Rady na vánoční gelové nehty

Vánoční nehty: umění, doplněk nebo relax?

Období "dávání" se již nezadržitelně blíží, všichni máme v hlavě dlouhý seznam věcí, které musíme stihnout zařídit ještě před Vánocemi. Začínáme se stresovat, že něco nezvládneme, nebo všechno nebude perfektní. Pojďme si proto alespoň na chvíli odpočinout. Zapomeňte na všechny starosti, myslete na radosti. Pečujte o sebe!

V tuhle kouzelnou dobu se odehrává spousta (společenských) událostí v rychlém sledu za sebou. Potkáváme se se starými přáteli, chodíme na vánoční večírky, pořádáme rodinné sešlosti a přirozeně chceme vypadat co nejlépe. Hezky se oblékáme, líčíme, hledáme nové a nové účesy... Náš vzhled se skládá jako kdyby ze spousty střípků, jedním z nich jsou právě nehty. Podívejme se, jak se dá na nehty překreslit vánoční atmosféra.

Jak začít?

Představte si něco jako osnovu, která zahrnuje alespoň tyto body:

 • barevná kombinace
 • obrázkové motivy
 • technika
 • materiál

Potřebujete inspiraci?

Barva:

Tradičně se s Vánoci spojuje zelená a červená, ale samozřejmě se nemusíte držet zajetých norem. Vyzkoušejte svojí kombinaci barev a buďte originální. Nebojte se experimentovat a mějte absolutně jedinečné nehty! Jen si dejte pozor, aby vaše dílo nepůsobilo přeplácaným dojmem. Méně je někdy více.

Dobré je, volit barvy podle vašich obvyklých outfitů. Zamyslete se, jaké barvy často nosíte a zkuste k tomu přihlédnout. Barvy by se mezi sebou neměly příliš "třískat". Například pokud často chodíte ve žluté, nebudete volit fialové nehty.

Krásné barevné kombinace, na které později přidáte zdobení, mohou tvořit například tyto barvy:

 • stříbrná, bílá
 • modrá, bílá
 • zlatá, bílá
 • černá, zlatá
 • fialová, černá

Zdobení a vánoční motivy:

Když se řekne slovo Vánoce, každého napadne klasicky stromeček a dárky. Zkuste být ale trochu originální. Nemusíte si představovat pouze ten jeden den - Štědrý den. Zaměřte svou pozornost na veškeré dění kolem. Už v adventním období začíná všechno dění. Použít můžete například motivy sněhových vloček, ornamenty vánočních svetrů, zasněžené vrcholky hor, zimní krajinu, barevná vánoční světýlka nebo třeba soby s červenými nosy.

Stále si nejte jisté a váháte nad správným motivem. Nebo hledáte jednoduchou cestu, jak svůj oblíbený motiv nakreslit? Nelámejte si s tím hlavu, náš e-shop nabízí jednoduché pomocníčky.

Způsoby zdobení:

 1. Malování štětečkem. Je to jedna z těch náročnějších variant, ale proč to nezkusit? Pokud berete malování nebo jakoukoli jinou manuální činnost jako relax, doporučuji zvolit právě tuhle variantu. Podívejte se na naší nabídku štětců na nehty zde.
 2. Razítka na nehty. Jedna z jednodušších metod. Potřebujete tiskátko a destičku s motivy. Návod na razítkování najdete zde.
 3. Pásek na zdobení nehtů. Ano i s ním vykouzlíte krásné motivy. Pokud ho doma ještě nemáte, vybírejte zde.
 4. Samolepky s vánočními motivy. Samolepky na nehty se vzory stromečků, zvonečků, vloček a dalších vánočních motivů.

Pomoci mohou také tutoriály:

Více inspirace na nehty se zimní nebo vánoční tématikou nabízí naše fotogalerie vánoční gelové nehty.