Živé podzimní nehty

Jak na podzimní nehty?

Podzim je v plném proudu a spolu s tím na nás pomalu působí i atmosféra plná hřejivých úpletů, teplého kakaa a dlabání dýně. Nechte se i vy inspirovat barvami podzimu a dopřejte svým nehtům nádech podzimu.

Podzimní motivy na nehty

Podzim si typicky spojujeme s tlumenými odstíny červené, oranžové, hnědé a zlaté. A přesně to jsou také barvy laků, které by měly tvořit základ pro vaše podzimní nehty. Mezi motivy pak jednoznačně vedou dýně, kaštany, žaludy, houby a také padající listí, které nám podzim připomíná asi nejvíce.

Podzimní nehty si zvládnete udělat z pohodlí domova úplně samy. A to i v případě, že patříte mezi úplné začátečnice a máte minimum zkušeností. Poradíme vám, jak na to.

Lakované podzimní nehty

Jednou z možností jsou klasické lakované podzimní nehty. K těm budete potřebovat minimum ná-strojů. Pro nejjednodušší variantu si vystačíte s lakem na nehty Week Polish laděným do podzim-ních barev a vrchním lakem. Aplikaci zvládnete ve 3 krocích:

  1. - Na upravené a odmaštěné nehty nanesete první vrstvu laku a necháte 2 minuty zaschnout.
  2. - Nanesete druhou vrstvu.
  3. - Aplikujete vrstvu vrchního laku a necháte zaschnout.

A to je vše, celá akce “podzimní nehty” vám zabere okolo 10 minut. Lak vám zaschne na denním světle a do vysokého lesku. Následně vám vydrží 7-10 dní.

Čím podzimní nehty vyšperkovat?

Pokud se vám po 10 dnech nehty okoukají, jednoduše je odlakujete a nalakujete jiným podzimním lakem. A můžete je zkusit ještě vyšperkovat.
Velmi populární jsou samolepky na nehty. Využívají je ti, kteří si například nedovedou na nehet nakreslit motivy podle svého přání, nebo jednoduše chtějí mít nehty hotové rychleji. Ani se samolepkami vám tvorba podzimních nehtů nedá moc práce. Místo kroku 2 jednoduše nalepíte sa-molepku. V praxi tedy postupujete takto:

  1. - Na upravené a odmaštěné nehty nanesete první vrstvu laku a necháte 2 minuty zaschnout.
  2. - Na zaschnutý lak nalepíte samolepku.
  3. - Aplikujete vrstvu vrchního laku a necháte zaschnout.

Nehty můžete vyšperkovat také třpytkami. Pokud místo samolepek chcete třpytky, naneste základní vrstvu barevného laku, po zaschnutí přetřete průhledným lakem a než tento lak zaschne, štětcem naneste třpytky. Pak necháte nehet zaschnout a přetřete poslední vrstvou - vrchním lakem.

Gelové podzimní nehty

Další možností jsou barvy podzimu na gelových nehtech, které jsou mezi ženami také velmi oblíbené. I tady máte na výběr z několika možností. Například z podzimních gel laků, které necháte vytvrdit v UV lampě. Pokud se rozhodnete pro tento postup, budete potřebovat podkladový, modelovací a vrchní lak. A podle toho, zda použijete jeden lak na všechny fáze, nebo na každou fázi jiný lak, budete postupovat podle jednofázového nebo třífázového systému, který jsme podrobně popsali v článku "Postup na Gelové nehty". I tohle zvládnete doma sami, například s naší základní sadou na nehty.

A pokud jste o něco pokročilejší, zvládnete si doma v podzimních barvách udělat i nehty gelové pomocí modelovacích gelů.

Samolepky a třpytky na gelové podzimní nehty

I na gel lak a gelové nehty můžete aplikovat samolepky a třpytky podle výběru. Záleží jen na tom, jaký vzor pro vás bude hezkou připomínkou podzimu.

Třpytky stačí smíchat a malým množstvím UV gelu a můžete hned modelovat nehet. Pak necháte nehet standardním způsobem vytvrdit a následně nanesete vrchní vrstvu UV gelu.

V případě samolepek nalepíte vybrané vzory na suchý nehet předtím, než budete nanášet vrchní vrstvu gelu.

Pro ty, kteří se toho nebojí, máme skutečnou výzvu. Vytvořte si na nehtech vlastní vzor pomocí speciálních štetečků.

Chcete si upravit nehty do barev podzimu, ale nenapadá vás nic, co by se vám líbilo? Nic se neděje, můžete se inspirovat u nás ve fotogalerii "Podzimní gelové nehty".