Když chybí hodina, spoléháme na rychlovky

Tak se nám letos ta zima nějak nechce vzdát. Sluníčko už sice svítí, ale teploty jsou pořád mrazivé. A aby toho nebylo málo, ještě se nám bude měnit čas. A pro většinu lidí k horšímu. I když na všem bychom měli hledat spíše to pozitivní. Třeba to, že si užijeme více světla. Ta hodina nám ale v neděli, a možná i celý první týden po změně, bude tak trochu chybět. 

Tento rok posouváme čas dopředu v noci ze soboty na neděli 25. března. Ve 2 hodiny ráno tak už budou 3. Vyspíme se tedy o hodinu méně a možná nám ta hodina bude chybět. Možná je to právě ta hodina, kterou obvykle věnujeme úpravě nehtů. Jenže co naděláme? Věděli jste, že změna času na ten letní byla poprvé zavedena už za první světové války - v roce 1916? Z historie vyplývá, že se s těmi časy tak trochu experimentovalo, nicméně od 80.let minulého století, tj. ještě od dob Československa, ke změnám času ze zimního na letní dochází už pravidelně. Jen jsme se ještě přizpůsobili Evropské Unii a namísto v září přecházíme na zimní čas až v říjnu. Možná jste zaregistrovali, že nedávno dokonce proběhla diskuse, zda by Evropská Unie neměla přistoupit ke zrušení střídání časů a zavést pouze jeden. Evropský parlament to letos v únoru projednával, ale k žádnému závěru prozatím nedošel. Změna iniciována je, ale má hodně zastánců i odpůrců, takže diskuse se v Bruselu povede jistě ještě velmi dlouho. 

Richard Müller ví dávno, že "Štěstí je krásná věc"

Tento týden je vůbec takový pestrý. Prožili jsme první jarní den - i když někde ještě na sněhu. Jarní rovnodennost nastala letos 20. března. A v ten samý den jsme oslavili Mezinárodní den štěstí. Ten vyhlásila Organizace spojených národů (OSN) v roce 2012. Podle Valného shromáždění OSN je snaha o štěstí základním lidským cílem, a proto by všechny vlády měly pečovat o štěstí svých obyvatel a nehodnotit pokrok pouze na základě ekonomických ukazatelů. Letos se na prvním místě ve šťastných národech umístili Finové, což hodně naštvalo Dány, kteří si do letošního roku mysleli, že právě oni mají ten pravý recept na to, jak být šťastný - jistě jste už slyšeli o stylu Hygge nebo Lykke. Pokud ne, jistě o těchto slovech v budoucnu uslyšíte. A možná se budete divit, že ke štěstí nám podle Dánů postačí mj. teplé ponožky, teplá huňatá deka, oheň v krbu a všude zapálené svíčky!

Když hodina chybí, nastává čas na rychlovky

Pokud tedy patříte k těm, kterým v neděli ta hodina bude chybět, zkuste některé naše tipy na rychlovky v úpravě nehtů. Namísto sáhodlouhých úprav se tento víkend soustřeďte na rychlou a efektivní finální úpravu.

K rychlé úpravě přírodních nehtů využijte nabídku laků na nehty. Nehty pouze zapilujeme, upravíme kůžičky a nalakujeme lakem na nehty. Vybíráme samozřejmě jarní veselé barvy! Aby lak déle vydržel, použijeme ještě vrchní lak - Top coat. A máme hotovo. 

93rocklacjpg-3850

Gelové nehty upravíme pilníkem, zatlačíme kůžičky, naneseme barevný gel lak -  třeba Rocklac - a vytvrdíme v UV/LED lampě. Případně můžeme aplikovat Vrchni finish gel pro vyšší lesk a po vytvrzení v UV/LED lampě máme opět hotovo. V nabídce Rocklac je velká spousta jarních barev pro trendy gelové nehty - vyberete si? 

Chybí Vám inspirace? Tu pravou pro první jarní týden jistě najdete v naší fotogalerii jarních gelových nehtů