Svatba nejen královská

Tuto sobotu se v Anglii uskutečnila další královská svatba. Princ Harry a americká herečka Meghan Markleová se vzali v sobotu 19. května v kapli sv. Jiří na hradě Windsor a celý svět tomu přihlížel. Svatební šaty nevěsty jsou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové, prý ručně šité, bohatě zdobené a jejich cena bude v přepočtu možná i více než milion korun. Podle přísného královského protokolu nesmí ženy z královské rodiny používat žádné barevné laky na nehty, jen přírodní a tělové odstíny. Jaké tedy asi budou nehty nevěsty Meghan? To se dozvíme asi až z fotografií nebo záběrů ze svatby. Jaké nehty se ale pro svatbu vůbec hodí a jakými se inspirovat třeba právě pro vaši svatbu. Nehty gelové nebo spíše přírodní? Bílé, tělové nebo barevné? Pokud právě letos svatbu plánujete, inspirujte se u nás v Nehtíku.

svatba2

Přírodní a přirozené svatební nehty

Možná to bude znít trochu jako klišé, ale už při slovu svatba se nám vybaví bílá barva, květiny, nevinnost. Pokud to tak vnímáte i vy, budete pro svoji svatbu volit tradiční bílé nebo krémové šaty a nenápadné, jednoduché a elegantní nehty. Pokud patříte k těm šťastným, které se pyšní krásnými přírodními nehty, budete mít nehtovou předsvatební přípravu jednoduchou. Naplánujte si manikúru a zvolte těsně před svatbou třeba metodu p.shine. Vaše nehty se budou krásně lesknout. Případně můžete použít jemný perleťový nebo bezbarvý lak na nehty. Metoda p.shine je vhodná i pro pánskou manikúru - tedy i pro ženicha!

svatebni_gelove_nehty_6

Svatební gelové nehty dobře naplánujte

Plánovat je u každé svatby třeba. A platí to samozřejmě i pro nehty. Tady přinášíme pár osvědčených rad:

- Pokud nosíte gelové nehty, dobře si naplánujte doplnění, případně nové gelové nehty. Ideální termín pro svatební modeláž je den před svatbou.

- Pokud jste nikdy gelové nehty neměla a na svatbu byste je chtěla, doporučujeme pořídit si je včas, tj. nikoli den před svatbou. Ideálně několik měsíců dopředu. Gelové nehty totiž mohou být pocitově jiné, než nehty přírodní, a mohly by vás tak ve svatební den dokonce i znepokojovat. A to by byla škoda, protože svatební den si přece chcete užít.

- Nehty by měly ladit s vašimi svatebními šaty nebo barevnými doplńky nebo svatební kyticí. Vaše ruce musí být upravené a krásné, protože každý bude chtít vidět váš snubní prsten, takže všichni uvidí i vaše nehty. A nehty budou vidět i na fotografiích.

- Příliš dlouhé, špičaté nebo přezdobené nehty mohou působit lacině - při výběru vzhledu svatebních nehtů buďte spíše střídmější

- Nezapomeňte také na nohy! Zejména v létě by neupravené nohy mohly zkazit celou svatbu! Naopak krásné,hladce oholené, hydratované nohy s hladkými patami a krásně upravenými nehty budou tou nejlepší vizitkou. A ráda je jistě vystavíte ve svatebních letních střevíčcích.

"Nude" nemusí znamenat nudu

Odstíny světle růžové, béžové, meruňkové - to jsou barvy ve stylu nude , tedy nehty "nahé". Působí velmi přirozeně a patří sem i tzv. Francie. Zvolte odstín, který se hodí k vaší pleti. Pokud jste například hodně opálená, zvolte tmavší odstín, velmi světlé nehty by jinak nepřirozeně "svítily". Využijte kamuflážní gely, které zahladí veškeré nedostatky a bílé špičky nehtům dají "šmrnc". Nehty ve stylu "Francie" jsou nadčasové a na svatbu se hodí vždy. Zkuste na špičky použít třeba bílý gel s glitry. Vrchní lesklý gel prodlouží trvanlivost a o nehty se ve svatební den vůbec nemusíte starat.

svatebni_gelove_nehty_3

Barevné nehty i na svatbu? Proč ne?!

Pokud máte ráda barevné gelové nehty a běžně je nosíte, nemusíte se omezovat ani v den svatební. Ideální je zvolit barvu, která ladí s doplňky vašeho oblečení nebo oblečením ženicha (např. kravata) anebo se svatební květinou. Budete mít doplňky v barvě červené - zvolte klidně červené nehty. A přizpůsobte i líčení. Pokud jste rockerka tělem i duší, klidně si dopřejte černé nehty, které doladí váš jistě nestandardní svatební outfit. Barevné gelové nehty vytvoříte pomocí gel laků a barevných gelů. Vybírejte v naší nabídce. A nezapomeňte také na podkladový a vrchní gel. Inspirace najdete v našich fotogaleriích - například jarní nebo červené nebo krátké gelové.

cervene-gelove-nehty-32

Zdobit či nezdobit - to je otázka

Samozřejmě záleží na vašem vkusu. Svatební nehty by neměly být přeplácané a přezdobené. Pokud hledáte inspiraci, zkuste třeba kamínky nebo tenké proužky. Se samolepkami opatrně, výsledek by nikdy neměl působit lacině - zapomeňte tedy na infantilní kresbičky. Jeden elegantní kamínek nebo jeden glitrový nehet udělá více parády než pět kytiček na každém nehtu.

 svatebni_gelove_nehty_5

Tak jaké nehty si vyberete? Inspirovat se můžete i v naší svatební fotogalerii. Věříme, že si u nás vybere každá budoucí nevěsta. A my v Nehtíku budeme rádi, když nám své svatební nehty vyfotíte a pošlete. Právě vaše nehty tak třeba budou inspirovat další budoucí nevěsty. Nezapomeňte také v sobotu koukat na svatbu Harryho a Meghan. Možná právě tyto - zatím poslední královské - nehty budou inspirovat i vás.