S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Gel lak postup

Gel lak? Ještě jste o něm neslyšely? Uvidíte, že vás tato báječná novinka nadchne. Je velmi efektním spojením laku na nehty a gelu. Jestli se vám líbí krásně upravené ruce s dokonalými nehty, ale nechcete používat nehty umělé, zvolte právě gel lak. Gel lak doma dokáže snadno a rychle vykouzlit stejně krásný výsledek, jako zkušená manikérka v salónu. Výhodou této metody je také její trvanlivost. Takto upravené nehty jsou pevné a hlavně se jejich povrch na rozdíl od obvyklých laků na nehty neolupuje. Barvy jsou syté, velmi hluboké, neblednou a povrch nehtu je perfektně hladký. Ruce zkrátka vypadají dokonale, moderně a svěže. Výhodou je také široká barevná škála, ze které si můžete vybírat. Tak neváhejte a podívejte se na ty nejlepší gel laky, které jsme pro Vás připravili https://www.nehtik.cz/gel-laky/

gel-lak-postup-lakovani

Gel lak postup - Jak na to

Použití gel laku není nijak složité a určitě ho hravě zvládnete. Můžete si udělat třeba „holčičí dýchánek“ a pustit se do toho. Možná se vám pro začátek bude hodit pár rad.

Co si připravit
• pomerančové dřívko pro úpravu nehtové kůžičky (můžete použít také změkčovač kůžičky)
• pilníky
• brusný blok
• čistič nehtů
• prostředek pro lepší přilnavost - Primer, Bonder...
• barevné gel laky podle výběru
• podkladový gel lak
• vrchní gel lak
• odstraňovač gel laku
• zdobící materiál
• dezinfekci
• LED nebo UV lampu
• polštářky z buničiny
• výživu na nehty (olejíček) k ošetření po odstranění gel laku

Příprava před nanášením gel laku

Prvním krokem by vždy měla být perfektní příprava nehtů. Kvalitní manikůra vám pak usnadní práci a podpoří celkově dokonalý vzhled nehtů po nanesení gel laku. Samozřejmostí při manikůře je dezinfekce rukou i nástrojů, ale to určitě víte :-)
Začneme zapilováním nehtů do potřebného tvaru a úpravou nehtových kůžiček. Použít můžeme buď pomerančové dřívko nebo tak zvané kopýtko. S kůžičkami bychom měli jednat opatrně, tak abychom si nevytvořili nevzhledné „záděry.“ To by nám pak pokazilo celkový dojem. Proto kůžičky jen zatlačíme, případně je odstraníme pomocí speciálních kleštiček nebo ořezávače. Pokud se nám zdá kůžička příliš tvrdá, můžeme před jejím odstraněním použít speciální změkčovač. Po odstranění kůžiček nehtovou ploténku na povrchu jemně zdrsníme. K tomu můžeme použít buď jemný pilník nebo speciální blok. Následně nehty očistíme a odmastíme pomocí cleaneru. Pak použijeme Primer, pro lepší přilnavost gel laku. Díky těmto úpravám nám gel lak lépe přilne a bude na nehtech dlouho držet.

gel-lak-postup-kuzicka

Aplikace Gel laku

Tímto máme hotovu přípravu rukou i nehtů a můžeme začít s jejich „zkrášlováním.“
Prvním krokem je nanesení podkladu - podkladové báze (nezapomeňte obsah lahvičky protřepat). Tuto bázi bychom měly nanášet pouze v tenoulinké vrstvě. Pro dokonalý vzhled budeme všechny použité vrstvy nanášet asi 1 mm od nehtového lůžka. Nehty potažené bází vytvrdíme pomocí lampy. Délka vytvrzení závisí na typu vaší lampy. Po vytvrzení můžeme začít s nanášením tenké vrstvy oblíbené barvy. Nezapomeňte lak opět vytvrdit. Pokud si rády nehty zdobíte kamínky, samolepkami, glitry, zdobící páskou nebo třeba malbou, nyní je ten pravý čas. Použijte vybranou techniku zdobení, kterou už zbývá jen překrýt tenkou finální vrchní vrstvou gel laku. Teď už jen nehty naposledy vytvrdíme a máme hotovo. Na nehtech se při vytvrzení může objevit lehký výpotek, který setřeme pomocí čističe nehtů a buničiny. Výpotek setřeme až po dokončení nehtů, nestíráme mezi jednotlivými vrstvami.
Povedlo se? Pokud ano, máte teď nehty v některé z úžasných barviček s perfektně hladkým a vysoce lesklým povrchem.

Jak odstranit gel lak

Práce s gel laky je jednoduchá a proto se nemusíte bát ani jejich odstranění. Jemným pilníkem nebo blokem zlehka narušíme povrch laku. Teď už jen stačí použít speciální odstraňovač gel laku, který naneseme na polštářek nebo tampón a přiložíme na zdrsněný povrch laku. Jednotlivé nehty s polštářky ovineme alobalovou fólií a počkáme 10 minut. Díky zdrsnění nám odstraňovač snadno pronikne všemi vrstvami, které se tak změkčí a půjdou lehce odstranit. Po sundání alobalu lak jen opatrně seškrábneme pomocí pomerančového dřívka. Pokud nám na nehtech zůstaly drobounké zbytky laku, můžeme je pilníkem dočistit. Tak a máme nehty zase připraveny k dalšímu tvoření:-)

Jak dlouho vydrží gel lak

Jednou z výhod gel laků je jejich dlouhá trvanlivost v kombinaci s perfektním vzhledem. Gel lak vydrží na vašich nehtech 2-3 týdny. Nehty budou po celou dobu vypadat jako čerstvě upravené. Nebudou se olupovat a jejich povrch bude hladký, bez nevzhledných škrábanců. Někteří výrobci uvádějí trvanlivost gel laku dokonce až 5 týdnů. Samozřejmě záleží také na typu práce a aktivitách, které s těmito nehty podnikáte.

Gel lak ombre

Nehty upraveny touto technikou vypadají velmi zajímavě a určitě s nimi budete mít úspěch. Jedná se o stínování tón v tónu nebo v různých barvách, které vytvářejí hezky duhové přechody. Tato technika vypadá velmi náročně, ale není až tak složitá a určitě ji při troše šikovnosti doma snadno zvládnete. Podrobnosti o této technice vám přinášíma v dalším článku Postup na ombre nehty.Pokud vás gel lak láká, vyzkoušejte ho a přivítejte jaro ve svěžích barvách:-)