Díky, mami!

Máma. Maminka. Mamka. Mamča. Mamuška. Mamina. Máti. Matinka. A samozřejmě matka. Ty všechny slaví právě tuto neděli svůj svátek. Nezapomínejme také na babičky, protože i ony jsou přece matkami. Všechny si zaslouží ten svůj den užít. Jak jim ho zpříjemníme? Hodí se kytička nebo sladkost anebo malý dáreček. My jsme si pro maminky připravili pár dárečků, které by se mohly hodit. Jeden je pro maminky, které nosí gelové nehty, ten druhý je pro maminky, které se rády rozmazlují.

Den matek slavíme každý rok, vždy druhou květnovou neděli. Slaví se po celém světě. Malé děti tajně vyrábějí dárky a přáníčka a pak je věnují maminkám, starší děti třeba připraví mamince dort jako překvapení a my dospělí koupíme obvykle kytičku, čokoládu anebo dárek. "Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku" (*). V dobách minulých, zejména od 50. let minulého století, do revoluce v roce 1989, se Den matek moc neslavil a upřednostňoval se 8. březen - tedy Mezinárodní den žen. Po revoluci jsme se ale i u nás k tomuto pěknému svátku vrátili, což je dobře.

laughter-laugh-fun-mom

“Matčina láska k dítěti se nepodobá ničemu jinému na světě. Nezná zákon ani slitování, pronásleduje a drtí všechno, co jí stojí v cestě.” (Agatha Christie)

Pokud vám čokoláda a květina připadají už poněkud omšelé, protože takhle slavíte každý rok, zkuste vybrat něco u nás. Má vaše maminka ráda barevné nehty? Udělejte jí na neděli krásné barevné gelové nehty. Můžete vybírat z široké nabídky nových flexibilních gel laků na nehty Nailee. Gel laky Nailee patří mezi produkty s vysokou pigmentací, snadnou aplikací a dlouhou trvanlivostí. Díky svému složení stačí nanést pouze jednu vrstvu gel laku pro dosažení maximálně krycího a sytého odstínu. Flexibilní gel laky jsou určeny pro přírodní nehty i pro modeláž nehtů gelem či akrylem. Gel lak nahrazuje klasický barevný UV gel. Pro odstranění gel laku z přírodních nehtů bez pilování stačí použít přípravek Odstraňovač gel laku. Z gelových nehtů odstraníte gel lak standardně pomocí pilníku. Flexibilní gel laky Nailee představují pevnost a tvrdost gelu s jednoduchostí aplikace laku. A ještě jsou k dostání za super cenu! 4,5 gramové balení stojí pouhých 99,- Kč, takže jich můžete koupit hned několik a ještě zbyde na malou kytičku!

Inspirace na barevné nehty najdete v našich fotogaleriích - zkuste třeba jarní nehty nebo krátké gelové nehty.

 20180510_101451-m

"Ten, kdo ochutnal všechny kuchyně, považuje sůl za nejlepší koření. Ten, kdo zcestoval svět, považuje svoji matku za nejdražší osobu." (čínské přísloví)

Maminka si samozřejmě zaslouží rozmazlování pořád, nejen na Den matek. Pokud tu svou přes rok tak trochu zanedbáváte, dopřejte jí třeba na letošní Den matek vymazlený dáreček v podobě vlastní parafínové vany. Vaše maminka si tak celý rok může sama doma velmi příjemně pečovat o své ruce nebo i nohy a při tom si na vás určitě ráda pokaždé vzpomene! Parafínová lázeň působí blahodárně zejména na suchou a popraskanou pokožku, kterou vyživuje, zvlhčuje a zjemňuje. Příznivě působí také na bolesti kloubů, svalů a zklidňuje nervovou soustavu. Parafín používaný pro zábaly je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou úžasnou schopností zadržovat teplo. Může být obohacený o vitamín E. Při aplikaci na kůži při teplotě 52-62°C pozvolna prohřívá a prokrvuje danou oblast, uvolňuje tkáně, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, zlepšuje krevní oběh, otevírá póry a změkčuje také ztvrdlou kůži. Póry, pak lépe vstřebávají hydratační a vyživující složky obsažené v parafínu. Parafínový zábal se nejčastěji aplikuje na ruce nebo nohy.

Parafínové vany jsou navíc právě nyní v akci! Za 890,- Kč ji můžete mít už dnes a do neděle ji tak ještě stihnete pěkně zabalit a ovázat mašlí.

parafinova-vanicka

 

My v Nehtíku přejeme všem maminkám a babičkám hodně radosti ze svých dětí a vnoučat a krásně prožitou neděli!

 

(*) zdroj: wikipedie

foto: pexels.com