Pilník, nezbytná součást v manikúře každé ženy.

Pilník je nezbytná součást péče o nehty, kterou najdete v manikúře každé ženy.

Vybírat můžete z velkého množství tvarů, barev, materiálů a hlavně hrubostí. Spousta z nás neví jaký pilník zvolit pro své nehty, proto jsme se rozhodli Vám tuto manikurní pomůcku trochu přiblížit. Podíváme se společně na nejčastěji nabízené pilníky a jejich hrubosti.

Pokud si zvažujete koupi pilníku, budete vybírat z těchto možností: papírový pilník, skleněný nebo kovový.

 pilniky-na-nehty

Papírové pilníky na nehty

Nejrozšířenější a nejoblíbenější jsou bezesporu pilníky papírové. Důvodem je nízká pořizovací cena a velký výběr tvarů a hrubostí. Zakoupit můžete pilníky rovné, zahnuté (banán), úzké, široké, zúžené či půlměsíc, které seženete v těchto hrubostech 60, 80, 100, 150, 180, 240, 320. Čím vyšší číslo pilníku, tím jemnější je jeho plocha. Na přírodní nehty vždy používejte pouze pilníky o hrubosti 180 nebo 240, které nehty šetrně zpilují do požadovaného tvaru a nebudou se třepit. Pokud máte gelové nebo akrylové nehty, budete potřebovat pilník o vyšší hrubosti, které dokáže zapilovat pevnější materiál a na to jsou ideální pilníky o hrubosti 60,80 nebo 100. Při odstraňování gelu nebo akrylu si dejte pozor, abyste zpilovala jen materiál, ne nehet.

V salonech většina manikérek využívá pilníky neutrálních barev, převážně bílé nebo šedé, ale pokud byste měla zájem o pilník s potiskem, najdete i květinové motivy, s drahokamy atd.

Smirkové pilníky nemají sice takovou životnost jako například skleněné, ale vynahradí vám to již zmíněnou nizkou pořizovací cenou.

Kovové pilníky na nehty

Kovové pilníky už postupně ustupují do pozadí díky oblíbenosti pilníku skleněnému. Důvodem je trvanlivost brusné plochy, která poměrně rychle začne ztrácet svoji původní hrubost, a opadají postupně kovová zrna z brusné plochy. Pokud byste chtěla si vybírat z tvarů jako v případě papírového pilníku, tak pravděpodobně zjistíte, že tento druh pilníku je nejčastěji vyráběn do zúžené špičky. Pro domácí použití je však pilník vyhovující, navíc jej můžete snadno očistit dezinfekcí na nástroje.

pilnik-na-nehty-kovovy-m

 dezinfekce-na-nastroje-se-sprejem-200-ml-tasha

Skleněné pilníky na nehty

Skleněné pilníky jsou velice oblíbené hlavně na domácí použití nebo jako pomocník do kabelky na cesty.Tyto pilníky jsou vyrobeny pro přírodní nehty, mají nejjemnější brusnou plochu, která nehty šetrně zapiluje. Nehty upravené skleněným pilníkem se netřepí a nelámou. Pilník je díky materiálu, ze kterého je vyroben snadno vyčistíte a vydezinfikujete. Navíc skleněné pilníky vypadají velice luxusně, tudíž se mohou stát i vašim užitečným doplňkem. Na trhu jsou k dostání barevné skleněné pilníky, pilníky s krystaly Swarovski, s motivy květin či ornamenty, ale také je možné nechat si vyrobit skleněné pilníky s logem.

enii-nails-skleneny-obloukovy-detsky-pilnik

Nyní můžete na trhu zakoupit i skleněné pilníky s drážkou, díky kterým vypilujete nehet do požadovaného tvaru a velikosti během chvilky.

A pedikérky určitě ocení skleněné pedikúrní škrabky, které mají dlouhou životnost a opět se snadno dezinfikují.

Leštičky a bloky

Velmi užitečné v péči o nehty jsou také různé leštičky, bloky, buffery.

Používají se nejen pro úpravu přírodních nehtů, ale i při nehtové modeláži např. pro zdrsnění nehtového lůžka.

Uložit