Barva pro gelové nehty 2020

Modrá je dobrá a obzvlášť v roce 2020

Společnost Pantone vyhlašuje barvu roku více než 20 let. Výstřední korálovou letos střídá klasika, modrá barva v odstínu Classic Blue (19-4052).

Jaké je pozadí výběru této barvy a proč byla zvolena? Tento modrý odstín přináší klid, sebevědomí a spojení, a zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém je možné stavět i v době, kdy jsme překročili práh do nové dekády, kterým rok 2020 bez pochyby je. Rok, který se ukázal, jako rok nejistoty a očekávání.

„Žijeme v době, která vyžaduje důvěru a víru. Modrá je symbolem stálosti a důvěry, na který se můžeme vždy spolehnout. Modrá v nás evokuje rozlehlé a nekonečné nebe, modrá nás povzbuzuje, abychom se podívali za hranici samozřejmosti a rozšířili naše myšlení, vyzývá nás, abychom hlouběji přemýšleli, rozšířili naši perspektivu a otevřeli brány komunikace.“

Leatrice Eiseman (výkonná ředitelka Institutu Pantone)

modre-gelove-nehty-ukazky-02

Modrá působí pro naši psychiku jako uklidňující barva, přináší lidskému duchu pocit klidu a nabízí útočiště. A nejen to, pomáhá soustředění, přináší jasnost a podporuje odolnost.

Temná barva (Classic Blue) připomíná noční oblohu. A stejně jako pohled na nebe s hvězdami uklidňuje a navozuje pocit bezpečí a pohody. Chcete-li se tedy cítit sebejistě a spokojeně, obklopte se klasickou modří. Tahle modrá kráska ve vás navíc probudí pocity:

  • jistoty,
  • něhy,
  • oddanosti,
  • důvěry,
  • a harmonie.

Jedná se o klasickou studenou modrou, kterou bychom mohli přirovnat ke královské modři. Klasickou modrou si zamilovaly ženy po celém světě a je často k vidění, a to z více důvodů, sluší totiž všem ženám bez rozdílu věku, ale i barvy vlasů, a hodí se pro všechny příležitosti. Uspějete s ní během dne, v práci, na pohovoru a je vhodná i pro slavnostnější události.

Podle odborníků je Classic Blue nadčasová barva, která dokáže být elegantní i ležérní. Záleží jen na tom, jak ji zkombinujete. Konzervativní klasiku vytvoříte ve spojení s bílou, černou nebo šedou. Nebojte se ani kombinace se zlatými nebo stříbrnými doplňky.

Chcete-li se odvázat a proměnit klasickou modř ve svěží a moderní, doplňte ji třeba žlutými nebo oranžovými prvky. Uvidíte, jak vynikne.

Jestli vás klasická modř neohromila a byste dali přednost jiným barvám, zkuste třeba odstíny, které pro letošní rok vyhlásily jako top barvy další velké společnosti:

  • Dulux zvolil barvou roku 2020 mátově šedou. Barva Tranquil Dawn je inspirovaná barvami ranní oblohy a nese v sobě odstíny zelené, modré a šedé. Je velmi univerzální a zkombinujete ji se světlými odstíny i výraznějšími barvami.
  • Sherwin-Williams zvolili jako letošní trend odstín Naval – námořnickou modř. Odborníci ji doporučují kombinovat se světlejšími barvami, jako je béžová nebo zlatá, ale také se zelenou.

Nejen klasicky modrá, ale i další barvy, které podle Pantone poletí v roce 2020 jsou červená (Flame Scarlet, Pantone 18-1662), mátová (Biscay Green, Pantone 15-5718), oranžová symbolizující zapadající slunce (Orange Peel, Pantone 16-1359), tmavě zelená (Chive, Pantone 19-0323).

 

Instagram/thetennailbar

Citace:

https://www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2020

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/obleknete-se-do-modre-barvy-roku-2020-40311455

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-moda/628556/barva-roku-2020-je-klasicka-modra-komu-bude-sluset-a-kde-uz-muzete-nakupovat.html

https://blog.mall.cz/bydleni/barva-roku-2020-preneste-klasickou-modr-do-bytu-i-satniku-1248.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení