Domácí péče o ruce a nehty

Dnes se budeme věnovat tématu správné péče o ruce a nehty, neboť ruce, jak víme, jsou vizitkou každé ženy. Naše ruce si zaslouží péči té nejvyšší kvality, dopřejme jim proto péči alespoň jedenkrát týdně.

Pečuji o sebe tedy relaxuji

Manikúra a péče není povinnost, ale radost a příjemná relaxace. Dopřejte si čas, který patří pouze vám!

Nehet

Tvrdá ploška na konci každého prstu – je tvořen keratinem – bílkovinou, která je obsažená ještě v kostech a vlasech. Na rukou nehet odrůstá z nehtového lůžka ke špičce přibližně za 6 měsíců, u nehtů na nohou je doba odrostu přibližně dvakrát delší. Jakákoliv změna na jejich vzhledu a stavu se proto nemůže projevit dříve než za tři měsíce.

Správná strava

Zahrňte do vašeho jídelníčku čerstvé, zdravé potraviny, které jsou bohaté na minerály a vitamíny a vaše tělo se vám odmění také v podobě zdravých a krásných nehtů. Raději volte přirozenou stravu než uměle vyrobené vitamíny, ty sice výživové látky obsahují také, ale tělo je neumí zpracovat tak dobře, jako když je přijímáme v původní přírodní formě.
Pokud zvýšíte konzumaci ovoce a zeleniny na 5 nebo více dávek denně, zlepšíte nejen zdraví svých nehtů, ale snížíte i riziko chronických a nebezpečných chorob, jako jsou onemocnění srdce a rakovina.

Pokud zvýšíte konzumaci ovoce a zeleniny na 5 nebo více dávek denně, zlepšíte nejen zdraví svých nehtů, ale snížíte i riziko chronických a nebezpečných chorob.

 

A nyní se podívejme na nejčastější neduhy nehtů:

Lámavost nehtů

Pokud se vaše nehty často lámou a jsou křehčí chybí vám vitamín A,D,B7 a zinek.
Vitamín A se vyskytuje v rybách, vaječném žloutku, mléce, špenátu, brokolici a v červené a žluté zelenině.
Vitamin D (kalciferol) podporuje vstřebávání vápníku, čí předchází suchým, křehkým nehtům. Vitamin D se do těla dostává ze slunečních paprsků, z rybích olejů a mléka.
Vitamín B7 (biotin) podporuje růst nehtových buněk. Najdeme jej v pivních kvasnicích, brokolici, sýrech, ořeších nebo v celozrnných obilovinách.
Nejvíce Zinku obsahují játra, tmavé maso, mléko,mořští živočichové, nebo fazole a ořechy.

Časté záděry

Časté záděry prozrazují, že máte nedostatek kyseliny listové.
Kyselina listová se nejvíce nachází, jak už její název napovídá, v listové zelenině. Můžeme ji ale najít i v jiné zelenině, převážně v té zelené. Dále například v avokádu, pistáciích či olivovém oleji.

Třepení nehtů

Třepení signalizuje nedostatek hořčíku, který můžeme do těla zpět dostat například z tmavé čokolády, banánů nebo z ořechů.

Změna barvy nehtů

Křehké a rýhované plošky jsou znakem nedostatku železa, bílé skvrny upozorňují na nedostatek bílkovin.

Správná výživa je pro naše tělo důležitá, ale nezapomínejte i na pravidelný a dostatečný příjem tekutin!

 

 

Ochrana a regenerace nehtů

Je spousta nepříznivých vlivů, které našim nehtům neprospívají, uveďme si jich jen pár: saponáty, různé druhy mýdel či mráz. V zimě je potřeba o nehty pečovat dvojnásob, rukavice v zimě plní důležitou funkci ochrany, dozvědět se více můžete tady Zimní péče o ruce. (aktivní odkaz na nehtík blog)
Jak by tedy měla vypadat správná ochrana nehtů? Jednoduché pravidlo, přes den používejte krémy, které nejsou moc mastné a rychle se vstřebávají. Večer naopak ruce i nehty pořádně promastěte, můžete použít tzv. másla na ruce nebo olej. Vhodným je olivový, mandlový nebo kokosový, který nejen vyživí, ale také krásně provoní. Vmasírujte jej do nehtového lůžka a nechejte vstřebat.
Je důležité, nechávat nehty jednou za čas odpočívat a dýchat. Aspoň jednou za měsíc na pár dní nehty nelakujte. Můžete použít speciální kúry určené k regeneraci nehtů např. tento Regenerátor.

Přes den používejte krémy, které nejsou moc mastné a rychle se vstřebávají.

 

 

Příprava nehtů před lakováním

1) Peeling - peelingem dobře promasírujte ruce a nevynechejte ani nehty.

2) Odstranění starého laku – pro odstranění laku používejte odlakovače převážně bez acetonu.

3) Zatlačení nehtové kůžičky – nejdříve na kůžičku naneste změkčovač nehtové kůžičky a poté zatlačte pomerančovým dřívkem či zatlačovačem nehtové kůžičky Tento postup je vhodnější než nehtovou kůžičku stříhat.

4) Úprava tvaru nehtů- tady opět doporučujeme pilovat než stříhat. Na přírodní nehty vybírejte pilník s menší hrubostí, tedy ty s vyšším číslem 180/180 nebo 240/240. Pilujte vždy jedním směrem, aby se nehty zbytečně netřepily.

Lakování nehtů

Aby lak vydržel co nejdéle je vhodné nejdříve nehet důkladně očistit a odmastit. Pod barevný lak použijte tzv podlak. (Existují i podlaky, které obsahují vitamíny či kalcium)
Lakujte od středu a pokračujte k okrajům. Je lepší, aby jednotlivé vrstvy laku byly tenší, silnější vrstvy déle schnou a začínají se rychleji odlupovat.

 

TIP od nás

Pokud patříte k těm, kterým klasický lak nevydrží dlouho, odlupuje se a vy tak musíte často lakovat, odlakovat a tak stále dokola, doporučujeme vyzkoušet Rocklac. Aplikace Rocklacu je snadná a rychlá, vydrží na nehtech déle a zároveň jsou tyto laky šetrnější než klasická modeláž nehtů. Vytvořit si krásné nehty pomocí Rocklacu zvládnete sama z pohodlí vašeho domova.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení