S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Kokosový olej

Olej s mnoha možnostmi použití

Kokosový olej má díky svým unikátním vlastnostem různé spektrum použití a jeho typicky hustá konzistence se při teplotě okolo 24°C mění na tekutou. Má výborné hydratační a protizánětlivé vlastnosti, navíc příjemně voní.

kokosovy-olej

Dá se použít místo tělového mléka nebo jako krém na obličej, protože pleť hezky zvláční, zjemní a hydratuje. Je vhodný i na velmi suchá místa, jako jsou paty a lokty, a nejlepší je vmasírovat ho do pokožky ihned po koupeli. Někdo ho dokonce využívá i místo odličovadla, stačí nanést pár kapek na navlhčený odličovací tampónek.  Díky svým protizánětlivým účinkům urychluje léčbu akné a hojení jizviček po něm. Použít ho můžete i k přípravě domácího zábalu na vlasy, kterým dodává sílu a lesk, při častějším používání si poradí i s lupy. Jeho účinku a příjemné osvěžující vůně si můžete užít samozřejmě i při domácích masážích.

kokosovy-olej-na-masaz

V létě se dá kokosový olej také výborně využít jako krém po opalování, pleť chrání a blokuje negativní vliv UV záření, navíc je 100% přírodní. Je ideální pro suchou a citlivou pokožku, v zimě chrání pleť i rty před mrazem.

Využíván bývá samozřejmě i v kuchyni, kde spolehlivě nahradí jakýkoliv olej. Kromě jiného je ale perfektní při hubnutí, protože zrychluje metabolismus a déle se tráví, takže uvolňuje energii postupně.

kokosovy-olej-v-kuchyni

U nás si můžete koupit Bio kokosový olej od značky Saloos, který neobsahuje žádné konzervační ani syntetické látky.