Vzhůru ke hvězdám!

Není náhoda, že právě dnes zamíříme do vesmíru. Před 57 lety , právě 12. dubna, tam poprvé vzlétl člověk - ruský (tenkrát sovětský) kosmonaut Jurij Alexejevič Gagarin. Za necelé dvě hodiny tenkrát obletěl Zemi. Pojďte se s námi dnes proletět mezi galaxiemi a po cestě nasajme trochu pravého kosmického prachu.

vesmirne_nehty_1

Mléčná dráha

Naše galaxie je Mléčná dráha, ve které najdeme Slunce a celou sluneční soustavu. A právě mléčný vzhled nehtů je už léta oblíbený. Kdo ještě nevyzkoušel Baby boomer? Je několik teorií, proč se této technice říká právě tak. Možná to souvisí s populační explozí, která následovala hned po druhé světové válce. Muži se vraceli z války a v následujících letech prudce stoupl počet narozených dětí. V té době se nosily samozřejmě rudé, výrazné tóny, ale právě také přirozené, bílé variace. Na jednom blogu jsme se zase dočetli, že je to proto, že nehty vypadají jako namočené v mléce, a to evokuje asociace matky, dítěte, mléka, kojení ... Ať už přijmeme jakoukoli variantu, je třeba říci, že Baby boomer je stabilně populární vzhled gelových nehtů.

Víte, jak na Baby boomer nehty? Chce to trochu trpělivosti a trochu zkušenosti. Potřebujeme kamuflážní gel, dále bílý gel a mléčný gel - například Milky builder gel od Enii nails. A postupujeme tak, že ještě před samotným tvarováním nehtu na nehet, který je zapilovaný, případně prodloužený, naneseme vrstvu kamuflážního gelu a standardně necháme vytvrdit v UV lampě. Kamuflážní gel nám krásně sjednotí barvu nehtu, zakryje nedokonalosti a takto je připraven na vrstvu bílého gelu. Ten nanášíme pomocí houbičky - krátkými, rychlými pohyby "poťupeme" od špičky nehtu tzv. "doztracena" a vytvrdíme v UV lampě. Pokud se nám to zdá málo, můžeme postup opakovat. Na takto připravený nehet pak naneseme mléčný gel, pomocí kterého nehet vymodelujeme - vytvoříme C oblouk. Nehet potom pilníkem upravíme do finálního tvaru a naneseme vrchní gel, který vytvrdíme. Pokud je bezvýpotkový, nehty jsou už hotové. Je to trochu pracnější, ale rozhodně se v tomto případě trochu práce vyplatí. Baby boomer nehty jsou velmi přirozené a romantické a hodí se ke každé příležitosti a pro každý věk.

ledcamouflageupravený

Kosmický prach

Koukáte rádi na hvězdy? Miliony malých světýlek, která se lesknou, třpytí a blikají. Právě takové si třeba pro sobotní večer můžeme udělat nehty. S třpytkami se musí ale zacházet opatrně, nezapomínejme na zlaté pravidlo, které říká, že méně je někdy více. A při práci s nimi se také trochu zapotíte. Výsledek ale samozřejmě bude stát za to!

Zkuste si třeba třpytkový - glitrový gel. Před použitím jej nezapomeňte promíchat. Pak s ním pracujte jako s klasickým gelem - jen pozor - třpytky jsou pak opravdu všude. Pokud chcete jen pár třpytek - tu a tam - můžete si nasypat požadované množství do zvláští dózy - přímo do modelovacího gelu. A intenzitu třpytu si pak rozhodujete sami.

Třpytky se na gelové nehty také dají jednoduše nasypat. Použijeme k tomu speciální štětec, který je plochý a velmi široký, jakoby rozprostřený. Na něj třpytky nabereme a požadované množství sypeme na vymodelovaný nehet v požadovaném tvaru a intenzitě. Můžeme kombinovat i více barev. Fantazii se meze nekladou! A hned dáme vytvrdit do UV lampy. Pokud nemáte po ruce speciální štětec na třpytky, použijte jakýkoli plochý štětec, ale dejte si potom pozor, abyste si zbytky třpytek nenanesli do "čistého" gelu. Dobré je také nanášení třpytek provádět na listu papíru nebo na čistém papírovém kapesníku, který rozprostřeme pod ruce, protože zbytky třpytek se pak snadno sesypou zpět do obalu - tuby nebo dózičky.

Třpytky se dají nanášet i tak, že se celý nehet ponoří do třpytek. Vznikne pak ale poměrně silná vrstva, která se nemusí každému líbit a je potom dost obtížné takový nehet potom odpilovat. Udělá se to tak, že se vymodeluje nehet, nechá vytvrdit v UV lampě a do výpotku se pak nehty "obalí". Potom se nehty pořádně oklepou a teprve potom se nanáší vrchní gel (opět pozor na štětec - pokud na něm ulpí pár třpytek - nejspíš se to stane -  je třeba je očistit, než jej znovu namočíme do gelu) a ten se vytvrdí v UV lampě.

gelove-nehty-glitry-17 gelove-nehty-glitry-6 gelove-nehty-na-ples-43

Hvězdná pěchota

Líbí se vám hvězdné motivy a chcete je mít i na nehtech? A nechcete svým nehtům věnovat tolik času? Máte pěkné přírodní nehty? Pak vyzkoušejte barevné laky na nehty nebo gel laky a vodolepky či samolepky nebo hvězdné dekorace - třeba hvězdičky. Dají se použít na podkladový lak a pak se zafixují bezbarvým lakem anebo pro gelovou modeláž na vymodelovaný nehet - pod vrchní gel.

 

Pro kosmické inspirace rozhodně navštivte naši fotogalerii. Takže vzhůru ke hvězdám!