Nové letní nehty

Mořská voda? Co se může stát?

A nejen mořská voda, našim nehtíkům neprospívá ani chlorovaná voda v bazénech. Ne všichni jsme měli to štěstí, že jsme odjeli na dovolenou, ale léto je tu pro všechny. Máme volno a můžeme mít i krásné nehty. Jak se o ně starat, aby byly stejně krásné i na dovolené, neulámané, zdravé a barevné?

Jak už jsme psali v článku Duha na špičkách prstů, letí pastelové barvy, červená, modrá, zelená a žlutá. Nastínili jsme vám i způsob zdobení nehtů - razítkování. Jenomže náš výběr perfektní barvy a ozdůbky může zhatit koupání v moři nebo v bazénu. Budete opálená, odpočinutá, ale s ošklivými nehty? No nene, takže jestli chcete být naprosto dokonalá od špiček prstů až po nehtíky na nohou, připravte se.

Na Nehtik.cz vám ukážeme ty nejlepší typy a triky.

Použijte posilovač nehtů

Používá se na vysušené, dehydratované a poškozené nehty. Obsahuje přírodní proteiny (kukuřičný, sójový, pšeničný) a kyselinu citronovou, která příznivě ovlivňuje působení těchto bílkovinných proteinů na narušené nehty. Přítomný panthenol posiluje slabé nehty, udržuje jejich přirozenou hydrataci a zvyšuje jejich odolnost. Používá se zejména pro nehty vystavené působení saponátů, čisticích prostředků, chemikálií a mechanických vlivů. Pokud máte přirozeně tenké nehty, nebo byly oslabeny akrylovými nehty, mohou posilovače nehtů zabránit tomu, aby se lak na nehty odlupoval ve vodě. Poté, co si uděláte manikúru, jednoduše ji doplňte jednou až dvěma vrstvami zpevňovače nehtů, aby se lak utěsnil a zabránil loupání, je-li vystaven vlhkosti.
Nehtik.cz vám nabídne Ochranný posilovač nehtů FOUR SEASONS pro vaše nehtiky, aby byly co nejlépe připravené na zátěž léta.

Můžete zkusit třpytky, divíte se?

Naneste poslední vrstvu laku se třpytkami, než se vydáte opalovat a koupat. Lak se třpytkami je o něco pevnější, než normální lak a je méně pravděpodobné, že se v moři nebo při ponoření do chlorovaného bazénu začne štěpit a loupat. Další poznatek je, že pokud se začne trochu třepit, je to mnohem méně patrné, než na hladkých lacích.

Méně je více

Jednou z největších chyb, kterou můžete udělat při aplikaci laků při přípravě k bazénu, je nanesení několika silných vrstev laku na nehty ve snaze zabránit jejich odštípnutí ve vodě... Přesný opak dámy. Při nanesení silných vrstev laku, se stává lak náchylnější k třepení a loupání. Stačí jedna nebo dvě tenké vrstvy, účel splní a lak vydrží déle.

Ponořte prsty do ledové vody

I když to může být nepříjemné, ponoření konečků prstů do mísy ledové vody může být účinnou metodou, jak si zabránit odloupnutí laku. Ihned po nanesení konečné vrstvy laku na nehty ponořte nehty do mísy s ledovou vodou a ledem. Takhle prsty nechte asi pět minut, vydržte, protože po vynoření uvidíte rozdíl. Vaše nehty budou suché a lak mnohem, mnohem pevnější.

Zkuste gelovou manikúru

Gelové nehty jsou tak pevné, že jsou odolné vůči třepení a lámání a to i přesto, že trávíte čas v chlorované vodě, nebo v moři. Vždy po vystoupení z vody s koktejlem v ruce, budou gelovky vypadat skvěle a upraveně. Je velmi nepravděpodobné, že by se čerstvé gelové nehty nenávratně poškodily časem stráveným ve vířivce nebo ve vlnách.
Takže po sbalení kufru na dovolenou, zastřihnout vlasy a nechat si dát pastelové, výrazné gelovky. Pak už jen vyrazit.

Nebudeme ale dávat veškerou vinu ošklivých nehtíků vodě nebo moři. Určitě se mažete opalovacím krémem než vyjdete na sluníčko a pokud ne, no tak byste měly! Protože je důležité se chránit a i s krémem docílíte krásné barvy. Ale zpět k účinkům opalovacího krému. Podle Shannon R. mohou některé chemikálie obsažené v opalovacích krémech škodit vašemu laku. (Kdo je Shannon R.? Vede anglické stránky SELF.com věnované kráse a kosmetice. Ona sama dělá výzkum v kosmetice). Všimnete si, že se lak začne pomalu ztrácet. Složky opalovacího krému mohou být obtížně rozpustné. Ve skutečnosti tak obtížně, že některé ze složek používaných k rozpouštění opalovacího krému jsou také v odstraňovačích laků na nehty bez acetonu!
Klid.
Samozřejmě ne všechny opalovací krémy jsou takhle zákeřné. Můžete zjistit, který opalovací krém je pro vás šetrný.

  • Vezměte si sklenici a potřete ji trochou laku, který plánujete použít. Nechte lak zcela uschnout. Poté nastříkejte, nebo jemně natřete na suchý lak opalovací krém a pokud lak leptá, tak přesně ten opalovací krém nechcete použít,
  • používejte rukavice při natírání,
  • pokud už je pozdě a máte zakoupený lak i opalovací krém, než se budete natírat krémem, ujistěte se, že máte lak zcela suchý. Bylo by jednodušší lak rozleptat, kdyby byl ještě vlhký.

A výsledek našeho nehtik.cz výzkumu?

  • Vyživte své nehty. Jsou různé způsoby. My vám doporučíme nehty zesílit posilovačem nehtů, můžete zkusit i zpevňovač nehtů FOUR SEASONS s diamantovým prachem, který je zároveň s vysokým leskem a poskytne péči Vašim lámavým nehtům,
  • po dovolené si nehty zregenerujte naším regenerátorem nehtů FOUR SEASONS, nebo olejíčkem na nehty i kutikulu s letní kokosovou vůní,
  • nanášejte raději méně laku, více vrstev se více loupe,
  • zkuste lak se třpytkami, je pevnější, více vydrží a pokud se začne loupat, není to tolik poznat. Máme na mysli například lak Cedro stříbrný, nebo zlatý,
  • po manikúře zatněte zuby a pro důležitý finish prsty ponořte do ledové vody, alespoň na 5 minut. Lak se stane pevnější,
  • a pozor na opalovací krém, na jednu stranu je důležité se natírat, ale na druhou stranu, chraňte své nehty před stykem s krémem, pokud ovšem není krém šetrný a zjistíme tak, že uděláte test, který jsme vím výše popsali.

Jste připravená být od hlavy až k patě dokonalá.