S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Letní příprava. Plavky, krém a ...DEPILACE

priprava-na-leto-depilace

Jako těžký mrak plný jarního deště se nad nás stahuje každoročně obávané slovo depilace. Jen při pomyšlení na ni nám stoupá husí kůže. Co to přesně tento způsob odstranění chloupků je? Jak nejlépe provést depilaci, musí být vždy tak nepříjemná?

Všichni už jsme se seznámili s holením jednorázovkou, nebo něčím podobným, ale zároveň víme, že účinky jsou krátkodobé a ne úplně podle představ. Už druhý den po holení žiletkou doufáme, že se nikdo nepodívá blíž na naše nedokonale oholené nohy, nedej Bože, že by nás pohladil.

Je tento způsob odstranění chloupků pro vás? Nebo raději dál pokračovat v holení žiletkou? Tohle dilema se řeší rok co rok. Rozhodnutí ale záleží na několika faktorech:

  • rozpočet,
  • typ pleti,
  • rozvrh času.

Každá technika odstraňování chloupků má své vlastní klady a zápory, stejně jako různí zákazníci mají různé potřeby a preference. Je důležité pochopit rozdíl mezi depilací a holením a také to, co hledáte, než zkusíte jednu nebo druhou metodu.

Holení je považováno za „nestálé“, protože stříhá chloupky nad povrchem kůže. Depilace je považováno za „semi-permanentní“ metodu. Proto vám depilace déle vydrží.
Takže, pojďme si říci víc.

Depilace voskem

Tato metoda je další z možností a plná výhod. Chloupky jsou zcela odstraněny depilačním voskem z kořene a folikul je ponechán prázdný. Postupem času se objeví nový kořen a chloupky budou opět růst, nicméně to může trvat až čtyři týdny. Nezapomeňte depilační vosk uchovávat na čistém místě. Pokud používáte jiné pomůcky například pinzetu, je nutné je řádně vyčistit.

Depilaci voskem bychom mohli seskupit do tří typů technik: profesionální, orientální nebo proužky studeného vosku.
Je to jednou z oblíbených možností odstraňování chloupků a také jednou z nejúčinnějších a dlouhodobějších praktik i když trochu: “au” a “sssssss” z úst vypustíme, stojí to za to. Při dlouhodobé depilaci bolest mírně ustoupí, takže se můžeme uklidnit i tím, že postupem času, bolest nebude tak velká.

Jak už jsme vám ale psali v předchozím článku o způsobech depilace, před tento způsob úpravy musí být pokožka čistá a suchá, nesmí na ní tudíž být žádné tělové mléko, ale ani otevřené rány, ekzémy, vyrážky, lupénka atd. Po zákroku se nedoporučuje pobyt na sluníčku, koupání ve chlorované vodě nebo návštěva solária. V době menstruace může být tento způsob odstraňování chloupků bolestivější, kvůli větší citlivosti pokožky.

Profesionální depilace

Profesionální vosk je látka na bázi kalafuny nebo cukru. Při aplikační teplotě se chová jako velmi hustá kapalina, jako je med. Při nižších teplotách postupně tvrdne a nakonec zcela ztuhne a chloupky jsou v ní zachyceny. Při jeho rychlém strhnutí vytáhne z kůže chloupky i s kořínky.

profesionalni-depilace-voskem

Orientální depilace

Orientální teplá depilace je praktická metoda vhodná i pro ty nejjemnější typy pleti. Proměňte depilaci v rituál péče o pleť s uklidňujícími vůněmi a příjemným pocitem teplého vosku aplikovaného na vaši pokožku.
Tento vosk je rozpustný ve vodě a tak lze kůži umýt ve sprše nebo ve vaně a zbavit se tak zbytků vosku.

Voskové pásky

Studené voskové pásky jsou připraveny k použití a není třeba je zahřívat.
Depilace voskovými proužky je velmi snadný a rychlý proces, protože vyžaduje pouze protření každého proužku mezi prsty (pro zahřátí vosku), nanesení přímo na kůži a rychlé odstranění. Nejlepší pro odstranění tzv. mrože pod nosem, rychlé a snadné a výsledek perfektní. Nejen, že se nemusí nijak zahřívat, jednoduše se odstraní a je k dostání v každé drogerii, jsou také ve správné velikosti na třísla nebo pod nos.

depilacni-pasky

Vyřešili jsme mrože i holení nohou, ale co holení v oblasti třísel?

O této oblasti kolují hororové příběhy plné bolesti a ztrapňování. Prolomíme ledy a řekneme vám k tomu něco více.

Jaký vosk použít?

Je to úplně na vás. Ale můžeme doporučit horký vosk, který zahřejete v mikrovlnné troubě, nebo na sporáku. S proužky se může stát, že si poraníte kůži a to v té oblasti před létem nechcete.

Připravte se:

Položte si ručník a dámy, buďte připraveny na vztah se svým zrcadlem. Ať už jste flexibilní, nebo ne, zrcadlo vám ukáže všechna místa, která vaši pozornost potřebují.

Jdeme na to

Máte hrůzu z přikládání horkého vosku na intimní partie, ale klid. Ve vaší hlavě jsou mnohem horší scény a pocity, než doopravdy zažijete.
Ujistěte se, že vosk není příliš teplý. Neměl by téci jako voda, ale jako med. Stačí namočit špachtli a uvidíte, jak vosk stéká. Pokud samou nervozitou stále nevíte, kápněte trochu vosku na zápěstí.
Pracujte na malých částech o šířce a délce asi 3 cm, dokud se nebudete cítit dostatečně pohodlně, abyste si troufli na trochu větší oblast.
Natřete slabou vrstvu vosku ve směru růstu chloupků. Proč slabou vrstvu? kdyby jste natřeli vrstvu silnější, hůř by se strhávala. Raději slabší vrstvu, klidně dvakrát.
Buďte sebevědomá a neotálejte. Čím více budete váhat a otálet, tím horší a delší strhnutí bude a tím méně chloupků zachytíte.
Nadechněte se.
Strhnout.
Bude to OK, slibujeme :)

Nehtik.cz vám dá ještě jeden tip k nezaplacení
Udělejte si z toho měsíční rituál. Udělejte si pohodlí, nalejte si sklenku vína a pusťte si oblíbenou hudbu, nebo seriál.

depilace-ilustrace

Navrženo uživatelem rawpixel.com / Freepik