Červená je barva lásky

Taky řešíte, jestli Valentýna slavit nebo neslavit? Máme kamarádku, co se stydí za to, že jej slaví a nikde o tom nevypráví, ale doma dělá pro manžela a děti krásnou valentýnskou výzdobu a oslavu plnou srdíček, čokolády a výborného jídla. Není to ale škoda? Vždyť je to přece jedno - pokud se týká lásky a její oslavy, pak se přece není za co stydět. A pokud svátek zamilovaných berete jako importovanou americkou blbost, taky dobře. Oslavujte ale lásku, a klidně každý den, nejen 14. února. 

Červená barva symbolizuje lásku, touhu, vášeň, erotiku, smyslnost, ale také krev, energii a sílu. Také ale hněv a varování před nebezpečím. V Číně je červená barva barvou štěstí - při oslavách čínského nového roku (největší svátek v Číně) se v červených obálkách dávají peníze a všude jsou k vidění červené lampiony a znaky na červených plakátech. Také nevěsty nosí červené šaty (nikoli bílé, jako u nás). Mimochodem, víte, že už jsme přivítali čínský nový rok? V roce 2019 vystřídal "psí rok" rok prasete. A má to být rok plný blahobytu a štěstí. Zkuste si tedy to štěstí, tak jako v daleké Číně, přivolat něčím červeným.

Samozřejmě si můžete jít koupit krásný červený kabát nebo červené boty. My vás ale chceme nalákat na krásné červené nehty. Máte nehty "kraťulky" a bojíte se, že se k vám červená nehodí nebo snad jiné předsudky? Není se čeho obávat. Červená se hodí v každém věku a ke každé ženě. Právě proto, že je to nejsmyslnější a nejženštější barva ze všech a všechny ženy by ji alespoň občas měly nosit. 

Už jste slyšeli o tom, že ve 20. letech minulého století si ženy v touze po barevných nehtech, ničily nehty tím, že si na ně nanášely autolaky? Ano, prostě barvy na auta. Prý to docela dobře drželo, jenže si asi dovedete představit, jak nehty trpěly při odstraňování - samozřejmě mechanickém nebo brutálně chemickém ...Proto se také v roce 1932 firma Revlon (tato kosmetická značka existuje dodnes - možná ji znáte) rozhodla, že pro ženy vyrobí dostupné a hlavně šetrné, ale barevné, laky na nehty, které se staly přáním každé ženy. A hádejte, které dvě barvy byly nejžádanější - červená a růžová. 

My pro vás máme jako každý rok nachystané krásné červené laky na nehty - to pro ty, co mají krásné přírodní nehty a jen si je lakují. Nezapomínejte na kvalitní manikúru a ošetření kůžiček a rukou. Na krásně upravené ruce pak jen naneste červený lak na nehty a zafixujte top coat lakem s vysokým leskem. Prodlouží trvanlivost laku. Nepotřebujete žádnou UV/LED lampu - jen necháte dobře zaschnout. 

Samozřejmě myslíme i na ty, co dávají přednost gel lakům. To je taková cesta mezi lakem a gelem. Výhodou gel laku je totiž to, že vydrží mnohem déle, než lak na nehty, a rychle se aplikuje i odstraňuje. Stačí vám k tomu odstraňovač (je to vlastně acetonový odlakovač). Krásně se aplikuje na přírodní nehty, ale můžete jej použít i na nehty gelové. Pak jej ale musíte odpilovat. Není to ale nic složitého - jde to skoro samo. Pro gel lak musíte mít UV/LED lampu. 

Pokud vám vyhovují barevné gely, máme jich v nabídce také spoustu. Aplikace barevného gelu je už pro někoho složitější, protože je k tomu už potřeba trochu zručnosti a zkušeností s gelem a s gelovou modeláží. Výsledek ale také stojí za to - barevný gel vydrží několik týdnů - je velmi odolný. Musíte ale mít samozřejmě UV/LED lampu. 

Červené nehty určitě oceníte i třeba k plesovému outfitu. K černé nebo béžové nebo bílé barvě se hodí skvěle. A jak jsme už několikrát zdůraznili - je neskutečně ženská a smyslná. Chcete inspiraci - tady samozřejmě je. V naší fotogalerii najdete různé červené variace. V případě, že přece jen Valentýna slavíte - pak určitě nahlédněte také do naší Valentýnské galerie

Ženy by se za svoji ženskost stydět rozhodně neměly. A jestli chtějí někomu prostě jen udělat radost tím, že byt vyzdobí srdíčky, upečou čokoládový dort s jahodami a malinami a svým blízkým řeknou, že je mají rády, tak je to další hezká rodinná tradice, kterou je třeba podporovat. Kdo říká, že Valentýn je jen pro životní partnery - svoji lásku můžeme vyjádřit všem svým blízkým. Tak se těch srdíček a rudých růží nebojte a udělejte si třeba doma srdíčkovou party. Důležité je, že se všichni sejdete a užijete si parádní čas se svou rodinou. 

 pexels-photo-1261408

 

foto: www.pexels.com