S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Přijela pouť!

Venku je sice pod nulou, ale jaro už je v podstatě za dveřmi. V Praze začala tradiční Matějská pouť. Co Vás první napadne, když se řekně Matějská pouť nebo prostě jen "Matějská"? Houpačky, papírové růže, horské dráhy nebo centrifugy? Co třeba cukrová vata? Pro nás v Nehtíku to totiž znamená nejen sladkou vatu na špejli, ale také Sugar Nail Art - tedy cukrové nehty nebo nehty s cukrovým efektem.

cukrova vata

zdroj: pexels.com

Víte, proč se Matějská pouť jmenuje právě Matějská? Je to proto, že původně se tradiční výroční pouť konala u kostela sv. Matěje v Praze 6 - v Dejvicích. Ti z Vás, kdo místní kostel znají, si jen těžko představí, že by pouť - podobná té stávající - vyrostla právě na tomto malebném místě. Je pravda, že od náboženského charakteru se nynější pouť svým významem spíše posunula do oblasti zábavy pro celé rodiny. "První záznam o konání pouti ke kostelu sv. Matěje je z roku 1595, kdy papež Kliment VIII. vyhlásil na žádost tehdejšího pražského probošta Jiřího Bartholda Pontana z Breitenberka plnomocné odpustky pro poutníky do zdejšího kostela. Od té doby se  - s výjimkou krátkého období po bitvě na Bílé hoře -rozvíjela tradice velkých svatomatějských poutí. K proslulosti této pouti významně přispěla skutečnost, že se jedná o první jarní pouť v Praze."* Z kostela sv. Matěje se Matějská pouť přesunovala na různá místa, ale nakonec pevně zakotvila na pražském Výstavišti v Holešovicích. Asi bychom jen těžko hledali obyvatele hlavního města, který by nikdy nenavštívil Matějskou.

Tolik historie, vraťme se ale k té cukrové vatě - nebo spíše k nehtům, které vypadají, jako by byly obalené v cukru - najdeme je pod názvy Sugar Nail Art nebo Sugar Effect nebo také Sugardust Powder Nails. Toto zajímavé zdobení jistě patří mezi top trendy gelových nehtů roku 2016 a 2017. Vymodelujete si klasickým postupem gelové nehty. Na závěr nanesete gel lak nebo barevný gel a posypete glitrovým akrylem. Následně dáte zapéct do UV nebo LED lampy na nehty. Přebytečné glitry se opráší a výsledný cukrový efekt je na světě. Dají se tak vytvořit zajímavé vzory anebo se nehty takto upraví celé.

Pro Sugar effect si pořiďte UV gel Sugar effect od Nailee a glitrový akryl ve Vámi zvolené barvě. Inspiraci najdete také ve fotogalerii.

nailee-sugar-gel  sugar nail art - 1

sugar nail art - 7

 

 

 

*zdroj: Wikipedia