Oslavme společně Den Země

Tento víkend se i my v Nehtíku připojujeme k oslavám Dne Země. Ten se poprvé slavil v USA v roce 1970. Češi se společně s ostatními státy připojili v roce 1990 a od té doby se i u nás slaví Mezinárodní den Země. A proč se vlastně slaví? Jde hlavně o to, abychom si všichni připomněli, jaké jsou dopady ničení životního prostředí.

Dnes tedy skoro vynecháme gelové nehty, UV lampy, nehtové trendy. A dáme prostor těm produktům, které si u nás můžete nakoupit s čistým svědomím, pokud se životního prostředí týká. Dnes totiž nakupujeme ekologicky! Důležité jsou pro nás přírodní materiály, rozložitelnost, kompostovatelnost a také, zda se netestují na zvířatech. Takové výrobky u nás již dlouho standardně nabízíme. Pokud je ještě neznáte, tak co si je symbolicky právě dnes objednat a vyzkoušet?

Feel Eco - vnímejme životní prostředí a zbytečně jej neničme

K úklidu použijte ekologické čističe Feel Eco. Pořiďte si třeba Feel Eco univerzální čistič. Má příjemnou citrónovou vůni a čistí prakticky všechny povrchy. Prvotřídní účinnost prostředku je doložena testy státní akreditované laboratoře. Přípravek je při používání,díky použitým surovinám, efektivní v odstranění nečistot a přitom šetrný k pokožce vašich rukou. Je složen výhradně ze snadno biologicky odbouratelných a netoxických surovin, které jsou v maximální míře šetrné k životnímu prostředí.

Řada výrobků Feel Eco je skvělým pomocníkem do celé domácnosti, protože nabízí prostředky na praní prádla, aviváže, produkty na čistění koupelen, toalet i kuchyní. Šetříte s nimi nejen přírodu, ale i peněženku, většinou jde o koncentráty. Výrobky Feel Eco nejsou testovány na zvířatech. A jsou to české výrobky.

feel-eco-ekologicka-drogerie

 

Feel Eco ale nenabízí jen prostředky na uklízení, ale i tělovou kosmetiku. Ve stejné řadě si tak můžete po úklidu dopřát sprchu a použít třeba sprchový gel s vůní limetky a bambusu .

Vlastní zkušenost nic nenahradí, a tak se podívejte, jak byla s výrobky Feel Eco spokojena paní Alena - zde jsou její tipy.

Natracare - intimní hygiena šetrná k vám i přírodě

Všechny tampóny Natracare jsou vyrobeny z přírodní, nebělené a certifikované biobavlny, a to včetně šňůrky. V nabídce máme různé velikosti a vybrat můžete mezi těmi s aplikátorem nebo bez. Tampony neobsahují žádné přidané chemikálie, ani parfemaci. Tampóny můžete po použití bez obav kompostovat, jsou zcela rozložitelné. Nejsou dráždivé a alergenní, neobsahují dioxiny, ftaláty ani jiné toxické chemikálie,u těchto tampónů z (bio)bavlny nedochází ke ztrátě mikroskopických vláken materiálu uvnitř vašeho těla.

U dámských vložek Natracare je dotyková vrstva z bio bavlny. Vložky jsou neparfemované, neobsahují žádné plasty, jsou běleny bez chlóru a jsou biologicky rozložitelné a kompostovatelné.Neobsahují žádné plasty jako je polyetylen, polypropylen či polyakryl, neobsahují absorbční gely ani povrchově aktivní látky, neobsahují chlorem bělenou buničinu, bavlnu či umělé hedvábí,nejsou aromatizovány a neobsahují tak parabeny, nejsou barveny a neobsahují tak těžké kovy, nejsou testovány na zvířatech (ani žádná jejich součást) ani neobsahují žádné látky živočišného původu, jsou tedy vhodné také pro vegan. Jsou vyrobeny pouze z bio bavlny produkované dle zásad fair trade, po použití (včetně obalu) je můžete vyhodit do bioodpadu či kompostovat vlastními silami. Vložky můžete u nás nakoupit v různých velikostech, i slipové - mini .

Vyzkoušet můžete i hygienické nebo odličovací vlhčené ubrousky.

 
 

Manikúra P.shine - přírodní řešení pro krásné přírodní nehty

Tento unikátní typ úpravy přírodního nehtu má dlouhou historii a objevil se před stovkami let v Japonsku. Aristokratky, které chtěly mít upravené a zdravé nehty, hledaly způsob jednoduché péče s jasným efektem. Jejich tajná metoda se dostala mezi gejši, které ji také začaly používat. Tajemství péče o nehty pomocí P.Shine bylo prozrazeno a přežilo staletí díky přenosu z generace na generaci. P.Shine – japonská manikúra, totiž obsahuje výhradně přírodní ingredience bez syntetických náhražek, jako jsou křemen z Japonského moře, vitamíny, včelí vosk a keratin. Péče je hloubková, uzavře póry v nehtové ploténce, a tím jsou nehty pružnější, pevnější a odolnější. Méně nasakují vodu a mají krásnou barvu s vysokým leskem! Ošetření je vhodné pro lámavé a tenké nehty, které mají tendenci se štěpit. Nedoporučuje se na nehty zatížené odstraněním gelových nehtů. Nehtová ploténka je totiž příliš poškozená a při samotné aplikaci – zalešťování, by mohlo teplo a tlak působit třeba i bolest.

P-shine je vhodný i pro pánskou manikúru.

Kupte si ještě dnes například sadu na p.shine manikúru, která obsahuje vše, co potřebujete pro krásné, lesklé a zdravé nehty.

pshine-nehty-02

 

Pokud vám to dnes přece jen nedá, gelové nehty jsou pro vás prioritou a i přesto si budete chtít Den Země připomenout - inspirujte se naší vesmírnou fotogalerií a třeba tam najdete to pravé. Nebude to sice úplně ekologické, ale za to velmi originální.

 vesmirne_nehty_1

 

foto: www.pexels.com,