Když děti chtějí gelové nehty

V neděli 12. srpna se slaví Mezinárodní den mládeže. To nás přivedlo k tomu, abychom se společně zamysleli, kdy je vhodný věk pro mladé slečny, aby začaly experimentovat s gelovými nehty. Mimo jiné je to také časté téma mnoha internetových a facebookových diskusí. Co si o tom myslíte vy?

mladez

Mezinárodní den mládeže se slaví každoročně 12. srpna. Je to svátek, který vyhlásila Organizace spojených národů a každý rok má dokonce jiné téma. Všechna se ale vždy týkají mladých lidí, jejich role ve společnosti, jak tráví volný čas, jaké řeší problémy, atd. Téma pro rok 2018 jsou "Bezpečná místa pro mládež", což vede k mnoha zamyšlením - tedy např. místa, kde mládež tráví volný čas, kde se setkávají, zda mají vůbec prostory pro setkávání - to je třeba téma pro země ohrožené válkami nebo etnickými konflikty.

Co si myslíte? Kdy vlastně hovoříme o mládeži? Podle Wikipedie je mládež: "demografická skupina obyvatelstva nacházející se stavem vývoje mezi dětstvím a dospělostí Nejčastěji bývá vymezována věkem přibližně od 12 do 27 let. V tomto období se mladí lidé začleňují do světa práce, osvojují si společenské normy a požadavky, formují svůj světový názor." (*)

Kdy tedy s gelovými nehty začít?

Dnes se v souvislosti s mládeží zamyslíme nad často diskutovaným tématem - kdy začít s gelovými nehty. Názorů na toto téma je spousta. Obecně se všichni asi shodneme na tom, že gelové nehty by rozhodně neměly nosit děti. Mladé slečny minimálně do 15 let, tj. "holky ze základky" by gelové nehty (ale ani akrylové nebo jakékoli jiné, které nejsou přírodní) mít neměly.

V profesionálních salonech a studiích by takové klientky měli bezpodmínečně odmítat. Praxe je ale, bohužel, někdy jiná. Setkali jsme se s názorem nehtařky, která říká, že "raději třináctileté slečně udělá nehty ona pořádně, než aby "holka" šla do vietnamského studia, kde jí nehty zničí." Je tohle pro vás pádný důvod? A co když s velmi mladou slečnou přijde maminka a souhlasí s tím, abyste jí nehty udělala - odmítnete?

Naše malé Nehtíkové shrnutí:

- nikdy nedělejte gelové nehty dítěti - buďte striktní a vždy to pravidlo dodržujte, a to i v případě, že vás budou rodiče přemlouvat a budou s tím souhlasit - gelové nehty na dětské ruce nepatří, a to minimálně do 15-16 let (a i tak si nemyslíme, že by gelové nehty v tomto věku měly být pravidelnou záležitostí - spíše pro výjimečné slavnostní příležitosti). Pokud budou rodiče argumentovat tím, že když nehty jejich dceři neuděláte vy, půjdou do vietnamského studia, nenechte se tím přesvědčit. Je to jejich odpovědnost za vlastní dítě.

- u mladých klientek, které s úpravou nehtů začínají - my jsme pro věk nad 16 let - používejte šetrné metody - pokud modeláž opravdu není nutná, volte např. gel lak nebo P.shine, případně laky na nehty. V dnešní době je výběr značný.

- mladou klientku vždy poučte, jak má např. gel lak sama správně odstranit - aby si své nehty zbytečně nepoškozovala a poučte jí o riziku, které na ni může číhat v nápadně levných nehtových studiích (např. čistota nebo materiál, s kterým se tam pracuje, nemusí být řádně atestován a může tak obsahovat škodlivé látky).

- naučte mladou klientku, jak se jednoduše a pravidelně starat o kůžičky, o nehty, o ruce - když se to "od mládí" naučí dobře sama, nepodlehne snadno svodům laciných nehtových salonů

- okousané nebo jinak poškozené nehty nenapraví gelová modeláž - pokud přijde mladá slečna s okousanými nehty "do masa", nedělejte jí gelové nehty - bude si pravděpodobně kousat i je a navíc můžete její problematické nehty ještě zhoršit. Nabídněte jí třeba lak proti okusování nehtů

Tipy pro mladé klientky

Jak si správně poradit s mladou slečnou, která chce upravené nehty? Nabízíme několik osvědčených tipů.

Laky na nehty

Jejich bezesporu největší výhoda je, že nepotřebujete UV ani LED lampu na vytvrzení, protože lak zaschne na vzduchu. Na následné odstranění stačí klasický odlakovač. Lak na nehtech vydrží přibližně 3-5 dní. A snadné odstranění vám umožňuje barvu svých nehtů přizpůsobit momentálnímu outfitu. Na trhu jsou k dispozici různé druhy laků a obrovská škála barev. Můžete si vybrat odstíny, které podtrhnou váš celkový vzhled. Zde je inspirace jaké laky na nehty máte možnost na trhu sehnat

naileelakuprava

Gel laky

Gel lak kombinuje výhody klasického laku a gelových nehtů. Perfektní je například pro ženy, kterým se nelíbí umělé nehty, a přesto je chtějí mít dlouhodobě upravené nebo pro mladší klientky, pro které je gelová modeláž ještě nevhodná. Gel lak vytvoří silnou a pevnou vrstvu, takže se jen těžko poškodí vzhled manikúry nebo samotný nehet. Také dodá nehtům oslnivý lesk, někdy až gelový dojem, i přesto však vypadá na vlastních nehtech naprosto přirozeně. Obrovskou výhodou je jeho výdrž, gel lak na nehtech drží dva, někdy až tři týdny, což je opravdu pohodlné. Na gel lak si můžete zajít do nehtového studia, zručnější slečny si ho s vhodným vybavením mohou aplikovat i z pohodlí domova. K dostání je rovněž velká škála barevných variací. Zde je inspirace pro gel laky.

gel-lak-11-ml-tender-rose-nude-3321

P.shine

P.Shine – japonská manikúra, která obsahuje výhradně přírodní ingredience bez syntetických náhražek, jako jsou křemen z Japonského moře, vitamíny, včelí vosk a keratin. Péče je hloubková, uzavře póry v nehtové ploténce, a tím jsou nehty pružnější, pevnější a odolnější. Méně nasákají vodu a mají krásnou barvu s vysokým leskem. A přitom jsou stále velmi přirozené. Velmi vhodná metoda pro mladé klientky, které chtějí mít nehty upravené a zároveň oceňují přírodní vzhled. Sadu na P.shine si můžete koupit i domů. Postup je velmi jednoduchý - inspirace a návod zde.

 pshine-nehty-02

 

Co si o dnešním tématu myslíte vy? A jaké s mladými klientkami máte zkušenost vy? Rádi si přečteme vaše názory!

 

 

(*) zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mládež

úvodní foto a foto 1: www.pexels.com