francii

ledcamouflageupravený

PRO kamuflážní modelovací gely:

- hodí se pro překrytí nedostatků na nehtech, také k optickému prodloužení nehtového lůžka. Vytvoří krásně přirozený vzhled na vašem nehtu. Nanáší se na podkladový gel nebo na vypilovaný C oblouk.Vytvrzuje se v UV lampě. Ideální pro tzv. Babyboomer nebo nehty ve stylu ombré. 

 

Přírodní mléčné nehty

Neměli bychom ale také zapomínat na přírodní nehty. Efekt jemně mléčných nehtů lze samozřejmě vytvořit i za pomocí laků na nehty. Využít můžete například naše sady na francouzskou manikúru. Takové balení obsahuje bílý matný lak na konečky nehtů, lak na nehty přírodního odstínu a také nalepovací proužky pro přesné nalakování bílých konečků nehtů. Víte, jak tuto sadu použít?

Postup na francouzskou manikúru:

1. Před lakováním vyčistěte volné okraje nehtů zespodu mokrým kartáčkem. Zbavíte je tak nechtěných zbytků tkání, přebytečného krému či prachu z pilníku. Poté nehty osušte ručníkem či papírovým ubrouskem.

2. Nalepte papírový proužek na nehet a špičku nehtu nalakujte bílým lakem.

3. Po zaschnutí laku šetrně sloupněte papírovou šablonku.

4. Nyní nalakujte nehet po celé délce "tónovaným" lakem. Maxi štěteček zajišťuje snadnou aplikaci.

5. Pokud máte zájem sytější zabarvení nehtů, aplikujte ještě jednu vrstvu.

6. Jakékoli kaňky a kapky odstraňte vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači.Nebo použijte odlakovací korektor v tužce.

7. K úplnému dokončení manikúry se vyplatí počkat a před dokonalým zaschnutím laku na nehty nastříkat přípravek na rychlejší zaschnutí laku nebo vytvrzovač

Líbí se vám celé bílé nehty? Zkuste třeba perleťový bílý lak na nehty Silver edition od Nailee.

Hledáte inspiraci pro mléčné nebo bílé nehty? Inspirujte se v naší fotogalerii.A pokud patříte k těm, kteří mléko považují za zdravé, tak si na připomenutí Mezinárodního dne mléka dejte aspoň jednu skleničku!

 mleko_2

 

 

 

(*) zdroj: FAO, Eurostat

(**) zdroj: www.finance.cz

foto: pexels.com