Laky na nehty

Laky na nehty jsou skvělým doplňkem k make-upu nebo rovnou k celému outfitu. Mnoho žen si ani neumí představit vyjít ven na ulici bez nalakovaných nehtů. Pro někoho jsou laky na nehty dokonce koníčkem a střídání barev a vzorů ho zkrátka baví. Ne všichni ale ví, jaké jsou základní typy laků, k čemu jsou vlastně dobré a jak by se měly správně používat.

IMG_20160802_123732

Aplikace laku na nehty

Před aplikací laku by měly být nehty důkladně umyté, vyčištěné a suché, aby se lak neloupal a úplně přilnul. Pro zpevnění a zarovnání nehtu využijte také podkladový lak na nehty. Dobré je nanést dvě vrstvy krycího laku, čímž se zlepší finální vzhled nalakovaných nehtů. Lak nejlépe rozprostřete třemi plynulými tahy od kořene nehtu ke špičce. Nechte volně zaschnout, popřípadě můžete použít některý z urychlovačů schnutí. Pro delší životnost nalakovaných nehtů na závěr přetřete vrchním lakem.

Podkladové laky

Podkladový lak nehty vyživuje a pomáhá jim se regenerovat, pro suché a třepící se nehty je tedy nezbytný. Také slouží k lepšímu přilnutí krycího laku a vyplňuje rýhy, které mohou rušit dojem dokonale upravených nehtů. Podkladový lak také zajistí perfektní odlakování, kdy na nehtech nezůstanou barevné skvrny, či zbytky pigmentu. Spolu s vrchním lakem prodlužuje trvanlivost lakování.

51421

Vrchní laky

Pokud chcete, aby vaše nehtová modeláž měla delší životnost a krásný lesk použijte na závěr vrchní lak – top coat, který na vašich nehtech vytvoří lesk nebo barvu naopak zmatní. Existují také vrchní laky, které vytvoří gelový vzhled, používají se v kombinaci se speciálním barevným lakem a nemusí se vytvrzovat v UV lampě. Některé vrchní laky dokonce svítí pod UV světlem nebo urychlují schnutí, nejdůležitější však je, že nalakované nehty chrání a prodlužuje jejich životnost.

tasha-top-coat-bio-15-ml-vrchni-lak-s-obsahem-pryskyrice-na-prirodni-nehty

Gel lak

Gel lak se stejně jako klasický lak nanáší na přírodní nehty. Výhodou gel laku je především výdrž a pevnost gelu, vaše nehty může zdobit až tři týdny. Oproti klasickému gelu ho však můžete snadno odstranit, stačí k tomu pilník a odstraňovač (například kosmetický aceton). Gel lak se nanáší štětečkem v jedné nebo dvou slabých vrstvách a nechá se vytvrdit v UV nebo LED lampě.

gel-lak-11-ml-tender-rose-nude-3321

Zdobící pera

Zdobící pero na nehty je oblíbeným pomocníkem při zdobení nehtů. Můžete jej použít na nehty gelové, akrylové, i přírodní. Pero vytváří pouze tenkou linii a manipulace s ním je jednoduchá, a tak můžete vytvářet nejrůznější motivy snadno a rychle. Vybírat můžete z několika barev.

_vyr_1922ei-11-ndep03

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.