Laky na nehty

Každá žena se snaží dbát o upravený vzhled, který zahrnuje i ruce a nohy. Je to naše vizitka, které si všímají nejen ženy, ale i muži, kteří ocení, pokud žena do péče o sebe zahrne i manikúru. Nejsnazší cesta ke krásným nehtům, které vytvoříte během několika minut bez nutnosti návštěvy salónu, jsou klasické laky na nehty. Jejich bezesporu největší výhoda je, že nepotřebujete UV ani LED lampu na vytvrzení, protože lak zaschne na vzduchu. Na následné odstranění vám stačí klasický odlakovač. Lak na nehtech vydrží přibližně 3-5 dní. A snadné odstranění vám umožňuje barvu svých nehtů přizpůsobit momentálnímu outfitu. Na trhu jsou k dispozici různé druhy laků a obrovská škála barev. Můžete si vybrat odstíny, které podtrhnou váš celkový vzhled. Zde je inspirace jaké laky na nehty máte možnost na trhu sehnat.

Než ale začnete nanášet vámi vybraný lak na nehty, tak nehty nejprve odlakujte, a to i v případě, že nehty nalakovány nemáte. Odlakovač vám nehty odmastí a lak vám bude lépe držet. Doporučujeme používat odlakovač bez acetonu.

Laky na nehty jsou skvělým doplňkem k make-upu nebo rovnou k celému outfitu. Mnoho žen si ani neumí představit vyjít ven na ulici bez nalakovaných nehtů. Pro někoho jsou laky na nehty dokonce koníčkem a střídání barev a vzorů ho zkrátka baví. Ne všichni ale ví, jaké jsou základní typy laků, k čemu jsou vlastně dobré a jak by se měly správně používat.

IMG_20160802_123732

Aplikace laku na nehty

Před aplikací laku by měly být nehty důkladně umyté, vyčištěné a suché, aby se lak neloupal a úplně přilnul. Pro zpevnění a zarovnání nehtu využijte také podkladový lak na nehty. Dobré je nanést dvě vrstvy krycího laku, čímž se zlepší finální vzhled nalakovaných nehtů. Lak nejlépe rozprostřete třemi plynulými tahy od kořene nehtu ke špičce. Nechte volně zaschnout, popřípadě můžete použít některý z urychlovačů schnutí. Pro delší životnost nalakovaných nehtů na závěr přetřete vrchním lakem.

A zde už jsou vybrané laky, které jsou stálicemi na trhu...

Podkladové laky na nehty

Podkladový lak nehty vyživuje, dodává jim vlhkost a pomáhá jim se regenerovat, pro suché a třepící se nehty je tedy nezbytný. Base coat má čirou či mléčnou barvu a používá se jako základ před nanášením samotného barevného laku. Slouží nejen k lepšímu přilnutí krycího laku na nehty, ale také vyplňuje rýhy, které mohou rušit dojem dokonale upravených nehtů. Podkladový lak také zajistí perfektní odlakování, kdy na nehtech nezůstanou barevné skvrny, či zbytky pigmentu. Spolu s vrchním lakem prodlužuje trvanlivost lakování. Podkladový lak také zabraňuje žloutnutí nehtů. Podkladové laky, které vyrovnávají nerovnosti nehtu, se většinou nazývají ridge filler.

 

Barevné laky na nehty

– na trhu je v současné době nepřeberné množství laků a především odstínů. Laky mohou být perleťové nebo obsahovat glitry či jiné zdobení. Barevné laky na nehty najdete zde.

 

 

Zdobící laky na nehty

-se používá především ke zdobení nehtů. Má velmi tenký štěteček, kterým lze na nehty kreslit a tvořit různé vzory. Zdobící laky na nehty najdete zde.

 

Vrchní laky na nehty

Vrchní lak na nehty je čirý lak, který se nanáší jako poslední vrstva po aplikaci klasického laku. Vytváří na nehtu pevnější vrstvu, která zabraňuje odchlipování laku. Mnoho top coat laků je rychleschnoucích a napomáhají rychlejšímu uschnutí i laku pod top coatem. Pokud chcete, aby vaše nalakované nehty měly delší životnost a krásný lesk použijte na závěr vrchní lak – top coat, který na vašich nehtech vytvoří lesk nebo barvu naopak zmatní. Existují také vrchní laky, které vytvoří gelový vzhled, používají se v kombinaci se speciálním barevným lakem a nemusí se vytvrzovat v UV lampě. Některé vrchní laky dokonce svítí pod UV světlem nebo urychlují schnutí, nejdůležitější však je, že nalakované nehty chrání a prodlužuje jejich životnost.

 

Gel lak

Gel lak se stejně jako klasický lak nanáší na přírodní nehty. Výhodou gel laku je především výdrž a pevnost gelu, vaše nehty může zdobit až tři týdny. Oproti klasickému gelu ho však můžete snadno odstranit, stačí k tomu pilník a odstraňovač (například kosmetický aceton). Gel lak se nanáší štětečkem v jedné nebo dvou slabých vrstvách a nechá se vytvrdit v UV nebo LED lampě.

 

Odstranění laku na nehty

Lak na nehty odstraňujeme za pomocí vatového tamponu či buničiny, na které dáme malé množství odlakovače. V dnešní době je většina odlakovačů bez acetonu a poměrně šetrná k nehtu. Mnoho odlakovačů také obsahuje určité vitamíny a látky na regeneraci nehtů.

 

Výhody laků na nehty

- malá velikost, vejde se do kabelky a v případě potřeby můžete nehty kdykoliv opravit
- jednoduše se odstraní a nanesou nové, snadná obměna barev
- nepotřebujete UV lampu
- nižší pořizovací cena proti gel lakům.

Nevýhody laků na nehty

- kratší životnost proti UV gelům
- nehty nezpevní tak jako UV gely