S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Zimní péče o ruce

Vhodná péče o ruce v zimním období by měla být samozřejmostí. Mrazivé dny, studený vítr, rychlé střídání teplot a extrémní sucho ve vytopených místnostech jsou pro pokožku velice náročné a je třeba jí dopřát speciální intenzivní péči. Jak tedy ruce před zimou chránit? Které krémy na ruce je v zimním období vhodné používat?

 

Zimní péče o ruce_rukavice

 
Přinášíme několik tipů, jak poskytnout pokožce rukou péči, kterou si v zimě zaslouží.

 

Hydratační krémy

Suché mrazivé počasí a dlouhodobý pobyt ve vytopených místnostech pokožku vysušuje, a je tedy na místě používat hydratační krém. Ten svým složením dodává suché a popraskané pokožce potřebnou hydrataci. Po jeho použití se pokožka rukou stává znovu jemnou a hebkou. Pokud si myslíte, že hydratační krémy není vhodné v zimě používat, nemusíte se obávat. Stačí dodržovat určitá pravidla a máte vyhráno.

 • používejte je naprosto normálně, když jsou teploty vyšší, než 8 stupňů Celsia
 • pokud jsou teploty nižší, krém použijte minimálně půl hodiny před odchodem z domova

 

Výživné krémy

Suché a popraskané ruce, to nechcete! Použitím výživného krému, se ale na pokožce vytvoří ochranný film, který ji chrání před popraskáním a vysušováním. Mráz pokožku totiž rychleji vysušuje, proto je lepší používat mastnější krémy, které pokožku lépe chrání. Ideálním výživným krémem je ten, který obsahuje jak látky hydratační, tak látky výživné.

saloos-bio-karite-bambucke-maslo 

Regenerační krémy

Pokud jsou ruce opravdu velmi vysušené nebo jim jen chcete věnovat větší péči, můžete použít regenerační krém a to nejlépe na noc. Látky obsažené v tomto krému dodávají pokožce jemnost a pružnost. Zkuste si ruce prostě večer namazat, zabalit do rukavic a ráno budete mít ruce jako hedvábné. 

218947_krem-na-ruce-mandle-vollare-75ml 

Masky a zábaly

Masky a zábaly jsou velmi účinnou péčí o pokožku. Maska a zábal se od sebe liší ve způsobu nanášení. Masku nanášíme za studena, zatímco zábal za tepla.

Maska zvyšuje prokrvení pokožky a celkově napomáhá k jejímu změkčení a zjemnění. Maska dodává rukám dostatečnou vlhkost a obnovuje přirozený ochranný kožní film.

Zábaly se nanáší za tepla a po zaschnutí vytváří na pokožce neprodyšnou vrstvu. Teplo otevírá póry, přes které se lehce vstřebávají výživné, látky a pokožka si lépe udržuje hydrataci.

Krásným příkladem masky a zábalu je parafínový zábal, který si můžete dopřát nejen v kosmetickém salónu, ale i pěkně doma v pohodlí, pokud si domů zakoupíte parafínovou vanu. Můžete o tom přemýšlet třeba nyní před Vánoci. Jak ji používat se dočtete v našem článku

kaloos spa masážní krém 

Peeling

Doplňkovou péčí o ruce je peeling. Peelingem odstraníme starší šupinky pokožky, čímž docílíme jemnější pokožky a hlavně lepšího vstřebání kosmetických přípravků. Peelingové přípravky obsahují rozemletá jádra z ovoce a mořský písek Peeling stačí provádět jednou měsíčně  Častější použití peelingu se nedoporučuje, protože bychom si mohli vytvořit zbytečně citlivou pokožku. 

 

55390_naturia-peeling-brusinka-100ml

Masáž rukou

Potřebnou péči můžeme dopřát rukám pomocí masáže, která Vám ruce krásně uvolní. Na masáž si můžete zajít do kosmetického salónu nebo s trochou šikovnosti a mastným krémem si ji můžete udělat i sama.

 • Nejdříve masírujeme jednotlivé články prstů malými krouživými pohyby
 • Klouby mezi dvěma prsty na jedné ruce masírujeme jednotlivě prsty po celé délce na druhé ruce.
 • Každý prst povytáhneme a jemně s ním zakroužíme
 • Krouživým pohybem palcem jedné ruky masírujeme hřbet druhé ruky
 • Krouživými pohyby namasírujeme i zápěstí 

 

vanauprava

Další tipy pro péči o ruce v zimním období:
 • Nosit v chladných dnech rukavice a nenechat ruce promrznout.
 • Prokřehlé ruce nenahřívat u radiátoru ani nemýt v horké vodě.
 • Pravidelně používat krémy na ruce
 • Při domácích pracích vždy používat ochranné rukavice.
 • Zkuste konzumovat vhodné potraviny bohaté na vitamíny 

 

Pečujte o své ruce - nejen v zimě! Dopřejte kvalitní péči o ruce i svým blízkým - darujte jim kvalitní krémy na ruce třeba pod stromeček. Vše najdete u nás v Nehtíku. A pokud si nebudete vědět rady, zkuste naše tipy na dárky nebo dárkové poukazy.