Barva pro gelové nehty 2020

Modrá je dobrá a obzvlášť v roce 2020

Společnost Pantone vyhlašuje barvu roku více než 20 let. Výstřední korálovou letos střídá klasika, modrá barva v odstínu Classic Blue (19-4052).

Jaké je pozadí výběru této barvy a proč byla zvolena? Tento modrý odstín přináší klid, sebevědomí a spojení, a zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém je možné stavět i v době, kdy jsme překročili práh do nové dekády, kterým rok 2020 bez pochyby je. Rok, který se ukázal, jako rok nejistoty a očekávání.

„Žijeme v době, která vyžaduje důvěru a víru. Modrá je symbolem stálosti a důvěry, na který se můžeme vždy spolehnout. Modrá v nás evokuje rozlehlé a nekonečné nebe, modrá nás povzbuzuje, abychom se podívali za hranici samozřejmosti a rozšířili naše myšlení, vyzývá nás, abychom hlouběji přemýšleli, rozšířili naši perspektivu a otevřeli brány komunikace.“

Leatrice Eiseman (výkonná ředitelka Institutu Pantone)

modre-gelove-nehty-ukazky-02

Modrá působí pro naši psychiku jako uklidňující barva, přináší lidskému duchu pocit klidu a nabízí útočiště. A nejen to, pomáhá soustředění, přináší jasnost a podporuje odolnost.

Temná barva (Classic Blue) připomíná noční oblohu. A stejně jako pohled na nebe s hvězdami uklidňuje a navozuje pocit bezpečí a pohody. Chcete-li se tedy cítit sebejistě a spokojeně, obklopte se klasickou modří. Tahle modrá kráska ve vás navíc probudí pocity:

  • jistoty,
  • něhy,
  • oddanosti,
  • důvěry,
  • a harmonie.

Jedná se o klasickou studenou modrou, kterou bychom mohli přirovnat ke královské modři. Klasickou modrou si zamilovaly ženy po celém světě a je často k vidění, a to z více důvodů, sluší totiž všem ženám bez rozdílu věku, ale i barvy vlasů, a hodí se pro všechny příležitosti. Uspějete s ní během dne, v práci, na pohovoru a je vhodná i pro slavnostnější události.

Podle odborníků je Classic Blue nadčasová barva, která dokáže být elegantní i ležérní. Záleží jen na tom, jak ji zkombinujete. Konzervativní klasiku vytvoříte ve spojení s bílou, černou nebo šedou. Nebojte se ani kombinace se zlatými nebo stříbrnými doplňky.

Chcete-li se odvázat a proměnit klasickou modř ve svěží a moderní, doplňte ji třeba žlutými nebo oranžovými prvky. Uvidíte, jak vynikne.

Jestli vás klasická modř neohromila a byste dali přednost jiným barvám, zkuste třeba odstíny, které pro letošní rok vyhlásily jako top barvy další velké společnosti:

  • Dulux zvolil barvou roku 2020 mátově šedou. Barva Tranquil Dawn je inspirovaná barvami ranní oblohy a nese v sobě odstíny zelené, modré a šedé. Je velmi univerzální a zkombinujete ji se světlými odstíny i výraznějšími barvami.
  • Sherwin-Williams zvolili jako letošní trend odstín Naval – námořnickou modř. Odborníci ji doporučují kombinovat se světlejšími barvami, jako je béžová nebo zlatá, ale také se zelenou.

Nejen klasicky modrá, ale i další barvy, které podle Pantone poletí v roce 2020 jsou červená (Flame Scarlet, Pantone 18-1662), mátová (Biscay Green, Pantone 15-5718), oranžová symbolizující zapadající slunce (Orange Peel, Pantone 16-1359), tmavě zelená (Chive, Pantone 19-0323).

 

Instagram/thetennailbar

Citace:

https://www.pantone.com/color-intelligence/color-of-the-year/color-of-the-year-2020

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/obleknete-se-do-modre-barvy-roku-2020-40311455

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-moda/628556/barva-roku-2020-je-klasicka-modra-komu-bude-sluset-a-kde-uz-muzete-nakupovat.html

https://blog.mall.cz/bydleni/barva-roku-2020-preneste-klasickou-modr-do-bytu-i-satniku-1248.html