Kosmetika z konopí

Jedním z nejnovějších produktů, které u nás můžete zakoupit je řada biokosmetiky obsahující výtažky z konopí. Jedná se o produkty v bio kvalitě vhodné na všechny typy pokožky, šetrné k vám i k přírodě. Kosmetika z konopí využívá léčivý efekt konopí. Zahrnuje masti, krémy, emulze, balzámy, šampony apod., jejichž součástí je přírodní olej ze semen technického konopí. Tato kosmetika nemá žádné návykové nebo psychotropní účinky (bez THC).

Kosmetika z konopí

Zázračné konopí

Kosmetika z konopí velmi pomáhá především při prevenci či léčbě kožních problémů. Při mechanickém poškození kůže dokáže kosmetika z konopí podpořit přirozenou regeneraci. Napomáhá při bolestech kloubů, zad či zánětech. Konopná mast může pomoci při popáleninách nebo při různých poranění kůže. Dá se dokonce použít při opalování na slunci i v soláriu.

O konopí

  • Konopí druhu Cannabis sativa (konopí seté – bez THC) pěstovali už před tisíci lety naši předkové pro jeho blahodárné léčivé účinky a výrobu tkanin, provazů, papíru i další věci denní potřeby.
  • Oproti tomu konopí druhu Cannabis indica (konopí indické – bohaté na THC) bylo a je zneužíváno pro narkotické účely.
  • Odrůdy konopí (které se mj. používají pro výrobu kosmetiky) mají potlačeny psychoaktivní účinky, takže přípravky na jejich bázi jsou naprosto bezpečné a není třeba se obávat návykových látek a zdravotních následků – přípravky s obsahem látek z tohoto konopí mohou bez obav používat i kojenci.
  • Nechemicky extrahovaný olej ze semen technického konopí je dosud nejbohatším známým přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin, látek na bázi koenzymů Q, vitaminů i dalších složek, nezbytných pro zajištění zdravého vývoje a správných funkcí celého těla – obsahuje řadu bioaktivních látek, které působí na průběh zánětlivých kožních procesů a posilují odolnost kůže vůči vnějším dráždivým vlivům.

Bio Cannabis balzám na ruce 200ml

Bione cosmetics

Tato řada české kosmetiky nabízí hned několik produktů vhodných na všechny typy pleti. Je šetrná jak k uživatelům, tak k přírodě. Již dávno výrobci z kosmetiky odstranili všechny všeobecné nežádoucí složky, které jsou nepříznivé, jak z hlediska dermatologického, tak i ekologického. Část produktů nese označení BIO, které neobsahují žádné ropné produkty, žádné silikony, etoxyláty, parabeny ani zvířecí produkty. Je bez parfemace a bez alergenů. Obsahuje nejen konopné oleje ale i extrakt z celé zelené rostliny. Vedle nenasycených mastných kyselin, fytosterolů a fosfolipidů dodává i řadu antioxidantů, biominerálů, vitamínů, karotenoidů a chlorofilů.

Olej i extrat Cannabis jsou v lidovém léčitelství oblíbené pro své údajné protizánětlivé, antibakteriální, protialergické a regenerační vlastnosti.

Pozitivně působí na dermatitidy, atopické exzémy, lupénky, akné a opary.

Které produkty nabízíme?

Bione pleťový krém pro celou rodinu: velmi lehký a vstřebatelný krém vhodný na všechny typy pleti. Nezanechává mastný omak na pokožce a je vyroben v bio formulaci.

Bione balzám na ruce: regenerační a zvláčňující balzám na ruce pro celou rodinu. Středně tučný, výživný a hydratační s univerzálním použitím pro všechny typy pokožky v bio kvalitě.

Bione bylinný balzám s kostivalem a kaštanem koňským: lehký balzám na unavené tělo s univerzálním použitím k relaxační a uvolňovací masáži pokožky v oblastech kloubů a na unavené těžké nohy.

Bione rostlinná toaletní vazelína: vazelína se zvláčňujícím mandlovým olejem a cenným bambuckým máslem. Vyrobena v bioformulaci.