S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Je léto - jdeme na houby!

Pomalu se blíží konec léta, je nejvyšší čas vyrazit na houby. Tentokrát ale nebudete potřebovat ani proutěný košík, ani ostrý nožík, a dokonce ani repelent proti klíšťatům. Nepůjdeme totiž do lesa. My se dnes zaměříme jen na houby chytré - Pythie. Ty si totiž umí poradit s plísněmi, a nejen s nimi. Už jste o nich slyšeli?

 

Zdravé nehty bez plísně

 

Už jste si všimli nového rozdělení produktů na Nehtíku? Pro váš větší komfort jsme vylepšili rozdělení výrobků, a tím i usnadnili vyhledávání.

V záložce Zdraví najdete spoustu zajímavých věcí  Už jste ale slyšeli o léčebných účincích chytré houby Pythie - pythium oligandrum? Pokud ne, je nejvyšší čas se seznámit. "Pythium oligandrum je mikroorganismus říše Chromista – Stramenopila, který představuje předěl mezi houbami a řasami. Mikroorganismus Pythium oligandrum byl objeven ve třicátých letech minulého století americkým vědcem Charlesem Drechslerem, jenž v průběhu dalšího výzkumu zjistil, že Pythium oligandrum je vyhraněný predátor, který napadá pouze jiné plísně. V šedesátých letech minulého století izoloval z půdy Pythium oligandrum český vědec Dáša Veselý a začal zkoumat a testovat tento mikroorganismus v zemědělství." (*)

Pokud trpíte plísněmi nehtů, plísněmi nohou, bércovými vředy, lupénkou nebo ekzémy - je chytrá houba přesně to, co potřebujete. Teď v létě totiž právě třeba plísně hrozí každému z nás. Plísně hrozí všude tam, kde je mokro, vlhko a teplo. Nejčastějším původcem plísně bývají mikroskopické houby napadající rohovějící vrstvy pokožky, či různé druhy kvasinek. Postižený člověk kolem sebe rozsévá malinké, prakticky neviditelné částečky kůže, na kterých se nacházejí zárodky hub. Tyto částečky se mohou nacházet na podlaze, v ručnících, žínkách, botách, posteli i prádle infikované osoby. Proto je dobré pamatovat na některá pravidla, která mohou pomoci plísní se vůbec nenakazit.

Prevence plísně nohou
 •  dodržujte řádnou hygienu nohou a každý den a před každým sportem použijte čisté ponožky (vyprané minimálně na 60 st. Celsia)
 •  nepůjčujte si cizí sportovní (zejména už použitou) obuv
 •  do sprchy ve veřejném prostoru - sportovišti, u bazénu - si vždy vezměte obuv - ideálně žabky
 •  vždy dávejte přednost prodyšné obuvi

 

Jak plíseň poznáte?
 •  na okraji nehtu se utvoří bílá nebo zažloutlá skvrna
 •  nehet se začíná odchlipovat
 •  nehet vypadá na první pohled nekvalitně, je matný a může šupinatět.

 

Při sebemenších příznacích je třeba zpozornět a ideálně ihned navštívit kožního lékaře. Důležité je také, abyste i doma zahájili některá preventivní opatření, a to zejména:

 •  používali ručníky a osušky jen pro sebe
 •  nepůjčovali si s rodinnými příslušníky boty a ponožky
 •  častěji prali ložní povlečení a ručníky
 •  nechodili doma naboso.

 

Chytrá houba Pythie vyléčí plísně

To vše uvedené dělejte hlavně proto, abyste plísní nenakazili ostatní členy rodiny. S léčbou je třeba začít co nejdříve, protože i tak musíte počítat s tím, že vyléčení bude trvat několik měsíců, a třeba i rok. Nehet musí kompletně odrůst, což trvá. Mykózy jsou velmi urputné a budou možná delší dobu vzdorovat. Ne však chytré houbě Pythii - ta je na boj s plísněmi vyzbrojena a má skvělé výsledky. A víte, proč to tak je? Chytrá houba je mikrobiologický predátor, který napadá patogenní kvasinky a plísně. Aktivně z nich čerpá živiny pro svůj vývojový cyklus, vytlačuje tak z prostorů patogenní kožní houby. Zároveň produkuje enzymy, kterými kvasinky a plísně úplně zničí. Po splnění tohoto úkolu (vyčerpání parazita) Pythium oligandrum mizí z této lokality (lidské tělo pro něj není přirozené prostředí a není schopen se v tomto prostředí adaptovat), a tím uvolňuje prostor pro znovuosídlení tzv. přirozenou mikroflórou.

U nás si můžete pořídit třeba:

Zásypový pudr - Chytrá houba Pythie Biodeur Prevent Foot powder

- používá se na nohy i do bot

Účinnou mast - Chytrá houba Pythie Bio Biogama

- používá se - vtírá - 2 x denně na postižená místa

Tobolky pro vodní lázeň - Chytrá houba Pythie Bio Biodeur

- používá se pro přípravu vodní lázně na koupel nohou a pro zábal na nehty náchylné k plísním

chytra-houba-plisen-nohou

Chcete se dozvědět více o plísních nehtů na nohou? Přečtěte si náš článek, které se tomuto tématu věnuje podrobněji. Zkuste i tento článek a dozvíte se více o prevenci i léčbě. Brzy se v dalším z našich článků zaměříme i na ruce a nehtové plísně, prevenci i léčbu. Sledujte nás a užívejte si krásné léto.

 

(*) http://eshop.pythium.cz/cs/

foto: www.pexels.com