Vánoční zdobení nehtů

Vánoce už se kvapem blíží a většina žen kromě cukroví a příprav vánoční výzdoby přemýšlí, jak zkrášlit sebe, aby byly pod vánoční stromeček krásné. Možností, jak zkrášlit naše nehty je nepřeberné množství. My jsme se rozhodli dát vám pár tipů, které hravě zvládne každá žena bez návštěvy salonu. Na vánočních nehtech by určitě neměla chybět červená, bílá, zlatá, stříbrná či zelená barva. Hitem letošní zimy je také bordó, kterou můžete doplnit glitry nebo razítky.

 

RAZÍTKOVÁNÍ
Pravděpodobně už jste někdy slyšely o razítkování. Jedná se o jednoduchý, ale velice efektivní způsob zdobení, který vám vytvoří pravidelné obrazce a motivy během chvilky. Razítkování můžeme použít ke zkrášlení gelových, akrylových nebo přírodních nehtů. Nehty s motivy vánočních vloček, stromečků a dárečků jsou samozřejmostí v čase Vánoc.

Postup na razítkování:

Nehty upravené do požadovaného tvaru a odmaštěné odlakovačem, nalakujeme kontrastním lakem, na který budeme tisknout vybraný motiv (např. červený podklad a černý nebo bílý motiv razítka).

Nalakujeme si nejprve jednu ruku podkladovým lakem a necháme dobře zaschnout.

Poté námi vybranou razítkovací destičku odmastíme odlakovačem, následně destičku přetřeme razítkovacím lakem (Konad). Přebytečný lak setřeme stěrkou, lak zůstane pouze ve vyrytém motivu.

Lak přeneseme na tiskátko kolébavým pohybem, ale netlačíme. Jakmile je motiv na tiskátku, otiskneme jej na nehty opět kolébavým pohybem. Po každém obtisknutí očistíme destičku odlakovačem. Na závěr po zaschnutí laku, nehty přetřeme top coatem pro zafixování našeho díla a dodání lesku.

 

GLITRY (TŘPYTKY)
Nehty ozdobené glitry jsou klasika, která nikdy neomrzí stejně jako červené nehty. Toto zdobení rozzáří jakoukoliv nehtovou modeláž a dodá patřičný luxus. Glitry jsou v různých velikostech a v široké škále barev. Ideální volba jak si vytvořit krásnou vánoční manikúru.
Glitry opět můžeme použít na přírodní, gelové i akrylové nehty.Postup na aplikaci glitrů:

Na celou plochu nehtů
Pokud chceme mít celý nehet třpytivý, ponoříme vymodelované nehty stavěcím gelem (s výpotkem) do kelímku s třpytkami. Přebytečné třpytky opatrně oprášíme oprašovacím štětcem. A na závěr přetřeme vrchním UV gelem a vytvrdíme v UV/LED lampě.

Třpytivé ornamenty na nehtech
S pomocí třpytek a čirého gelu můžeme nehty ozdobit ornamenty.
Na vymodelovaný nehet naneseme štětcem čirý modelovací gel do požadovaného tvaru a následně posypeme glitry pomocí např. kovového zatlačovače nebo pomerančového dřívka.
Další možnost je namočit štětec do čirého modelovacího gelu a následně do třpytek, které poté nanášíme do vytvořeného motivu. Jakmile máme na nehtech požadované množství glitrů, upravíme pomerančovým dřívkem kontury našeho vzoru. Následně vytvrdíme v UV/LED lampě. Po vytvrzení oprášíme zbytek třpytek a plochu, na které máme nanesené třpytky, zafixujeme čirým stavěcím gelem a opět vytvrdíme v UV/LED lampě. Přebytečný gel obrousíme, abychom sjednotily povrch nehtu. Na závěr přetřeme vrchním UV gelem pro lesk a opět vytvrdíme v lampě.

 

VÁNOČNÍ SAMOLEPKY
Samolepky jsou dalším zdobení, které není časově náročné a zvládne jej každý. Samolepky nabízí širokou škálu motivů například: Vánoce, květiny, ovoce, zvířata nebo různé ornamenty. Každé balení samolepek obsahuje více motivů. Jelikož jsou oblíbené i kamínky, jsou k dostání i samolepky s třpytivými kamínky.Postup na aplikaci samolepek na nehty:

Nálepky je možné nalepit na přírodní, gelové či akrylové nehty. Aplikace je velmi jednoduchá.
Důležité je nehty dobře odmastit, aby samolepky lépe držely a neodchlipovaly se.
Po nalepení stačí vybraný motiv samolepky přelakovat bezbarvým vrchním lakem.

 

VÁNOČNÍ VODOLEPKY
S vodolepkami se pravděpodobně už setkala většina žen při zdobení velikonočních vajíček. Tento způsob zdobení nehtů je stejně jako samolepky velmi jednoduchý a vykouzlí vám krásné nehty bez velké investice do dalších produktů nehtové kosmetiky.

Postup na aplikaci vodolepek:
Z platíčka vodolepek vystřihneme zvolený motiv a ponoříme přibližně na dvacet vteřin do misky s vlažnou vodou. Poté motiv vytáhneme pomocí pinzety. Z vybraného motivu vodolepky opatrně odstraníme podkladový papír, který jde po namočení ve vlažné vodě snadno sloupnout. Obtisk si přiložíme na nehet a lehce osušíme. Pro zafixování použijeme bezbarvý vrchní lak nebo gel. A máme hotovo.