Výdejní místo: Tusarova 11, Praha 7 | Otvírací doba Po-St-Pá 9:00 - 15:00, Út-Čt 9:00 - 18:00

Zimní péče o ruce

Vhodná péče o ruce v zimním období by měla být samozřejmostí. Mrazivé dny, studený vítr, rychlé střídání teplot a extrémní sucho ve vytopených místnostech jsou pro pokožku velice náročné a je třeba jí dopřát speciální intenzivní péči. Jak tedy ruce před zimou chránit? Které krémy na ruce je v zimním období vhodné používat? Přinášíme několik tipů, jak poskytnout pokožce rukou péči, kterou si zaslouží.

Hydratační krémy

Dlouhodobý pobyt ve vytopených místnostech pokožku dehydratuje, a je tedy na místě používat denně hydratační krém. Ten svým složením dodává suché a popraskané pokožce potřebnou hydrataci. Po jeho použití se pokožka rukou stává jemná a hebká. Mnoho žen si myslí, že hydratační krémy není vhodné v zimě používat, což ale není pravdou. Hydratační krémy lze používat i během zimních měsíců, jen je třeba dodržovat určitá pravidla.

  • Hydratační krémy lze používat, pokud jsou venkovní teploty vyšší než 8 stupňů.
  • Při nižších teplotách nanášíme hydratační krém minimálně půl hodiny před odchodem z domu.

 

Lněný pěstící krém na ruce a nehty

Výživné krémy

V péči o ruce v zimním období jsou výživné krémy přímo nutnost. Použitím výživného krému, se nám na pokožce vytvoří ochranný film, který ji chrání před popraskáním. Mráz pokožku rychleji vysušuje, proto je lepší používat mastnější krémy, které pokožku lépe chrání. Ideálním výživným krémem je ten, který obsahuje jak látky hydratační, tak látky výživné.

Regenerační krémy

Pokud jsou ruce opravdu velmi vysušené nebo jim jen chcete věnovat větší péči, můžete použít regenerační krém a to nejlépe na noc. Látky obsažené v tomto krému dodávají pokožce jemnost a pružnost.

Masky a zábaly

Masky a zábaly jsou velmi účinnou péčí o pokožku. Maska a zábal se od sebe liší ve způsobu nanášení. Masku nanášíme za studena, zatímco zábal za tepla.

Maska zvyšuje prokrvení pokožky a celkově napomáhá k jejímu změkčení a zjemnění. Maska dodává rukám dostatečnou vlhkost a obnovuje přirozený ochranný kožní film.

Maska na ruce oživuje a regeneruje pokožku rukou

Zábaly se nanáší za tepla a po zaschnutí vytváří na pokožce neprodyšnou vrstvu. Teplo otevírá póry, přes které se lehce vstřebávají výživné, látky a pokožka si lépe udržuje hydrataci.

Krásným příkladem masky a zábalu je parafínový zábal, který si můžete dopřát v kosmetickém salónu. Manikérka Vám nejdříve provede peeling, vydesinfikuje ruce a následně nanese vyživující masku. Poté vložíte 2x – 3x ruce do parafínové lázně, čímž manikérka docílí požadované vrstvy vosku, který udrží Vaše ruce v požadované teplotě. Následně Vám zabalí ruku do igelitového sáčku a ten obalí froté ručníkem. Po 15 – 20 min se Vaše pokožka uvolní a účinné látky z masky se dostanou do hlubokých vrstev kůže.

Sada k péči o ruce

Peeling

Doplňkovou péčí o ruce je peeling. Peelingem odstraníme starší šupinky pokožky, čímž docílíme jemnější pokožky a hlavně lepšího vstřebání kosmetických přípravků. Peelingové přípravky obsahují rozemletá jádra z ovoce a mořský písek Peeling stačí provádět jednou měsíčně (cca po 28 dnech). Častější použití peelingu se nedoporučuje, protože bychom si mohli vytvořit zbytečně citlivou pokožku.

Hydratační či termo rukavice

Rukavice můžeme použít při nočním ošetření rukou. Před spaním aplikujeme na ruce krém či masku a navlékneme si rukavice, které necháme na rukou až do ráno. Pokožka rukou se celou noc maximálně hydratuje a ráno je vyživená a krásně hebká.

Termo návleky na ruce

Masáž rukou

Potřebnou péči můžeme dopřát rukám pomocí masáže, která Vám ruce krásně uvolní. Na masáž si můžete zajít do kosmetického salónu nebo s trochou šikovnosti a mastným krémem si ji můžete udělat i sama.

1. Nejdříve masírujeme jednotlivé články prstů malými krouživými pohyby
2. Klouby mezi dvěma prsty na jedné ruce masírujeme jednotlivě prsty po celé délce na druhé ruce.
3. Každý prst povytáhneme a jemně s ním zakroužíme
4. Krouživým pohybem palcem jedné ruky masírujeme hřbet druhé ruky
5. Krouživými pohyby namasírujeme i zápěstí

 

Další tipy

  • Nosit v chladných dnech rukavice a nenechat ruce promrznout.
  • Prokřehlé ruce nenahřívat u radiátoru ani nemýt v teplé vodě.
  • Pravidelně používat krém na ruce.
  • Používání výživných olejíčků
  • Při domácích pracích používat ochranné rukavice.
  • Konzumace vhodných potraviny bohatých na vitamíny (A12, B12, C, D, E, H, vápník, kyselina listová, zinek, železo, nenasycené mastné kyseliny)

 

Používání výživných olejíčků doporučujeme při zimní péči o ruce.

Olejíček na nehty s kapátkem a olejíček květina - kokos.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.