Na Valentýna se letos zamilujete …. Do sebe!

valentyn-pece-o-telo

Také Vás už omrzely každoroční únorové záplavy srdíček, plyšových medvídků a čokoládových srdíček? Rozhodněte se pro změnu. Letos myslete zejména na sebe a uvidíte, co se stane.

S příchodem demokracie do naší země jsme objevili věci do té doby nepoznané. Namísto Ježíška do některých rodin chodí Santa Claus, některé naše děti navštěvuje zoubková víla, o které jsme nikdy předtím neslyšeli, a k oslavě lásky potřebujeme speciální svátek. Svatý Valentýn. Tu historku o jeho vzniku už zná každé malé dítě a jistě si ji i letos minimálně v televizních zprávách opět vyslechneme.

Říkáme, že žijeme v uspěchané době. Kvůli práci i penězům zanedbáváme nejen své blízké, ale často hlavně sebe. Pojďme to tedy zkusit napravit. A ten Valentýn, když už ho třeba vůbec nechceme nijak zvláště slavit, ať nám poslouží jako startovní den.

Je skoro polovina února, dny se nám krásně protahují, blíží se jaro. Sice je ještě chladno, ale ruce pomalu přestáváme schovávat do rukavic a kapes a tmavé a tlumené barvy našeho oblečení se pomalu začínají měnit na zářivé a jasné.

Tady je pár tipů, jak své ruce připravit na jaro:

valentyn-pece-o-ruce

1) po zimě je pokožka vysušená, a tak je dobré ruce pravidelně promazávat kvalitním krémem na ruce.
2) přírodní nehty a kůžičky okolo nehtů je dobré regenerovat a dopřávat jim výživu a nakonec můžeme vybrat vhodný lak na nehty.
3) nezapomeňte na depilaci rukou – pod svetrem chlupaté ruce schováte, tričko s krátkým rukávem Vám ale nic neodpustí.
4) pokud nosíte gelové nehty, zamyslete se, jakou modeláž pro letošní jaro zvolíte – raději gel lak nebo barevný gel? Zdobení nebo jednoduchost? Krátké nebo dlouhé?

A nezapomeňte ani na nohy:

valentyn-pece-o-nohy

1) nohy je třeba denně mazat, ideálně po celý rok
2) kdo poslechl dobré rady své pedikérky a v zimě nehty na nohách nelakoval, bude mít výhodu. Nehty by měly být zregenerované a ozdravené
3) depilace lýtek je pro většinu žen nutná – co volíte Vy? Depilaci voskem nebo si vystačíte s žiletkou?
4) u nohou je hlavně třeba dávat si pozor na plísně. Pokud máte jakékoli podezření, hned běžte ke kožnímu lékaři. Léčba plísní je zdlouhavá a je zapotřebí trpělivost. Gelové nehty na nohy lze udělat, ale opravdu jen na ty zdravé. A tady je pak otázka, proč je dělat, když jsou nehty pěkné a zdravé? Pokud přece jen chcete, aby lak na nehtech na nohách vydržel déle, pak je dobré zvolit třeba gelový lak, který se sice vytvrzuje v UV lampě na nehty, ale velmi snadno se odstraňuje.

Takže jak to provést s tím letošním Valentýnem? Dopřejte si třeba návštěvu manikérky nebo pedikérky. A objednejte se hned, ať máte termín jistý. Anebo si udělejte čas a nehty si upravte sama. A nebojte se změny. Nikdy si nehty nelakujete? Tak to změňte a nalakujte si je třeba na sytě červenou. Nebo zelenou, když se Vám to líbí. Anebo si nechte upravit obočí a objednejte si umělé řasy.

Že nemáte nikoho, komu se chcete líbit, takže je to zbytečné? Ale vůbec ne – nejdříve se stejně musíte líbit sama sobě a teprve potom se začnou dít ty zajímavé věci. Třeba Vás najednou pozve na oběd kolega z vedlejší kanceláře. Ten, co Vás nikdy ani pořádně nepozdravil. Máte už děti? Tak to třeba u večeře ocení i Vaše pubertální dcera – „Jako dost dobrý nehty, mami“ - a to možná pak neunikne ani Vašemu manželovi. A dočkáte se květin i bez Valentýna. Důležitý je ale ten první krok. Ten za Vás nikdo jiný neudělá.

Foto: pexels.com