Na zdraví!

7. duben je Světový den zdraví. Toho dne v roce 1948 totiž vznikla Světová organizace zdraví - World Health Organisation. A dnes je sobota, konečně jsme se dočkali jara, a tak pro svoje zdraví můžeme aspoň symbolicky něco udělat. Čím začneme?

Negativní emoce způsobují nemoce nebo veselá mysl půl zdraví ... Zná to každý z nás. To máme samé připomínky zdraví. Anebo když někomu přejeme k narozeninám - co mu přejeme nejčastěji? Zase to zdraví. My z Nehtíku všem také přejeme hlavně zdraví, a máme pro tyto případy pár dobrých tipů. 

Ve zdravém těle zdravý duch

V našem e-shopu jste jistě zaregistrovali záložku Zdraví. Už jste objevili léčebné účinky chytré houby Pythie - pythium oligandrum? Pokud ne, je nejvyšší čas se seznámit. "Pythium oligandrum je mikroorganismus říše Chromista – Stramenopila, který představuje předěl mezi houbami a řasami. Mikroorganismus Pythium oligandrum byl objeven ve třicátých letech minulého století americkým vědcem Charlesem Drechslerem, jenž v průběhu dalšího výzkumu zjistil, že Pythium oligandrum je vyhraněný predátor, který napadá pouze jiné plísně. V šedesátých letech minulého století izoloval z půdy Pythium oligandrum český vědec Dáša Veselý a začal zkoumat a testovat tento mikroorganismus v zemědělství." (*) Pokud trpíte plísněmi nehtů, plísněmi nohou, bércovými vředy, lupénkou nebo ekzémy - vyzkoušejte chytrou houbu. 

chytra-houba-plisen-nohou

Čistota půl zdraví

Je doba jarních úklidů. Větráme, utíráme prach, myjeme okna, vysáváme koberce, čistíme podlahy. Proč při tom všem nemysle také na svoje zdraví a na naše životní prostředí? U nás můžete velmi snadno pořídit ekologické čističe Feel Eco. Pořiďte si třeba Feel Eco univerzální čistič. Má příjemnou citrónovou vůni a čistí prakticky všechny povrchy. Prvotřídní účinnost prostředku je doložena testy státní akreditované laboratoře. Přípravek je při používání,díky použitým surovinám, efektivní v odstranění nečistot a přitom šetrný k pokožce vašich rukou. Je složen výhradně ze snadno biologicky odbouratelných a netoxických surovin, které jsou v maximální míře šetrné k životnímu prostředí. Řada výrobků Feel Eco je skvělým pomocníkem do domácnosti, protože nabízí prostředky na praní prádla, aviváže, produkty na čistění koupelen, toalet i kuchyní. 

 

Nemoc člověka nekrášlí

.. tak praví jedno ruské přísloví. My v Nehtíku vás ale chceme krášlit,a proto pro vás máme nyní Gel laky Enii nails se slevou 22 %. Nabízíme krásné pastelové odstíny, které jsou přímo stvořené pro jarní gelové nehty. Když už jsme tedy zvládli jarní úklid, je třeba se věnovat také sobě. 

Výhodou gel laků je, že vydrží mnohem déle, než klasické laky na nehty. Je vhodný na přírodní i gelové nehty. Gel lak se nanáší lehce v tenkých vrstvách jako lak a vydrží na nehtech 3 týdny, někdy i měsíc. Gel lak je vysoce odolný vůči poškrábání a jeho vynikající vlastností je zářivý lesk po dlouhou dobu.Vytvrzuje se v UV i LED lampě. Pokud jste jej ještě nikdy nevyzkoušeli, pak vězte, že i jeho aplikace je velmi snadná. Na zapilované a lehce obroušené nehty se nanese podkladový gel lak a nechá se vytvrdit 2 minuty v UV/LED lampě. Bez setření výpotku se nanese vrstva barevného gelu a opět se nechá vytvrdit 2 minuty. Pokud chcete sytější barvu, nanesete ještě jednu vrstvu a opět necháte vytvrdit. Nakonec se nanese vrchní vrstva nadlaku a vytvrdí se. Na závěr se setře výpotek a krásné barevné nehty jsou hotové. 

gel-lak-11-ml-tender-rose-nude-3321

Odstranění gel laku je také velmi snadné. Gel lak jednoduše lehce obrousíme, na remover folii naneseme odstraňovač gel laku (gel lak remover) a přiložíme na nehet - zabalíme jej. Necháme působit 5-7 minut a zbytek gel laku odstraníme pomerančovým dřívkem nebo zatlačovačem. A nehty jsou připravené na další barevnou variaci!

Chybí vám inspirace pro jarní nehtovou modeláž? Najdete ji v naší fotogalerii Jarní gelové nehty.

 

zdroj: (*) http://eshop.pythium.cz/cs/