Gelové nehty 2017

Trendy ve zdobení gelových nehtů 2016/2017

Letošní trendy ve zdobení gelových nehtů, jsou založeny především na kreativitě, a jak se říká, kreativitě se meze nekladou, stejně tomu tak bylo i minulý rok a zde si ty nejoblíbenější z nich, představíme. Na své si přijdou jak něžné duše, tak milovnice extravagance.

Stejně jako minulý se i ten letošní rok nail artu, bude vyznačovat jak pestrými barvami, metalickými vzory nebo ombre efekty či pestrým melírováním, tak i přírodním vzhledem nehtů v pastelových a okrových a nude barvách jako je zdobení ve stylu baby boomer.

Letos budou také v kurzu zdobení roztomilá a jednoduchá, tedy vzory jako proužky, puntíky a sladké bonbónové zdobení na pudrově růžových a okrových podkladech. Pastelově tyrkysové barvy budou letos velice moderní růžovou, dobře doplňovat.

Mezi číslo jedna letos jistě patří hlavně metalické zdobení a zrcadlové efekty nebo matné bordo a vínové či červené barvy na kratších délkách.

Jednoduché vzory na pastelových podkladech

Mezi velice trendy zdobení tohoto roku, patří umístění jednoduchých vzorů na pastelových podkladech, dle předních nehtových umělců. Například jednoduchý puntík ve výrazné barvě jako je červená na pastelově růžovém podkladu podle předlohy nehtové umělkyně Jin Soo Choi, nebo proužek přes celou délku nehtu bude letos prostě hitem. Umístění tohoto vzoru může být jak na všech nehtech, nebo pouze na některých z nich.  V barvách se také můžete nechat inspirovat  90.léty, které jsou letos velice módní a takzvaně se vracejí zpět.

Jemnými puntíky můžete i lehce dozdobit přirozený vzhled vašich nehtů a to pokud se vám okrové a pastelově růžové barvy přírodních nehtů zdají poněkud nudné.

Jednou z módních kombinací je například jemný proužek přes celou délku nehtu na okrovém podkladu, pro zvýraznění můžete například střídat bílou a černou barvu proužku. Dalším typem, který letos takzvaně pofrčí je nehet orámovaný tak, že jeho vzhled působí jako by byl zasazený v rámečku.

Metalické barvy a mirror efekty

Další zdobením, které se řadí mezi číslo jedna je velice výrazné metalické zdobení a mirror efekty, ve všelijakých odstínech. Toto zdobení je velice trendy a hodí se jak na párty, tak na slavnostní příležitosti ale i na denní nošení.  Pokud chcete vaším nehtům dopřát velice výrazný a neokoukaný vzhled, stříbrnou metalickou barvou na nehtech letos rozhodně nic nepokazíte. Tento typ zdobení je také poněkud snadný a zvládnete jej i sama v pohodlí domova. Zaleštěním pigmentu do celé plochy nehtu, vytvoříte nepřekonatelný lesklý až zrcadlový efekt. Mezi nejoblíbenější letos patří stříbrný pigment na tmavých až černých podkladech. Ale ani zlatá barva letos nebude out, nebojte se experimentovat. Jde především o to, v čem se sama budete cítit nejlépe a vše je na vaší fantazii.

Tento způsob zdobení je jako zrozený pro slavnostní příležitosti, ale nedělejme z toho pravidlo. Nosit nádherně metalické nehty můžete kdykoliv a kdekoliv a rozhodně tím nic nepokazíte.

Ombre efekty

Ombre efekty zejména u vlasů jsou hitem už několikátou sezonu a letos tomu nebude jinak ani u gelových nehtů. Pokud chcete být trendy, je zvolení ombre nehtů výborná volba. U toho to způsobu zdobení můžete kombinovat až několik odstínů barev a to vždy od nejsvětlejší po tmavou. Výběr jak pestrobarevných, tak nenápadných světlých pastelových barev rozhodně nebude krokem vedle a vy si tak snadno vytvoříte na svých nehtech trendy vzhled.  A pokud zvolíte tu správnou a precizní manikérku, která za vás dovede váš ombre efekt k dokonalosti, budete se svými nehty určitě za hvězdu.

Tento krásný vzhled nehtu se tvoří za pomocí houbičky. Na houbičku nanesete dvě až tři z vámi zvolených barev ve třech pruzích nad sebou tak aby se jednotlivé barvy lehce překrývaly a v šířce, která odpovídá gelovému nehtu. Takto nanesenými barvami pak začneme překrývat nehet a tento postu opakujeme až několikrát dokud efekt není dokonalý. Závěrečná úprava je stejná jako u zdobení všech gelových nehtů.

Baby boomer

Zdobení, které nazýváme baby boomer bude, neboli spíše už je hitem tohoto roku. Jedná se o velice jemné a přitom efektivní zdobení gelových nehtů, které udržuje jejich přirozenější vzhled a lehce se podobá oblíbené francouzské manikúře.

U tohoto zdobení je postup celkem snadný. Postupujeme stejně jako u klasické modeláže do tvaru c. Potom naneseme na špičku nehtu bílý gel a ten táhneme štětcem do lůžka nehtu tak aby nám vznikl přechod do ztracena. Po vytvrzení na nesetřený výpotek naneseme hnědou kamufláž na celou plochu nehtu, kterou poté na špičce lehce stíráme tak aby vznikla menší vrstva než na zbylé části nehtu. Potom po vytvrzení naneseme french pink gel a necháme znovu vytvrdit. Jako poslední použijeme quik finish a poté můžeme náš baby boomer doladit třeba kamínky na některý z nehtů.

Toto je jeden z mnoha postupů jak toto zdobení vytvořit.  

  Mrilena beauty.com

Extravagantní geometrické tvary a vzory

Letošní trend ve zdobení nehtů má své zastoupení i v extravaganci. Už jsem se zmiňovala o nenápadných umístěních jednoduchých vzorů na světlých podkladech ale opakem a jedním z modních hitů je letos také extravagantní zdobení v podobě geometrických vzorů přes celou plochu nehtu.

Kdo by si nepovšimnul, že již další sezonu jsou v kurzu mandalové vzory a orientální symboly a ano letos se toto promítne i v nail artu. Toto zdobení je prostě in, a pokud chcete svými nehty opravdu ohromit, je to ta nejlepší volba. Bohužel je tento styl zdobení jak časově náročný tak si i žádá perfektní um manikérky, proto se svěřte do služeb opravdu šikovné profesionálky, aby vaše nehty byly naprosto dokonalé.

Sugardust powder nails

Tento cukrový vzhled nehtu je jednou z novinek pro letošní léto a působí na nehtech opravdu fantasticky. Tvoří se za pomocí speciálního třpytivého pudru, kterým se nehty poprašuji na vámi zvolenou barvu podkladu. Mírně se pomocí prstu jakoby do nehtu zatlačí, aby vznikl krásný cukrový vzhled. Pudr pak svépomocí a taky pomocí zvoleného odstínu pod ním, hází nepřeberné množství úžasných odlesků. Dá se aplikovat jak na všechny nehty, nebo jen na některé z nich. Každopádně tato volba pro vaše nehty rozhodně nezůstane bez obdivu a na léto je to v pestrých odstínech prostě jednička. Stejně tak je to ale i skvělá volba na slavnostní příležitosti jako jsou například svatby, které doprovazí snad každé teplé období v roce a vy si tak snad můžete svoje gelové nehty sladit s vybranou barvou nevěsty a být na tento den dokonale vyladěná.

Mramorové nehty/ Stone Marble nails

Mramorový vzhled nehtu je také jednou z novinek a je několik způsobů jak si tento efekt na gelových nehtech vytvořit. Většinou se tvoří na sněhobílý podklad nehtu za pomoci několika odstínů šedých barev, ale samozřejmě se dají použít jakékoliv odstíny. Jedním z efektivních postupů jak si mramor na nehtech vytvořit, je za pomoci pevnějšího igelitu a to tak, že potom co si připravíme nehet a máme jej nalakovaný po celé ploše na zvolený odstín, vezmeme sáček, který zmačkáme a na pomačkaný povrch natřeme dvě zvolené barvy. Nejlépe vybíráme barvy ve světlejší a tmavší kombinaci. Potom začneme touto části obtiskávat lak na nehty a vznikne mramorový efekt. Pak už jen přetřeme nehet top coatem nebo quik finishem a je hotovo. Tento styl ve zdobení nehtu je velice sofistikovaný a působí opravdu složitě, jistě s ním oslníte hned několik lidských očí.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.