S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

MDŽ - (ne) slavíme, užíváme

Znáte ještě zkratku MDŽ? Mezinárodní den žen. Slavil se dlouhá léta 8. března. Sice už to není žádný oficiální svátek, a tak ho nemusíme slavit, nicméně, užít si ho, dámy, můžeme! Je březen, začíná jaro - zimní gelové nehty roku 2017 přebírají nové inspirace pro jaro 2018.

ženy

 

Zajímá vás kde se MDŽ vzalo?

Tak tedy nejdříve trochu historie. MDŽ se váže k historické události a jedná se o výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. Demonstrace žen na konci zimy, tradičně o nedělích, se nejdříve konaly v USA na popud tamní Socialistické strany USA. Velké shromáždění za volební právo žen se pak konalo 8. března 1908 v New Yorku.

Od roku 1911, kdy byl svátek MDŽ poprvé slaven v Německu, Rakousko-Uhersku, Švýcarsku, Dánsku a USA, mezi jeho cíle patřilo volební právo žen. Od roku 1975 je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Datum 8. března se ustálilo až po 1. světové válce, zejména pod vlivem velké demonstrace v Petrohradě roku 1917 těsně předcházející únorové revoluci. Svátek se rychle rozšířil a jeho obsah kolísal od politického a feministického protestu po apolitickou socialistickou obdobu Dne matek. (*)

Ty z Vás, co ještě pamatují dobu předrevoluční, jistě si vzpomenou na organizované oslavy MDŽ, kde se muži vesele opíjeli a ženy bývaly obdarovávány unavenými červenými karafiáty. Ta doba je, naštěstí, už pryč a dnes se klidně můžeme rozhodnout, jestli si den žen připomeneme anebo ne. A jestli ho budeme oslavovat nebo se nám bude hodit prostě jako další den, kdy můžeme udělat něco samy pro sebe.

MDŽ, jaro a péče o sebe

Nechme se svátkem žen inspirovat k péči o své tělo. Kruté mrazy nám polevily a my se už nemůžeme dočkat jara. Naše ruce teď nízkými teplotami hodně trpěly, a tak je třeba jim dopřát zaslouženou péči. Začít můžeme třeba parafínovým zábalem. Nejen že zahřeje, ale zároveň nám ruce krásně zjemní a vyživí. Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Parafínové zábaly působí blahodárně na celou nervovou soustavu a poskytují ochranu kloubům. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení pokožky a působí příznivě na regeneraci svalů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, jemné a sametově hebké.

V kosmetice se používá aromaterapeutický parafín s obsahem aromatických olejů a vitamínů pro výživu, zjemnění, prohřátí a prokrvení ošetřované pokožky.Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásně jemné hedvábné pokožky, její viditelné a okamžité omlazení, ale dojde i k uvolnění bolestivých kloubů a ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci na počítači.

Pokud ještě doma nemáte parafínovou vanu - třeba je Mezinárodní den žen právě ten důvod pro její zakoupení. Parafínový zábal si pak můžete dopřávat kdykoli se Vám zachce. I vyhřáté a vyživené ruce nezapomínejte pravidelně promazávat krémy na ruce.

parafinova-vanicka

Jaro můžeme zkusit přivolávat jarními gelovými nehty. Krátké nebo dlouhé, lesklé nebo matné, špičaté či zakulacené - vše je dovoleno. Tak, jako už nemusíme na žádnou organizovanou oslavu MDŽ, můžeme si svobodně i vybrat, jaké nehty nám vyhovují. Záleží přece jen na nás. Jiné nehty si zvolí herečka nebo manažerka, jiné pokladní v supermarketu a další zase maminka na mateřské. Letošnímu jaru vládnou pastelové barvy - fialová, meruňková, oranžová, citronová, blankytně modrá. Nestárnoucí klasiky - bílá, černá, ale i zlatá a rudá se nosí pořád. Podle Harper´s Bazaar je letošní jaro stále třpytivé - používají se glittery, ombre efekty, 3D zdobení, proužky všech délek a rozměrů.

Co si pro jaro vyberete? Inspiraci třeba najdete v naší fotogalerii jarních nehtů.

Laky na nehty nebo barevné gely a gel laky nabízejí pro letošní jaro velké množství odstínů. Podívejte se na nabídku gelových laků Week Nail Polish od Enii Nails. Lak na nehty Enii Week Polish je šetrný k přírodním nehtům a mohou jej použít i alergici či těhotné ženy. Je odolný vůči škrábancům a má dlouhotrvající lesk. Poskytuje rovnoměrné krytí, netvoří  šmouhy, neodlupuje se. Nový plochý design štětců ulehčí práci a zabezpečí precizní nanášení laku. Velmi snadno se odstraňuje. V nabídce jsou desítky krásných barev. Tak zkuste - ne nadarmo se říká: "Jaro krásné všem tvorům spásné".

 weekpolishuprava

(*) zdroj: wikipedia

foto: www. pexels.com

foto: https://www.harpersbazaar.com/beauty/nails/g12189903/spring-2018-nail-trends/