Modeláž nehtů

Co je vlastně modeláž nehtů?

Modeláž nehtů je prodloužení vlastního nehtu. Nehty můžeme prodloužit pomocí tipu, což je umělý nehet nebo pomocí šablon . Tip se přilepí na vlastní nehet speciálním lepidlem a poté se nanáší materiál. Šablony se vloží pod vlastní nehet, je potřeba mít alespoň 1mm délky přesah. Šablona se přilepí samolepící plochou a následně je také možné pokračovat v modeláži.

Materiály pro modeláž nehtů

Pro modeláž nehtů jsou nejvíce oblíbené materiály akryl na nehty a UV gely na nehty. Akrylové nehty jsou velmi pevné a tvrdé. Pro modeláž nehtů akrylem je potřeba akrylový pudr a tvrdící tekutina (liquid). Štětec nejprve namočíte do liquidu, potom naberete malé množství akrylového pudru a následně nanášíte materiál na předem připravený nehet a modelujete tvar a délku. Návod na modeláž nehtů akrylem zde. Při modeláži nehtů UV gely se nejprve nanáší podkladový UV gel, modelovací UV gel a vrchní UV gel např.: lesklý Top Shine. Modelovat můžete i jednofázovými UV gely. Na všechny vrstvy modelovaného nehtu pak použijete stejný UV gel. Každou vrstvu UV gelu je před nanesením další vrstvy potřeba vytvrdit v UV lampě. Gelové nehty jsou pevné a pružné. Velké zjednodušení a zrychlení modeláže nehtů přináší UV gel laky. Jde o UV gel v lahvičce se štětečkem, který se nanáší podobně jako klasické laky na nehty. Jen je potřeba vytvrdit v UV, novější v LED lampě. Návod na modeláž nehtů gelem zde.

Důvody pro modeláž nehtů

Kromě estetických důvodů může modeláž nehtů sloužit také ke zpevnění přírodních nehtů, bez prodloužení. To může být vhodné ze zdravotních důvodů, pokud máte slabé nehty, z pracovních důvodů pokud nehty namáháte např.: kadeřnice, servírka, práce v zahradnictví, ale i psaní na počítači.

Akrylové i gelové nehty vyžadují více opatrnosti při manipulaci, dávejte pozor především na:

- věci berte do ruky plochou prstů (bříšky), ne špičkami nehtů
- při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří využijte klouby prstů
- otevírání dveří u auta, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty, údržba auta, odstraňování námrazy
- splachování veřejných toalet, kde chybí klobouček splachovadla použijte např.: rtěnku
- mráz v zimním období, noste dostatečně teplé rukavice, hmota namrzá a stává se křehčí
- v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

Nehty stále rostou a proto je nutné modeláž pravidelně doplňovat. Jak na doplnění gelových nehtů.