Jak na Ombre nehty postup

Máme pro vás návod, jak jednoduše zvládnout ombre manikúru

S blížícím se létem máme obvykle mnoho plánů, ke kterým náleží i snaha více či méně zapracovat na úpravě svého zevnějšku a k tomu nepochybně patří i krásné nehty. Velké oblibě se těší styl zvaný ombre, tedy barevný přechod, který vám zajistí nejen dokonalou nehtovou vizitku, ale i obdivné pohledy okolí.
Co si představit pod pojmem ombre manikúra?
Pod touto módní manikúrou s přechodem si představte krásně upravené nehty, jejichž kouzlo spočívá v technice zvané stínování. Nejlepšího výsledku lze dosáhnout, když se zvolí kombinace tří podobných barev, které mají trochu rozdílný odstín. Díky tomu, že jedna barva doslova splývá v druhou, lze na nehtech vytvořit dokonalé mistrovské umění. Barevné fantazii se přitom meze nekladou, takže ať je zvolena například kombinace odstínů modré, červené, nebo jemně růžové, rozhodně dotyčná dáma bude za hvězdu. Ombre manikúra může mít lesklý povrch, ale není chybou zvolit matný, obě varianty totiž vypadají skvěle.

Co budete na Ombre nehty potřebovat?

I když Ombre vypadá složitě, můžete nám věřit, že s dávkou trpělivosti a trochou šikovnosti, ho zvládnete. Důležité je si připravit:

 

Postup Ombre nehty s laky

Základem a současně prvním krokem je úprava nehtových kůžiček. Pak nehty nalakujte podkladovým lakem a nechte pořádně zaschnout. Na připravenou houbičku naneste vedle sebe barvy od nejsvětlejší po nejtmavší. Potom opatrně a rychle přikládejte houbičku s laky k nehtu. Když se vám barva bude dostávat i na kůži kolem nehtů, tak nezoufejte, je to úplně normální. Barvy nechte zaschnout a nehty přelakujte bezbarvým lakem. V samotném závěru je čas na odstranění laku, který se vám dostal na kůžičku, k tomu můžete použít vatové tyčinky a odlakovač.

Jak na ombre manikúru s gel laky?

Právě gelové laky jsou nejen na styl ombre ideální, protože jsou mnohem odolnější, dlouho vydrží a jejich aplikace není nijak složitá. K aplikaci vám stačí pouze přilnavač gelu, který necháte na vzduchu zaschnout 1 minutu, pak nanesete na nehet podkladovou bázi, kterou vytvrdíte v UV/LED lampě po dobu 30 vteřin. Dál už postupujete jako u klasických laků, na houbičku nanesete gel laky ve vybraných odstínech a budete přikládat k nehtům. Hned poté necháte vytvrdit a v závěru přelakujete topem, který nehtům dodá potřebný lesk a necháte vytvrdnout v lampě. Nezapomeňte nakonec odstranit lak, který vám ulpěl na kůžičce.
Ombre manikúru můžete doplnit kamínky, třpytkami nebo perlami, vše záleží na vašich představách. Tak jako tak, výsledek bude určitě okouzlující a co je hlavní, bude odrazem vaší snahy, a to je ta největší odměna.

Zdroj fotografii: pinterest.com