Zimní péče o ruce

Vhodná péče o ruce v zimním období by měla být samozřejmostí. Mrazivé dny, studený vítr, rychlé střídání teplot a extrémní sucho ve vytopených místnostech jsou pro pokožku velice náročné a je třeba jí dopřát speciální intenzivní péči. Jak tedy ruce před zimou chránit? Které krémy na ruce je v zimním období vhodné používat?

 

Zimní péče o ruce_rukavice

 
Přinášíme několik tipů, jak poskytnout pokožce rukou péči, kterou si v zimě zaslouží.

 

Hydratační krémy

Suché mrazivé počasí a dlouhodobý pobyt ve vytopených místnostech pokožku vysušuje, a je tedy na místě používat hydratační krém. Ten svým složením dodává suché a popraskané pokožce potřebnou hydrataci. Po jeho použití se pokožka rukou stává znovu jemnou a hebkou. Pokud si myslíte, že hydratační krémy není vhodné v zimě používat, nemusíte se obávat. Stačí dodržovat určitá pravidla a máte vyhráno.

 • používejte je naprosto normálně, když jsou teploty vyšší, než 8 stupňů Celsia
 • pokud jsou teploty nižší, krém použijte minimálně půl hodiny před odchodem z domova

 

Výživné krémy

Suché a popraskané ruce, to nechcete! Použitím výživného krému, se ale na pokožce vytvoří ochranný film, který ji chrání před popraskáním a vysušováním. Mráz pokožku totiž rychleji vysušuje, proto je lepší používat mastnější krémy, které pokožku lépe chrání. Ideálním výživným krémem je ten, který obsahuje jak látky hydratační, tak látky výživné.

saloos-bio-karite-bambucke-maslo 

Regenerační krémy

Pokud jsou ruce opravdu velmi vysušené nebo jim jen chcete věnovat větší péči, můžete použít regenerační krém a to nejlépe na noc. Látky obsažené v tomto krému dodávají pokožce jemnost a pružnost. Zkuste si ruce prostě večer namazat, zabalit do rukavic a ráno budete mít ruce jako hedvábné. 

218947_krem-na-ruce-mandle-vollare-75ml 

Masky a zábaly

Masky a zábaly jsou velmi účinnou péčí o pokožku. Maska a zábal se od sebe liší ve způsobu nanášení. Masku nanášíme za studena, zatímco zábal za tepla.

Maska zvyšuje prokrvení pokožky a celkově napomáhá k jejímu změkčení a zjemnění. Maska dodává rukám dostatečnou vlhkost a obnovuje přirozený ochranný kožní film.

Zábaly se nanáší za tepla a po zaschnutí vytváří na pokožce neprodyšnou vrstvu. Teplo otevírá póry, přes které se lehce vstřebávají výživné, látky a pokožka si lépe udržuje hydrataci.

Krásným příkladem masky a zábalu je parafínový zábal, který si můžete dopřát nejen v kosmetickém salónu, ale i pěkně doma v pohodlí, pokud si domů zakoupíte parafínovou vanu. Můžete o tom přemýšlet třeba nyní před Vánoci. Jak ji používat se dočtete v našem článku

kaloos spa masážní krém 

Peeling

Doplňkovou péčí o ruce je peeling. Peelingem odstraníme starší šupinky pokožky, čímž docílíme jemnější pokožky a hlavně lepšího vstřebání kosmetických přípravků. Peelingové přípravky obsahují rozemletá jádra z ovoce a mořský písek Peeling stačí provádět jednou měsíčně  Častější použití peelingu se nedoporučuje, protože bychom si mohli vytvořit zbytečně citlivou pokožku. 

 

55390_naturia-peeling-brusinka-100ml

Masáž rukou

Potřebnou péči můžeme dopřát rukám pomocí masáže, která Vám ruce krásně uvolní. Na masáž si můžete zajít do kosmetického salónu nebo s trochou šikovnosti a mastným krémem si ji můžete udělat i sama.

 • Nejdříve masírujeme jednotlivé články prstů malými krouživými pohyby
 • Klouby mezi dvěma prsty na jedné ruce masírujeme jednotlivě prsty po celé délce na druhé ruce.
 • Každý prst povytáhneme a jemně s ním zakroužíme
 • Krouživým pohybem palcem jedné ruky masírujeme hřbet druhé ruky
 • Krouživými pohyby namasírujeme i zápěstí 

 

vanauprava

Další tipy pro péči o ruce v zimním období:
 • Nosit v chladných dnech rukavice a nenechat ruce promrznout.
 • Prokřehlé ruce nenahřívat u radiátoru ani nemýt v horké vodě.
 • Pravidelně používat krémy na ruce
 • Při domácích pracích vždy používat ochranné rukavice.
 • Zkuste konzumovat vhodné potraviny bohaté na vitamíny 

 

Pečujte o své ruce - nejen v zimě! Dopřejte kvalitní péči o ruce i svým blízkým - darujte jim kvalitní krémy na ruce třeba pod stromeček. Vše najdete u nás v Nehtíku. A pokud si nebudete vědět rady, zkuste naše tipy na dárky nebo dárkové poukazy. 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení