S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Umělé řasy

Umělé řasy jsou jedním z perfektních způsobů jak zvýraznit vlastní řídké řasy a vytvořit si tak skvělý look.

Umělé řasy

Jedná se o techniku, kdy se již zakoupené umělé řasy přilepí polopermanentním lepidlem do okolí, těsně nad řasami vlastními. Tato lepidla často obsahují kyanoakryláty, což jsou v podstatě vteřinová lepidla, a někdy není snadné je z očí odlepit. Odlepování umělých řas je jemný proces, a když si nedáte pozor, mohla byste si vytrhnout vlastní řasy. Můžete použít roztok na odstranění lepidla, odličovač, nebo různé oleje, které vám pomohou přebytečné lepidlo odstranit. Jinak jde v rámci možností o velice rychlý úkon, kterým vykouzlíte nepřehlédnutelný a výrazný vzhled svých očí. Pouze je důležité zůstat při lepení řas trpělivá a nevzdávat to, pokud se vám hned na začátku nebude dařit řasy přilepit.

Umělé řasy můžete zakoupit v nepřehlédnutelném množství délek, vzhledu, hustotě a kvalitě. Některé řasy jsou už i ozdobeny například malinkými kamínky, které ještě vzhled o něco víc vyladí.

Když si řasy vyberete, je důležité změřit si jejich délku a popřípadě je upravit podle délky vašeho oka. Změříte ji snadno a to tak, že umělou řasu ještě bez lepidla přiložíte na místo, kam ji posléze budete lepit a ta část která přes oko přesahuje, se malinkými nůžkami může odstřihnout. Pokud budete řasy zkracovat, je důležité zkrátit vždy řasy na straně vnější, tedy tom konci, na kterém jsou řasy nejdelší. Nikdy nezkracujte vnitřní část, kde jsou řasy krátké. Narušil by se tak jejich přirozený vzhled a nevypadaly by nalepené dobře.

Postup lepení řas a pomůcky

K již zmíněným řasám, budeme potřebovat především dobré lepidlo. Lepidla se dají zakoupit jak průhledná nebo rovnou zabarvená do černa, s  těmi by se mělo pracovat opatrněji.

Další důležitou věcí je odličovač. Tím si oko důkladně očistíme a zároveň odmastíme před samotným lepením. Všechen makeup by před lepením, měl být důkladně z oka odstraněn. Dále budeme potřebovat pinzetu na řasy, zruční jedinci to mohou zvládnout za pomocí prstů ale s pinzetou je lepení hned o něco snadnější.

umele-rasy

Postup

 1. Odlíčíme důkladně řasy a víčko
 2. připravíme si lepidlo na řasy, které můžeme kápnout na zrcátko a necháme jej chvilinku ztuhnout
 3. změříme si řasu a popřípadě upravíme její délku podlé rozměru našeho oka
 4. na okraj řasy, kterou přikládáme na víčko, naneseme slabou vrstvu lepidle a 15 sekund necháme ztuhnout. Lepidlo pak lépe lepí.
 5. řasu v průběhu čekání ohýbáme do tvaru podkova tak, aby lépe k oku přilnula
 6. nalepíme opatrně řasu těsně na řasy vlastní a to od krajů směrem dovnitř
 7. ujistíme se, že jsou všechny kraje a části řasy důkladně přilepené
 8. na konec můžeme svoje a umělé řasy pročesat řasenkou tak, aby lépe přilnuli k sobě

Odstranění umělých řas

Odstranění řas si žádá zvýšenou pozornost a opatrnost, abyste si nijak nepoškodili řasy vlastní. Kupte si roztok na odstranění lepidla k umělým řasám. Většina balíčků s umělými řasami obsahuje lepidlo, ale ne roztok na jeho odstranění. V drogerii byste tento roztok ovšem měla bez problémů sehnat

 1. Přečtěte si informace na obalu, abyste měla jistotu, že netrpíte alergií na žádnou z obsažených látek.
 2. Nejlepší je si nejprve odlíčit oči, protože když budete mít na očích make-up, bude problém řasy odlepit. Použijte dětský olejíček, nebo odličovač a odstraňte si všechen make-up. Naneste si trochu odličovače na vatový tamponek a otřete si s ním oční víčko.
 3. Nesnažte se odlíčit řasenku. Mohla byste si umělé řasy poškodit a podráždit si pleť na očním víčku.
 4. Naneste si roztok na umělé řasy. Jemně si řasy potírejte vatovou tyčinkou s roztokem a snažte se odstranit co nejvíce lepidla. Potřete roztokem obě oči a vyčkejte 20-30 vteřin.
 5. Odlepte umělé řasy. Pokud chcete řasy vyhodit, můžete je odlepit prsty. Pokud si je chcete schovat a později je znovu použít, odlepte je opatrně pinzetou. Chytněte si řasy co nejblíž u očí a začněte je od vnitřního koutku oka odlepovat. Jemně za ně zatáhněte, aby se od víčka odlepily. Mělo by to jít snadno – pokud to nejde, naneste na ně další vrstvu roztoku a znovu počkejte 30 vteřin.
 6. na konec ještě dočistěte zbytky lepidla vatovou tyčinkou.

 

Přirozené permanentní prodlužování řas

Permanentní prodloužení a zahuštění řas je vynikající, stále oblíbenější a bezkonkurenční alternativou ve všech variantách úprav řas.

Tato technika vám pomůže k prodlouženým, hustým a zatočeným řasám, které tvoří základní prvek ženské krásy a jsou snem spousty žen. V mnoha kulturách po celém světě je stále oko považováno za okno do duše. Není tedy pochyb o tom, že oči jsou nejdůležitější částí obličeje a zanechají v člověku silný první dojem. Plné, natočené a prodloužené řasy vypadají mimořádně atraktivně.

Trsy řas

Permanentní prodloužení řas metodou trsy -  je levnější varianta, při které se nalepují k přírodním řasám celé svazky. Nevýhodou je však komplikovanější údržba. Také jejich trvanlivost je o něco kratší, než je tomu například u metody řasa na řasu.

Jedná se o další způsob zahuštění nebo prodloužení řas, kdy je proces defakto stejný jak u lepení, tak u odstranění jako u řas v celku, pouze nalepujete trsy postupně od vnitřku oka do vnějšího koutku dle vlastních požadavků. Jedná se celkem o snadný a rychlý způsob jak vlastní řasy zahustit a prodloužit. Trsy řas jsou většinou vyrobeny z pravých lidských vlasů nebo mohou být i umělé

K této technice je zapotřebí stejných pomůcek jako u předešlé techniky, pouze na pinzetu je kladen větší důraz a rozhodně ji budete potřebovat.

Trsy umělých řas