Ruský nail art k nám nepřijel na tanku

Z Ruska k nám do vlasti nepřijíždí jen tanky. Po 50 letech od dramatického srpna 1968 si, naštěstí, můžeme vybrat, co z Ruska nás zajímá a co ne. Nás dnes zajímá právě ruský nail art a dnes konkrétně tzv. stiletto nehty.

Pokud se zajímáte o nehty, o modeláž, o trendy - pak vás tzv. ruský - neboli Russian nail art rozhodně neminul. Pro ty z vás, co ještě netuší, jsou to mimo jiné ty dlouhatánské, ostře modelované, špičaté, velmi zdobené nehty. Říká se jim stiletto. Už víte?

Rusky mistr nehtové modeláže Sergey Lavrukhin

Tyto extravagantní nehty nejsou moc pro běžný život a nejvíce se s nimi setkáte např. na nehtařských soutěžích. A právě nehtoví designéři, kteří patří ke špičkám ve svém oboru, pocházejí často z Ruska nebo Ukrajiny. Jmenovat můžeme například Sergeye Lavrukhina - mistr Ruska v modeláži nehtů. On sám působí i jako porotce v mezinárodních soutěžích, jako školitel a je autorem mnoha postupů v nehtové modeláži.

Pokud byste se stali studentem Sergeye Lavrukhina, vaše práce by mohla vypadat třeba takto: (*)

Student_Sergeje_Lavruchina_Stiletto_1

Práce mistra designéra Sergeye Lavrukhina potom vypadá třeba takto:

Stiletto_Sergej_Lavruchin1  Stiletto_Sergej_Lavruchin2

Proč stiletto?

Proč se těmto nehtům říká právě stiletto? Je to právě jejich tvar, který připomíná dýku. Stiletto je totiž "dýka s dlouhou štíhlou čepelí, sloužící většinou jako bodná zbraň. Někdy se tímto názvem označují i vystřelovací nože s úzkou čepelí. V dnešní době je oblíbená u motorkářských gangů. V ruské mafii je používána jako zbraň, kterou se vykonává pomsta".(**). Z toho je tedy jasné, "odkud vítr vane".

Jak se stiletto tvoří

Nehty ve stylu stiletto se vytvářejí vždy na šablony a rozhodně k nim mimo hustého gelu budete potřebovat umět metodu tzv. pinčování. Možná i vy jste už někdy vyzkoušeli pinčovací pinzetu. Obecně se pinčuje tak, že vymodelovaný nehet se dá na cca 10 sekund vytvrdit (záleží na délce nehtu a parametrům UV/LED lampy). Následně se pomocí pinčovací pinzety upraví do požadovaného tvaru a dá se vytvrdit do finální podoby. U dlouhých stilett to není vůbec snadné a chce to hodně zručnosti a trpělivosti. Stejně tak u následného zdobení, kde se nápadům a fantazii meze rozhodně nekladou.

Pro inspiraci odkazujeme na naši fotogalerii věnovanou právě nail artu. Až si vyberete, co by se vám líbilo, vybírejte v naší sekci Zdobení.

Dlouhé a extravagantní nehty ovšem nejsou jen stiletta. Možná znáte i další tvary, např. tzv. balleriny neboli baleríny, rakve nebo rakvičky, lipstick neboli rtěnka, atd. O tvarech nehtů si tu někdy příště také můžeme porozjímat. Do té doby přejeme pěkný zbytek léta s pěkně špičatými paprsky sluníčka!

 

 

zdroj:(*)  https://www.laifnail.ie/index.php?route=product/product&product_id=535

(**) https://cs.wikipedia.org/wiki/Stiletto