S kódem "maj2024" máte 1. Máj s 20% slevou!! 🌷 Oslavte měsíc lásky a udělejte si radost!

Jaké vybavení na nehty s sebou berete na cesty?

Ruku na srdce. Na zasloužené dovolené v zahraničí si chceme odpočinout a nechceme myslet na problémy. A tak jim pokud možno předcházíme. Pokud se týká nehtů, jaké s sebou berete věci? Spoléháte jen na sebe nebo na místní salony? Co s ulomeným nehtem, který kazí celkový dojem a jako "na potvoru" se zlomí už při cestě na dovolenou? Pojďme si v posledních teplých dnech letošního léta ještě jednou připomenout dovolenou. 

 

Někdo to řeší, někdo ne. Dnes to bude pro ty z vás, které nehty řeší i na dovolené. Záleží na tom, kam se na dovolenou vypravíme, to je jasné. Pod stanem nebo někde na skále asi nehty řešit nebudeme. Na dovolené u moře, v pěkném hotelovém rezortu, na pláži nebo u bazénu to možná většina z vás řešit bude. A to nemluvíme o pracovní zahraniční cestě - tam by zlomený nehet nebo odloupnutý lak na nehty opravdu byl problém. Jak se připravit na dovolenou jsme už před prázdninami řešili. Teď je to spíše takové ohlédnutí, co jsme s sebou na dovolené měli a co považujeme za důležité, co za zbytečné a třeba najdete i nějaké užitečné tipy. A hlavně opravdové zkušenosti našich zákaznic.

Letni_gelove_nehty_5

Záleží na tom, do jak civilizované země na dovolenou jedeme a jak jsme odvážné. Jedna naše zákaznice nám třeba vyprávěla, že pobývala nějakou dobu v Albánii a vydala se tam v Tiraně - hlavním městě - do nehtového studia na doplnění gelových nehtů. Bez jakékoli znalosti albánštiny. V salonu prý skoro vůbec nemluvili anglicky, ani jinou řečí, kterou by ona hovořila, a tak se s nehtařkou musela domluvit "rukama nohama", nicméně, prý to dopadlo dobře. Cena doplnění jí vyšla asi na 500 Kč.

Další zákaznice při cestě do USA také vyzkoušela místní salon. Po cestě na dovolenou se jí zlomil gelový nehet už na letišti - když si brala kufr z pásu. Na nehtech měla gelovou Francii - samozřejmě před cestou úplně novou. Když docestovala do USA, rozhodla se vyhledat salon. Hledala takový, kde by dělali nehty gelové. V USA ale dělají povětšinou nehty akrylové, takže v celém městě nakonec sehnala jeden salon, kde jí udělali nový nehet nakonec stejně akrylový, a ten pokryli gelem. Nehet ale bez problémů vydržel celý pobyt, takže zákaznice byla nakonec spokojena. Cena za opravu jednoho nehtu ale byla dost vysoká - v přepočtu asi 220 Kč (včetně dýška). Pro příště si prý raději vezme základní výbavu s sebou :-)

Co si s sebou vzít na dovolenou?
 

Další naše zákaznice - domácí nehtařka - si s sebou na dovolenou vždy bere menší kosmetickou taštičku, ve které má jeden hrubý pilník, jeden jemný pilník, Nail prep, přilnávač gelu a dva gel laky barevné + jeden vrchní top gel. Vše bezvýpotkové. A k tomu přenosnou UV lampu - "v baterce" nebo malou UV lampu - podle toho, kolik je v kufru místa. To celé nezabere skoro žádné místo, neváží to moc a ještě prý to potěší spolucestující kamarádky a kolegyně, protože nehtařka po ruce je na dovolené prý velmi vítána :-)

Nailee_One_step

Jak vám drží nehty na dovolené?

 

Podle našich zkušeností gelové nehty na dovolené obvykle drží velmi dobře - i proto, že na dovolené obvykle neprovádíme např. domácí práce. Nehty ale trpí například tím, že je koupeme v moři nebo bazénu - jsou ve vodě mnohem déle, než jsme zvyklé. A tady je třeba dávat pozor, aby se neodchlipovaly. Pokud trávíme dovolenou u moře a stavíme s dětmi hrady z písku, jemný písek nám nehty také obrousí. Týká se to i nehtů na nohách. Na dovolené chodíme obvykle naboso a třeba v teniskách nebo balerínkách se lak na nehty velmi rychle odlupuje - odírá se. Takže na dovolenou doporučujeme použít gel lak, protože drží mnohem lépe, než lak na nehty.

Lak na nehty je ale jednoznačná jistota. Přece jen je nenáročný na aplikaci i na odstranění. Nezabere skoro žádné místo. Takže ze zkušeností od našich zákaznic je znát, že asi nejvíce si s sebou berou na dovolenou laky na nehty a malé balení odlakovače - třeba cestovní s houbičkou. A jednorázové papírové pilníky.

 

A co depilace?

Depilace se na cestách obvykle řeší jednorázově, a to žiletkami (jednorázovými holítky), případně depilačními krémy. Máte to taky tak?

krasne-nohy-po-depilaci

A co jste vlastně s sebou (pokud se nehtů týká) letos měli na dovolené? Pro ty z vás, které se na dovolenou třeba ještě chystají malé shrnutí:

Co tedy s sebou vzít?

Jistota je lak na nehty + jednorázový pilník + malý odlakovač.

Pro ty zdatnější malé nehtařské vybavení - tj. gel lak bezvýpotkový, vrchní lak bezvýpotkový, nail prep a přilnávač gelu, mini UV lampa a pilník. To vše se vejde do malé kosmetické taštičky. Využijete na ruce i na nohy. A přibalte si třeba veganský hydratační krém benecos - využijete také na ruce i nohy. Pokud je používáte, nezapomeňte na žiletku - jednorázová holítka.

My v Nehtíku vám přejeme slunečné poslední dny letošního léta!