S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Velikonoční gelové nehty

Velikonoční nehty jsou nejroztomilejší z ostatních jarních vzorů. Existuje mnoho různých způsobů, metod i motivů zdobení nehtů, které jsou populární pro Velikonoční období. Pro vaši inspiraci jsme některé vybrali. Ale nebojte se, je mezi nimi spousta návrhů, které snadno zvládne každá dívka.

 

Jemné velikonoční gelové nehty v pastelových barvách

Velikonoční gelové nehty postup krok za krokem

Několik rozpracovaných postupů na malování velikonočních vzorů. Vyzkoušejte si nazdobit své nehty velikonočními motivy.

Inspirace pro Velikonoční gelové nehty

Pro každý den ze Svatého Velikonočního týdne je tu několik nápadů.

Květná neděle - příjezd Ježíše do Jeruzaléma - začíná Svatý týden. Víte, proč květná? Podle palmových ratolestí, kterými lidé Ježíše vítali - u nás je nahrazujeme obvykle "kočičkami". 

Modré pondělí - nenáboženský název vycházející z lidových tradic - je to poslední masopustní pondělí. Název Modré pondělí je pravděpodobně odvozen od látky, která se ten den vyvěšovala v kostele. V tento den by se nemělo pracovat ani nic dělat.

Žluté nebo šedé úterý - nenáboženský název vycházející z lidových tradic - v domácnostech se obvykle uklízí

 

Škaredá nebo sazometná středa - nenáboženský název vycházející z lidových tradic - ten den se uklízelo, vymetaly se saze z komínů

Zelený čtvrtek - připomenutí poslední večeře Ježíše - je zdravé jíst něco zeleného, aby byl člověk zdravý po celý následující rok. Řílá se, že kdo se tento den ráno omyje ranní rosou, ten má pevné zdraví (a jistě i krásu) na následující rok rovněž zajištěno.

Velký pátek - připomínáme si den umučení Ježíše - pro křesťany to znamená přísný půst. Na Velký pátek se podle tradice otevírá země a vydává své poklady. V tento den se nemá nic půjčovat, ale ani darovat nebo prodávat. Na Velký pátek se nemá prát prádlo.

Bílá sobota - den pohřbení Ježíše a následně zmrtvýchvstání - v domácnostech se uklízí, pečou se mazance a velikonoční beránci, zdobí se vajíčka a také pletou pomlázky

 

Velikonoční neděle - Boží Hod Velikonoční - připomínáme si vzkříšení Ježíše a konec Svatého týdne

Velikonoční pondělí - Červené pondělí - pomlázka, velikonoční hodování - nenáboženská lidová tradice

Vyberte si červený gel lak

 

 zdroj: pinterest.com