S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Tvrdokovové frézky

K opracování materiálu jako např. pryskyřic, sádry, keramiky a ušlechtilých dentálních slitin se už několik let používají tvrdokovové frézky. Jejich použitím si dotyčná osoba značně usnadní práci a šetří své ruce. Stejně tak i manikérky jsou jedny z těch, které ocení pracovní pomůcky, kterými si usnadní práci a předhází tím problémům s karpálními tunely, zánětům šlach. V neposlední řadě také šetří váš čas, který můžete věnovat další zákaznici či samy sobě. Není proto divu, že se tvrdokovové frézky staly vyhledávaným a nezbytným pomocníkem i v nehtových studiích.

Brusky na nehty

K sehnání jsou mimo tvrdokovové frézky také frézky titanové, brusné válečky, semišové a leštící frézky. Tvrdokovové frézky jsou vyrobeny z tvrdého kovu a oproti jiným alternativám se neznečišťují zbytky hmoty a prachem. K vyčištění frézky se používají speciální kovové kartáčky. Kovový kartáček - čistič brousku zbaví frézku nečistot a následně ji můžeme vydesinfikovat desinfekcí na nástroje.

Při nákupu frézky si dáváme pozor na její průměr, který je pro profesionální použití 2,35 – 2,5 mm v závislosti na elektrické brusce, do které frézku pořizujeme.

Životnost tvrdokovové frézky je přibližně 12-24 měsíců. Zvyšující se opotřebení frézky nutí nehtařku více tlačit, aby bylo dosaženo potřebného výsledku. Proto přišli výrobci i s frézkami potaženými titanem, čímž se prodlužuje jejich ostrost. Poznáme ji podle zlaté barvy.

BAREVNÉ ROZLIŠENÍ TVRDOKOVOVÝCH FRÉZEK

Modrá série (frézky označené modrým pruhem):

Karbidová fréza na nehty modrá

Hrubost je přibližně 100, tzn. jako hrubé smirkové pilníky. Modrá série není vhodná pro přímý kontakt s přírodním nehtem a ani nehtovým valem. Pro hrubé opracování. Doporučené otáčky 15-30 000/min.

Červená série (frézky označené červeným pruhem):

Karbidová fréza na nehty červená

Hrubost 180, je vhodná na celý povrh modelovaných nehtů. Opět pozor, abyste se nedotýkaly měkké kůže.
Použití červené frézky: jemné opracování povrchu modelovací hmoty do tvaru C a dále k uhlazení povrchu. Doporučené otáčky 12-20 000/min.

Žlutá série (frézky označené žlutým pruhem):

Karbidová fréza na nehty žlutá

Hrubost přibližné 240.
Tvar frézky KEGEL je jako úzký hranol se zaoblenou špičkou. Žlutá série tvrdokovových fréz jako jediná nezraní, pokud se nechtěně dotkne měkké kůžičky okolo nehtů. Její výhodou je, že dokáže vyhladit ztvrdlé otlaky kůže na okrajích nehtů rukou i ztenčit nánosy suché kůžičky okolo nehtů a do ztracena nadnehtovou blanku při manikúře. Použití: pro konečné opracování modelované hmoty. Doporučené otáčky 10-15 000/min

Zlatá série (s povrchem nitrid titanu):

Tyto speciální frézky s povrchem z nitridu titanu nevytváří při broušení teplo. Frézka je výborný pomocník jak na manikúru, pedikúru, tak i při modeláži nehtů. Své uplatnění najde při jemné práci v okolí nehtů i při odstraňování kůžičky. Frézka je skvělá na broušení i čištění gelových i akrylových nehtů zespodu.